Přihlášení ERP newsPřihlaste se k odběru newsletteru ERP news, ve kterém pravidelně rozesíláme ty nejzajímavější články ze světa ERP.Partneři webu

Změnit informační systém nemusí být otázkou půl roku

Středa, 19 Červenec 2017 11:34

Softip, foto: Taylor WhartonZměna informačního systému nemusí být otázkou mnoha měsíců. Důkazem je nasazení ERP řešení SOFTIP PROFIT PLUS a jeho modulu VÝROBA v košickém závodě Taylor Wharton. Nový majitel společnosti si totiž dal jasný cíl a požadavek – do dvou měsíců od změny vlastnických poměrů musí nový informační systém fungovat.

Za 8 týdnů v ostrém provozu

„Standardní čas nasazení takto komplexního informačního systému se pohybuje od 4 do 6 měsíců," vysvětluje Ing. Jan Kapoun, produktový manažer SOFTIP VÝROBA. Projekt v Taylor Wharton zahrnoval migraci kompletních historických dat účetní evidence, migraci kompletní evidence nákupních i odběratelských objednávek a skladových pohybů od vzniku společnosti.

Softip, foto: Taylor Wharton

Podmínkou byla také migrace celé agendy technické přípravy výroby (TPV) minimálně k živému výrobnímu programu. Vzhledem k segmentu působení společnosti Taylor Wharton byly dopracovány i nové kontrolní procesy pro tlakové zkoušky a zároveň plnohodnotné šaržování vstupních materiálů a hotových výrobků s cílem dosáhnout zpětnou dosledovatelnost v případě požadavků odběratelů a reklamačního řízení.


„Získali jsme komplexní informační systém v jedné aplikaci," vysvětluje Ing. Alexander Šoltis, generální ředitel společnosti Taylor Wharton. „Jsme schopni do detailů plánovat výrobu, máme přehled o jejím aktuálním stavu, umíme jednoznačně identifikovat vstupy do každého finálního výrobku."Řešení bez hranic

Jelikož společnost Taylor Wharton je členem nadnárodní skupiny, řešení jí umožňuje i řízení zahraniční organizační složky. V Košicích se nachází hlavní závod Taylor Wharton na výrobu kryogenních nádrží pro zkapalněné průmyslové plyny pro evropský trh. Sklad s plnohodnotným prodejem pro západoevropské průmyslové trhy s plynem a energií je strategicky umístěn v německém městě Husum v blízkosti velkého mezinárodního přístavu.

Hlavní přínosy řešení

Z pohledu zákazníka se podařilo splnit jeho klíčový požadavek náběhu celého ERP systému za 2 měsíce od změny vlastníka společnosti. Navíc uživatelé získali:

  • komplexní IS v jedné aplikaci,
  • přehled o aktuálním stavu výroby a komfortní podporu obchodu,
  • sledování tavbovitosti a jednoznačnou identifikaci vstupů do každého finálního výrobku,
  • nástroje pro plánování, evidenci a řízení kvality výroby,
  • řízení zahraniční organizační složky – sklad s plnohodnotným prodejem v Německu.


Dodavatel

Společnost SOFTIP je na Slovensku jedním z nejvýznamnějších poskytovatelů IT produktů a služeb. Jako největší slovenský výrobce podnikových informačních systémů již více než 25 let přináší inovativní komplexní IT řešení, která pomáhají lépe řídit tisíce firem a organizací všech velikostí na Slovensku i v zahraničí. Více informací na www.softip.sk.

2× foto: Taylor Wharton


Mohlo by vás zajímat:
 
další články o ERP

Na co se zaměřit při výběru ERP?

 

Výmluvy, proč nový ERP "nefunguje"

 

Proč neodkládat inovaci ERP