Přihlášení ERP newsPřihlaste se k odběru newsletteru ERP news, ve kterém pravidelně rozesíláme ty nejzajímavější články ze světa ERP.Partneři webu

Draslovka se rozhodla pro přechod na novou generaci cloudových systémů SAP

Středa, 04 Květen 2022 07:34

Společnost Draslovka se rozhodla pro implementaci systému SAP S/4 HANA Private Cloud Edition. Přechod na novou generaci cloudových systémů má prostřednictvím vyšší flexibility a možnosti škálování firmě pomoci zvládnout očekávaný několikanásobný narůst tržeb související s akvizicemi v USA. Proto také implementaci nového řešení spouští v Americe, následně proběhne nasazení v Austrálii a České republice. Přechod na ERP systémy nové generace v cloudu je dalším krokem pro naplnění globálních ambicí české skupiny Draslovka.

Pro Draslovku jde o první komplexní cloudový projekt, který v celosvětovém měřítku zahrnuje integraci hybridního prostředí. Draslovce zaměřené primárně na výrobu a B2B prodej, kde má IT především podpůrnou funkci, se také nevyplatilo využívat kapacity vlastních IT odborníků ke správě a provozu on-premise řešení. Mezi další důvody firma uvedla i odbourání přebytečných procesů v reportingu a lepší možnosti analýz v systému SAP Analytics Cloud.

„Skupina, která operuje na pěti kontinentech, nemůže bez robustního ERP systému efektivně využívat svůj potenciál. Přechod na systémy nové generace v cloudu pro nás znamená vyšší efektivitu, transparentnost a auditovatelnost procesů pro každou entitu samostatně i skupinu jako celek,“ říká COO Draslovka Holding, Juraj Bujňák.

Juraj Bujňák
Juraj Bujňák

Pro Draslovku, jako největšího světového výrobce kyanidových produktů a dalších speciálních chemikálií, hrála roli při výběru řešení SAP také znalost místních specifik v regionech, kam expanduje. V letošním roce plánuje česká společnost využít i další systémy SAP.

„Současná doba ukázala neustále se zvyšující potřebu flexibility, kterou vám starší řešení příliš neposkytují. Obzvláště pro firmy s ambicí růst a rozšiřovat své podnikání do celého světa je přechod na systémy nové generace logickým řešením, které jim pomůže stát se inteligentním propojeným podnikem. Tím investují nejen do posílení svého současného postavení na trhu, ale zajistí si i vyšší konkurenceschopnost v horizontu pěti až deseti let,“ říká manažer SAP ČR pro oblast Private Equity, Jan Schöpp.

Jan Schöpp
Jan Schöpp


Mohlo by vás zajímat:
 
další články o ERP

Na co se zaměřit při výběru ERP?

 

Výmluvy, proč nový ERP "nefunguje"

 

Proč neodkládat inovaci ERP