Přihlášení ERP newsPřihlaste se k odběru newsletteru ERP news, ve kterém pravidelně rozesíláme ty nejzajímavější články ze světa ERP.Partneři webu

Je budoucnost v mobilních ERP řešeních?

Středa, 03 Říjen 2012 12:28

09-businessman-tablet-01-250Informační systém již dávno není pouhý nástroj pro evidenci záznamů. Doby, kdy nahrazovaly více či méně (ne)přehledné systémy stojící na pořadačích, zápisnících a tabulkových editorech, lze dnes s trochou nadsázky označit za IT pravěk. Dnes je schopnost správně a intuitivně organizovat a uchovávat data samozřejmostí a to, co teprve přináší každé společnosti užitek, jsou až výsledky, které je schopen systém analýzou dat nabídnout. Prostě ona tolik skloňovaná přidaná hodnota. Nic menšího.

Od evidenčního nástroje se tak informační systémy posunuly k systémům vyhodnocovacím a nabízí dnes nepřeberné množství informací pro opravdu efektivní řízení každé společnosti. Ale i tato vlastnost již balancuje na hranici samozřejmosti. Nezastavitelný vývoj IT oblasti naštěstí otevírá nové otazníky a nové příležitosti. S aktuálním boomem mobilních zařízení se totiž zcela mění způsob, jakým k nám plynou informace. A mění se tak i očekávání a nároky, které zákazníci, obchodní partneři i trh samotný vyžadují od nás samotných.

K tomu, abyste se o nějaké důležité informaci dozvěděli, totiž dnes nemusíte zajít za zodpovědnou osobou či sedět u počítače a poslat dotaz do vašeho systému, informace si vás najdou samy. Díky mobilním telefonům se k vám navíc dostanou i ve chvílích, kdy zrovna nesedíte u svého pracovního počítače – ať již jste na obědě, na cestě na důležité obchodní jednání či vyzvedáváte děti ze školky, vždy můžete mít díky správně nastavenému systému notifikací přehled o všem důležitém, co se ve firmě děje.

Mít včas informaci o tom, že konečně dorazila tolik očekávaná zásilka, na kterou čeká váš nejdůležitější odběratel, je pro každého prostě uklidňující pocit, který ho naplňuje uspokojením z dobře odvedené práce a nabíjí ho energií a chutí pustit se do všeho s ještě o kousek větším odhodláním. Navíc můžete učinit následující krok okamžitě, nemusíte čekat až na chvíli, kdy se dostanete k počítači. A právě proto vám v naší nové verzi Informačního systému K2 notifikace nabízíme a právě proto vám je doporučujeme začít využívat co nejrychleji.

I to je ale místo, do kterého jsme se ve vývoji našich ERP nástrojů již dostali. Otázkou tedy spíše zůstává, kam se vydat dále? A jelikož máme z dobrých věcí radost a nechceme si je nechávat jen pro sebe, rozhodli jsme se, že naší prioritou sice i nadále zůstává přinášet užitek našim zákazníkům, ale že se tentokrát hodláme zaměřit na ten nejhmatatelnější – na spokojenost jejich zákazníků.

Co byste řekli tomu, kdyby informace o tom, že konečně dorazilo ono tolik očekávané zboží, nepřišla jen vám, ale také rovnou vašemu obchodnímu partnerovi? A co kdyby všichni vaši (vybraní, chcete-li) obchodní partneři mohli neustále sledovat stav svých objednávek, mít přístup k historii svých zakázek nebo sledovat, jaký je stav jejich požadavků, návrhů, stížností či reklamací?

A to je náš cíl – už nám nestačí, že naši zákazníci budou spokojení. Chceme, aby byli spokojení zákazníci našich zákazníků, protože to je to, proč většina z nás byznys dělá. A právě díky mobilním technologiím jsme schopni tento potenciál využít opravdu naplno, neboť mobilní telefony jsou dnes již naprosto samozřejmým vybavením každého z nás. Tady vidíme šanci, jak každý může snadno získat náskok před konkurencí, a nechceme, abyste ji promeškali. Proto vám chceme nabídnout chytré aplikace pro chytré telefony, které vám i vašim zákazníkům přinesou opravdový užitek.

Petr Schaffartzik
Autor článku působí ve společnosti K2 atmitec.

 

 
další články o ERP

Na co se zaměřit při výběru ERP?

 

Výmluvy, proč nový ERP "nefunguje"

 

Proč neodkládat inovaci ERP