E LINKX
Minerva
Předplatné IT Systems 2021 300x300

Přihlášení ERP NewsTematické seriály

Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

BERGHOF

Partneři webu

TOP Professional ERP
Pondělí, 27 Říjen 2008 15:27
TOP ProfessionalSoutěž TOP Professional je tradiční součástí TOP programu, který hodnotí a vyhlašuje neúspěšnější IT firmy a systémové integrátory na českém trhu. V letošním roce byla soutěž vyhlášena ve dvou kategoriích TOP Professional projekt systémové integrace a TOP Professional projekt implementace ERP.

Do soutěže bylo přihlášeno celkem 16 projektů, z nichž bylo sedm v kategorii TOP Professional implementace ERP řešení a devět projektů bylo přihlášeno do TOP projektu systémové integrace desetiletí. Z nich byly expertní skupinou v kategorii implementace ERP řešení vybrány a oceněny tyto společnosti:
  • AutoCont CZ a.s.
  • E.ON IS Czech Republic s.r.o.
  • SAP ČR, spol. s r.o.
  • Siemens IT Solutions and Services, s.r.o.
 
Reálné očekávání při implementaci informačního systému
Úterý, 21 Říjen 2008 15:45

a jeho role při implementaci informačního systému

role při implementaci informačního systémuInformační systémy jsou dnes již součástí našeho každodenního života. Systémy jsou stále více sofistikované, poskytují nové funkce. Ovšem o úspěšnosti zavedení nového systému zpravidla rozhodují jiné faktory než samotná kvalita softwaru – jsou to pocity uživatelů a kvalitní vedení projektu.
Je to logický důsledek vývoje oboru. Kvalita softwaru je dnes téměř samozřejmostí a dostupnost technologií a metod je pro všechny srovnatelná. Stejně tak většině projektových manažerů dobře známá metodologie implementace velí definovat jasné cíle pro „úspěšné“ ukončení projektu. Požadovaných přínosů lze ovšem zpravidla dosáhnout až po ukončení projektu a předání díla k užívání. Přesto jsou uživateli i zadavateli očekávány často nereálně mnohem dříve. A mimo ně ještě spousta jiných nevyřčených očekávání, kterých třeba nelze dosáhnout vůbec.

 
IFS Aplikace pomáhají rozvoji společnosti FARMAK, a.s.
Pátek, 25 Červenec 2008 09:36
IFS a 

FarmakAkciová společnost FARMAK používala dlouhou dobu vlastní informační systém, který vypracovali její zaměstnanci a který byl neustále zdokonalován tak, aby odpovídal potřebám společnosti. Byl tvořen samostatnými moduly, které byly připraveny a nastaveny přesně na jednotlivé procesy a poskytovaly výstupy dle daných oblastí nasazení. Velkou nevýhodou však bylo to, že jednotlivé moduly (agendy) pracovaly izolovaně a vzájemně nekomunikovaly. To působilo uživatelům čím dál větší problémy a nasazení nového informačního systému se postupně stalo nezbytným.
 
Draka Kabely roste s podporou Infor ERP System21
Pátek, 18 Červenec 2008 15:56

Draka KabelySpolečnost Draka Kabely, která je stoprocentní dceřinou firmou holandské společnosti Draka Holding, působí v oblasti výroby kabelů, vodičů a kabelových svazků pro použití ve stavebnictví, strojařském a automobilovém průmyslu. Tyto výrobky prodává nejrůznějším typům zákazníků, mezi kterými jsou elektrotechnické velkoobchody, další zpracovatelé kabelů, automobiloví výrobci, výrobci těžkých strojů atd. Firma zaměstnává 710 pracovníků a v roce 2006 dosáhla obratu ve výši 5,1 miliardy korun. Společnost již několik let úspěšně využívá k podpoře svých business aktivit podnikový systém Infor ERP System21, ERP řešení od společnosti Infor.

 
NESS Czech dodal řešení
Středa, 16 Červenec 2008 15:26

pro Agrotec Hustopeče

Agrotec - MagnumSkupina Agrotec Hustopeče, jeden z největších dodavatelů dopravní, stavební a zemědělské techniky v České epublice, se v roce 2005 rozhodla zavést nový podnikový informační systém. Ze všech nabídek zvolila řešení polečnosti NESS Czech postavené na systému mySAP Business Suite. V rámci projektu bylo řešení implementováno v divizi IVECO MORAVIA specializující se na prodej a servis nákladních vozidel IVECO.

Skupina Agrotec je s obratem přibližně 4 600 milionů korun jedničkou ve svém oboru na českém trhu. Od roku 1992 využívala účetní systém ESO 8 doplněný o množství dalších systémů, v roce 2005 se šak rozhodla pro zavedení komplexního podnikového informačního systému. Klíčovým podnětem ke změně v ICT infrastruktuře byla snaha o sjednocení různých obchodních systémů a návaznost na účetní ystém. Druhým důležitým faktorem, který sehrál svou roli při rozhodování o inovaci, byla končící podpora stávajícího systému.

 
IFS Aplikace pomáhají v řízení Traťové strojní společnosti
Čtvrtek, 12 Červen 2008 11:45

IFS a TSSV důsledku transformace Traťové strojní stanice Pardubice na dceřinou akciovou společnost Českých drah byl její management nucen mimo jiné vyhodnotit funkčnost stávajícího informačního systému. Po analýze jeho vlastností dospěl k závěru, že jde o řešení nadále nevyhovující potřebám nové společnosti, zejména z důvodu nekomplexnosti a slabého provázání jednotlivých modulů. Stávající IS neobsahoval moduly pro efektivní řízení celé společnosti (výroba a servis, CRM, workflow, personalistika a mzdy, obchod, SRM, QM, logistika). Některé moduly byly proto doplněny a implementovány různými dodavateli a nebyly dostatečně provázány s IS. Musel se pravidelně provádět export dat, který neumožňoval pracovat s daty v reálném čase. Tato možnost nastala vždy až po uzávěrce.

 
Systém QI u výrobce osvětlovací techniky
Úterý, 06 Květen 2008 15:49
Trevos a QIK uspokojení zákazníka vede jediná cesta – naplnit jeho očekávání. Zavádění celofiremního informačního systému do společnosti závisí nejen na kvalitě produktu, ale i na správně zvoleném postupu implementace. Implementační projekty systému QI, realizované společností Melzer, jsou toho důkazem.
Akciová společnost TREVOS, přední výrobce osvětlovací techniky v ČR s vedoucí pozicí na trhu v počtu vyráběných zářivkových prachotěsných svítidel, se na konci roku 2005 rozhodovala o nákupu nového informačního systému.Stávající informační systém přestával zejména díky nejednotnosti uložených dat a jejich špatnému sdílení mezi zaměstnanci, neprovázanosti jednotlivých aplikací a v neposlední řadě absenci podpory firemních procesů podporovat dynamický růst firmy.
 
<< Začátek < Předchozí 31 32 33 34 Další > Konec >>

Strana 34 z 34
další články o ERP

Automatizace procesů v ERP

 

Kritická místa ERP projektů

 

Digitální transformace a ERP