Přihlášení ERP newsPřihlaste se k odběru newsletteru ERP news, ve kterém pravidelně rozesíláme ty nejzajímavější články ze světa ERP.Partneři webu

Nová verze HELIOS Orange nese název iNUVIO a přináší celou řadu vylepšení

Pátek, 02 Listopad 2018 10:09

HELIOS OrangeSpolečnost Asseco Solutions představila novou verzi systému HELIOS Orange s názvem iNUVIO. Kromě moderního vzhledu a intuitivního ovládání nabízí iNUVIO i zcela nové, případně vylepšené a lépe integrované funkce.

HELIOS Orange je dlouhodobě nejrozšířenější ERP řešení v segmentu menších a středních podniků na tuzemském i slovenském trhu. Jde o systém, který pokrývá i řadu specializovaných vertikál, řeší procesy v jednoduchých společnostech i nadnárodních skupinách. Tato skutečnost však generuje i negativní aspekty v podobě aplikačního rozsahu a složitosti ovládání. Proto se nová verze iNUVIO zaměřila na to, aby umožnila uživatelům pracovat rychleji, pohodlněji a efektivněji. Nové funkční pojetí systému HELIOS Orange přináší mnohem vyšší jednoduchost a srozumitelnost. Cílem je poskytnout uživatelům časovou úsporu a tím zvýšit efektivitu jejich práce. Tomu napomáhá zcela nová ergonomie uživatelského prostředí jak z pohledu vzhledu (GUI), tak ovládání (UX). Příkladem může být notifikační centrum včetně podpory push notifikací, což znamená, že pokud se děje ve firmě něco důležitého, o čem by měl uživatel vědět, systém ho na to sám upozorní. iNUVIO navíc přináší i rozšířené možnosti vyhledávání a filtrování dat, díky čemuž je práce s velkým množstvím dat mnohem jednodušší.

HELIOS Orange

„V dnešní době, kdy v ČR nezaměstnanost dosahuje výše pouhých 2,3 %, se prakticky ve všech oblastech výroby – a nejen výroby – nedostává pracovních sil. Proto zatěžovat zaměstnance rutinními aktivitami, místo kterých by se mohli věnovat důležitějším záležitostem, znamená riskovat konkurenceschopnost své firmy,“ říká ing. Jiří Hub, generální ředitel Asseco Solutions.

„Další předností systému je plně integrované řešení Business Intelligence, které dokáže v datech firmy zjistit klíčové souvislosti pro její úspěch na trhu. Podniky i fyzické osoby v dnešní době produkují stále větší objemy dat. Ty mohou využít ve svůj prospěch, pokud se naučí se v nich vyznat a zpracovávat je,“ dodává produktový manažer Asseco Solutions Lukáš Ontl. Nástroje Business Intelligence obsažené v edici iNUVIO pokrývají kompletně celý reportovací cyklus od sběru dat z nejrůznějších zdrojů až po jejich prezentaci konečným uživatelům.

HELIOS Orange

BI nástroje v nové verzi HELIOS Orange umožňují nejen zobrazit data podle zadaných požadavků na třídění, ale nově také nabízejí návrhy akcí, jak dál s daty pracovat. Při slavnostním uvedení systému přiblížil Jiří Hub tento způsob práce s daty na jednoduchém a názorném příkladu – počítač vám může vypsat hlášení, že manželka má narozeniny nebo slavíte výročí. Sama o sobě je taková zpráva nic neříkající, pokud nenásleduje prediktivní analýza (manželka očekává, že dnes budeš včas doma a oslavíte to) a návrh akce (kup kytku a dárek).

Z řady změn a novinek, které HELIOS Orange iNUVIO přináší, patří mezi nejvýznamnější:

  • zcela přepracované uživatelské rozhraní, včetně nového řešení tzv. Informačního panelu s funkcí aktivních komentářů a nových prvků navigace, které usnadňují ovládání systému,
  • uživatelské dashboardy s předpřipravenou sadou widgetů (miniaplikací),
  • integrované řešení Business Intelligence a prediktivní analýzy, poskytující nový pohled na firemní data,
  • notifikační centrum včetně podpory push notifikací,
  • insolvenční rejstřík na zaměstnance a organizaci,
  • výrazné vylepšení práce s cenotvorbou,
  • nové možnosti centralizovaných kontrol a administrace systému.

HELIOS Orange

Dodejme, že nová verze HELIOS Orange iNUVIO také umožňuje každému uživateli vysokou míru osobní personifikace. Nikoho asi nepřekvapí, že velký důraz je kladen také na mobilitu aplikace, tak aby veškeré informace byly uživatelům dostupné kdykoliv a kdekoliv.

HELIOS Orange

 


Mohlo by vás zajímat:
 
další články o ERP

Na co se zaměřit při výběru ERP?

 

Výmluvy, proč nový ERP "nefunguje"

 

Proč neodkládat inovaci ERP