Exkluzivní partner sekce

Přihlášení ERP newsPřihlaste se k odběru newsletteru ERP news, ve kterém pravidelně rozesíláme ty nejzajímavější články ze světa ERP.Tematické seriály

Nové!

RPA - automatizace procesů

Softwaroví roboti automatizují obchodní procesy.

články >>

Nové!

IoT – internet věcí

Internet věcí a jeho uplatnění napříč obory.

články >>

Nové!

VR – virtuální realita

Praktické využití virtuální reality ve službách i podnikových aplikacích.

články >>

Nové!

Bankovní identita (BankID)

K službám eGovernmentu přímo z internetového bankovnictví.

články >>

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Partneři webu

Nové implementace informačního systému Byznys ERP

Úterý, 08 Březen 2011 15:26
news_webSlévárna Top Alulit úspěšně využívá modul Výroba informačního systému Byznys ERP, který zde byl nasazen s menšími úpravami v podobě rozšířeného hlášení doplňkových údajů (číslo tavby) a sledování vratu po jednotlivých druzích slitin za zadané období, již od roku 2006. Nyní se společnost Top Alulit rozhodla v praxi využívat kromě sledování výrobních šarží (taveb) i funkci evidence a vyhodnocování kvality výrobků s ohledem na možnost dohledání konkrétních viníků. V návaznosti na tyto nové požadavky proto konzultanti v Top Alulit zavedli specifický způsob hodnocení pracovníků podle výkonů a kvality jejich práce, jež výrazně napomáhá k dalšímu zvyšování kvality i efektivity výroby.

Kvůli větší efektivitě řízení a sledování výrobních činností se společnost Omega Hořovice rozhodla pro zavedení modulu Výroba informačního systému Byznys ERP. V rámci úvodní analýzy výrobních procesů bylo navrženo standardní nasazení modulu Výroba s několika programovými úpravami. Jednalo se o zavedení číselníku operací a s ním spojenou agendu normování výkonů včetně hromadných změn, dále o agendu pro zadávání alternativních ručních operací k operacím strojovým tak, aby bylo možné pracovníky spravedlivě úkolově odměňovat. Na výše uvedené rozšiřující úpravy navazují různé hodnotící výstupy převážně ve formě tiskových sestav.

Pro zefektivnění hromadného zadávání výrobních zakázek do systému byly automatizovány tisky výrobních dokumentací k jednotlivým zakázkám a pro zadávání výrobních hlášení v reálném čase byly zase všechny výrobní haly vybaveny přiměřeným počtem výrobních terminálů.

Po postupném realizování navržených programových úprav byl modul Výroba předán do provozu. V současné době probíhá dolaďování nastavení modulu Výroba (TPV) tak, aby jeho nasazení splnilo očekávání a napomohlo ke zvyšování výkonů pracovníků i kvality výrobků.

 
další články o ERP

Na co se zaměřit při výběru ERP?

 

Výmluvy, proč nový ERP "nefunguje"

 

Proč neodkládat inovaci ERP