E LINKX
Minerva
DT Summit MP

Přihlášení ERP NewsTematické seriály

Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

BERGHOF

Partneři webu

Byznys ERP zlepšuje přehled o zakázkách ve firmě Almea

Úterý, 26 Březen 2013 09:07

Byznys ERP Almea 1313Společnost Almea, zabývající se štěpkováním biomasy, lesního klestu, kmenů a krajin, se rozhodla nahradit stávající informační řešení systémem Byznys ERP od J.K.R., který dokáže komplexně zastřešit klíčové firemní procesy a lépe podpořit fungování celého podniku. Jedním z hlavních požadavků společnosti Almea bylo zefektivnění evidence zakázek (sledování nákladů a výnosů) a lepší přehled nad stavem jednotlivých pohybů materiálu v lese u konkrétní zakázky. Konzultanti J.K.R. proto nastavili systém Byznys ERP tak, aby po vytvoření zakázky došlo k okamžitému provázání na skladové operace a faktury, což uživatelům usnadnilo sledování stavu zakázky napříč celým informačním systémem.

Velký důraz byl kladen také na možnost sledovat v rámci konkrétní zakázky nakoupené, vyrobené a prodané množství materiálu, a to v různých měrných jednotkách vzhledem ke speciální povaze materiálu. Dalším důležitým bodem implementace bylo zajištění sledování cest jednotlivých řidičů a zpětná vazba na dodací listy s následným dotažením jednotlivých jízd do přijaté faktury, kde jsou jednotlivé jízdy rozloženy na konkrétní zakázky.

Mezi hlavní přínosy zavedení systému Byznys ERP ve společnosti Almea patří zejména přesné a detailní výkaznictví o expedici a zakázkách dle libovolných kritérií, zjednodušení a zvýšení provázanosti operací v oblasti zakázek, skladování, expedice a fakturace, dále podrobné řešení personalistiky, možnost infomovat online vedení společnosti i jednotlivé řídící pracovníky o stavu důležitých provozních oblastí, včetně stavu zakázky, a v neposlední řadě také uživatelská otevřenost systému zajištěná tzv. prvky uživatelské volnosti.

 
další články o ERP

Automatizace procesů v ERP

 

Kritická místa ERP projektů

 

Digitální transformace a ERP