Přihlášení ERP newsPřihlaste se k odběru newsletteru ERP news, ve kterém pravidelně rozesíláme ty nejzajímavější články ze světa ERP.Partneři webu

Solitea kupuje slovinského dodavatele ERP systémů Vasco

Úterý, 02 Srpen 2022 07:35

Solitea se dohodla na akvizici 100% podílu slovinské společnosti Vasco, která vyvíjí a dodává podnikové IT systémy. Vasco bude spadat pod slovinskou společnost SAOP, kterou již Solitea vlastní a ve které sdružuje firmy působící na chorvatském, slovinském a také srbském trhu.

Společnost Vasco računalniški inženiring, d.o.o. se zabývá vývojem a prodejem systémů a aplikací pro správu lidských zdrojů, účetnictví, maloobchod, velkoobchod či archivaci dokumentů. Společnost založil v roce 1991 Tomaž Čebašek, který chtěl v té době nabídnout slovinským podnikatelům kvalitní software pro podnikání a účetnictví. Společnost Vasco je v současnosti jedním z hlavních hráčů ve svém oboru na místním trhu a její IT řešení využívá více než 4 200 klientů především z řad středních a malých podniků.

Prvním společným projektem pro SAOP a Vasco bude vývoj nového POS (Point of Sales) řešení pro jednoduchou správu registračních pokladen. „Spojením sil s Vascem získáváme rozsáhlé znalosti a vývojové kapacity. Společně chceme vybudovat nejlepší POS řešení v regionu,“ říká generální ředitelka SAOP Petra Šinigoj. „Ve střednědobém horizontu také chceme naše společné zkušenosti a kapacity využít k tomu, abychom se stali nejlepšími vývojáři a poskytovateli inteligentních cloudových řešení,“ dodává Šinigoj.

Solitea vstoupila na balkánský trh už v roce 2016 prostřednictvím nákupu zmíněné společnosti SAOP, pod kterou do současnosti začlenila 5 akvírovaných podniků působících na tamějším trhu. „Naší vizí je vytvořit silného evropského poskytovatele IT řešení. Jsme si vědomi toho, že jen díky spojování silných týmů budeme moci pokračovat v poskytování prvotřídních řešení a vynikající uživatelskou podporu,“ říká Martin Cígler, předseda představenstva společnosti Solitea.

Podle společnosti SAOP se akvizice nijak nedotkne klientů či zaměstnanců společnosti Vasco, kterou bude i nadále řídit současné výkonné vedení. Transakce podléhá schválení českého Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) i jeho slovinského protějšku.


Mohlo by vás zajímat:
 
další články o ERP

Na co se zaměřit při výběru ERP?

 

Výmluvy, proč nový ERP "nefunguje"

 

Proč neodkládat inovaci ERP