Pomáháme firmám růst
IT Systems - předplatné

Přihlášení ERP NewsTematické seriály

Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

BERGHOF

Partneři webu

NESS Czech dodal řešení
Středa, 16 Červenec 2008 15:26

pro Agrotec Hustopeče

Agrotec - MagnumSkupina Agrotec Hustopeče, jeden z největších dodavatelů dopravní, stavební a zemědělské techniky v České epublice, se v roce 2005 rozhodla zavést nový podnikový informační systém. Ze všech nabídek zvolila řešení polečnosti NESS Czech postavené na systému mySAP Business Suite. V rámci projektu bylo řešení implementováno v divizi IVECO MORAVIA specializující se na prodej a servis nákladních vozidel IVECO.

Skupina Agrotec je s obratem přibližně 4 600 milionů korun jedničkou ve svém oboru na českém trhu. Od roku 1992 využívala účetní systém ESO 8 doplněný o množství dalších systémů, v roce 2005 se šak rozhodla pro zavedení komplexního podnikového informačního systému. Klíčovým podnětem ke změně v ICT infrastruktuře byla snaha o sjednocení různých obchodních systémů a návaznost na účetní ystém. Druhým důležitým faktorem, který sehrál svou roli při rozhodování o inovaci, byla končící podpora stávajícího systému.

 
IFS Aplikace pomáhají v řízení Traťové strojní společnosti
Čtvrtek, 12 Červen 2008 11:45

IFS a TSSV důsledku transformace Traťové strojní stanice Pardubice na dceřinou akciovou společnost Českých drah byl její management nucen mimo jiné vyhodnotit funkčnost stávajícího informačního systému. Po analýze jeho vlastností dospěl k závěru, že jde o řešení nadále nevyhovující potřebám nové společnosti, zejména z důvodu nekomplexnosti a slabého provázání jednotlivých modulů. Stávající IS neobsahoval moduly pro efektivní řízení celé společnosti (výroba a servis, CRM, workflow, personalistika a mzdy, obchod, SRM, QM, logistika). Některé moduly byly proto doplněny a implementovány různými dodavateli a nebyly dostatečně provázány s IS. Musel se pravidelně provádět export dat, který neumožňoval pracovat s daty v reálném čase. Tato možnost nastala vždy až po uzávěrce.

 
Systém QI u výrobce osvětlovací techniky
Úterý, 06 Květen 2008 15:49
Trevos a QIK uspokojení zákazníka vede jediná cesta – naplnit jeho očekávání. Zavádění celofiremního informačního systému do společnosti závisí nejen na kvalitě produktu, ale i na správně zvoleném postupu implementace. Implementační projekty systému QI, realizované společností Melzer, jsou toho důkazem.
Akciová společnost TREVOS, přední výrobce osvětlovací techniky v ČR s vedoucí pozicí na trhu v počtu vyráběných zářivkových prachotěsných svítidel, se na konci roku 2005 rozhodovala o nákupu nového informačního systému.Stávající informační systém přestával zejména díky nejednotnosti uložených dat a jejich špatnému sdílení mezi zaměstnanci, neprovázanosti jednotlivých aplikací a v neposlední řadě absenci podpory firemních procesů podporovat dynamický růst firmy.
 
<< Začátek < Předchozí 31 32 33 34 Další > Konec >>

Strana 34 z 34
další články o ERP

Faktory výběru ERP systému

 

Příprava a realizace ERP projektů

 

Kritická místa ERP projektů