ERP news 19. dubna 2012
Pokud máte problémy se zobrazením NEWS, klikněte zde.
SystemOnLine.cz: Aktuální zprávy Kalendář konferencí Přehledy informačních systémů
Čtvrtek, 19. duben 2012
ERP News
Dorazte se svým ERP projektem do cíle
JKR ERP projekty jsou během na dlouhou trať, který začíná výběrem vhodného systému a podpisem smlouvy. Definovat jejich cíl může být složitější. Samotná implementace je (celkem pochopitelně) jasně termínově ohraničená a ukončená předáním projektu do provozu. Pro investora nebo uživatele je ale samozřejmě důležité, kdy se dostaví efekt změn, které chtěl implementací nového informačního systému docílit. Z tohoto pohledu se tedy cíl nachází zde. Smutným faktem je, že značná část ERP projektů do tohoto cíle dorazí se značným zpožděním, nebo nedorazí vůbec. Zde je několik tipů, které mohou pomoci, aby slibně nastartovanému projektu nedošel dech.
pokračování
Podpora podnikových procesů v ERP
aneb Nezbytnost jménem workflow
arbes Zaměření ERP systémů na procesy je v posledních letech jednoznačným trendem. Snad každý celopodnikový informační systém se nyní ohání podporou řízení procesů, jejich automatizací nebo prostě jen kouzelným slovíčkem workflow. Přesto nás stále nepřestává překvapovat, v jaké míře uživatelé různých ERP systémů stále provádějí některé rutinní operace ručně. Určitý podíl na tom jistě nese i skutečnost, že obecně se o podnikových procesech v ERP napsalo už mnoho, ale jen málo článků ukazuje konkrétní možnosti a přínosy jejich systémové podpory.
pokračování
„Vždy jsme stavěli na kvalitě služeb a vztahu k zákazníkovi,“
říká Vladimír Králíček, generální ředitel J.K.R.
Vladimír Králíček Společnost J.K.R. je přední český dodavatel podnikových informačních systémů. Na jejím chodu se podílí více než devadesát zaměstnanců v Příbrami, Praze a Teplicích plus 37 partnerských a dealerských organizací po celé České republice a na Slovensku. Obrat společnosti J.K.R., založené v roce 1991, přesahuje 76 milionů korun. Podnikové informační systémy Byznys ERP využívá v ČR a SR více než 1 250 organizací ze všech oblastí podnikání a podle nezávislých průzkumů patří mezi pět nejrozšířenějších ERP řešení v ČR.
pokračování
SAP Business One 8.82 - nová verze s řadou vylepšení
sbo_1214 Společnost SAP uvedla na trh novou verzi řešení pro malé a střední podniky SAP Business One 8.82. Tato verze přináší uživatelům řadu vylepšení v mnoha modulech od personalistiky, přes výrobu, sklady, až po účetnictví. Zároveň dochází k prodloužení podpory řešení o dva roky a k dispozici je i nová verze mobilního klienta. K hlavním inovacím v SAP Business One 8.82 patří vylepšení obchodních scénářů, reportingu, analytických nástrojů a uživatelského rozhraní. Současně dochází i k vylepšení SDK a dalších podpůrných nástrojů. Kromě této nové on-site verze je nyní k dispozici SAP Business One také formou SaaS, tedy jako cloudové řešení. Zároveň je možné využít mobilního klienta, díky kterému mají uživatelé neustálý přehled o klíčových ukazatelích výkonnosti podniku nebo podrobnostech o zakázkách.
pokračování
Byznys ERP poskytuje lepší přehled o zakázkách v Duve ČR
JKR_ByznysERP_Duve_1211 Výrobce komponent pro automobilový průmysl, společnost Duve ČR, se z důvodů rostoucích požadavků na robustní ERP řešení, které by dokázalo zastřešit klíčové firemní procesy a poskytnout lepší přehled o zakázkách, rozhodla nahradit stávající informační systém novým řešením Byznys ERP od společnosti J.K.R. Stěžejním bodem implementace nového systému se stala evidence požadavků zákazníka s provázáním na výrobní operace. Zadání požadavku zákazníka ve formě přijaté objednávky spolu s okamžitým provázáním na výrobní operace, poskuje uživateli lepší přehled o stavu zakázky napříč celým informačním systémem.
pokračování
Distributor svařovacích technologií implementoval IS KARAT
karat_KJELLBERG_1212Společnost KJELLBERG Trading se sídlem ve slovenském Martine se rozhodla pro informační systém KARAT Advance. Jeho implementace proběhla metodikou EXPRES během pouhých 14 dnů a umožnila tak rychlé uvedení do provozu. Aktivovány byly všechny agendy pro podporu velkoobchodu a maloobchodu, a to včetně číselníků z mateřské německé firmy. IS KARAT ve společnosti řídí všechny procesy potřebné pro podporu obchodu – od CRM, přes sklady po konečnou distribuci. Velký přínos vidí firma zejména v nástrojích pro podporu rozhodování formou datových kostek. Řešení IS KARAT podporuje ve společnosti agendy ekonomiky, účetnictví, skladů, CRM a Manažer.
pokračování
SPUR automatizuje nové procesy s pomocí IFS Aplikací
ifsa_1213Společnost SPUR, výrobce a dodavatel plastových výrobků, se rozhodla nasadit podnikový informační systém IFS Aplikace. Rozhodujícím kritériem výběru nového informačního systému byla komplexnost řešení a velmi dobře zpracované jednotlivé moduly a jejich integrace v jedné databázi. V neposlední řadě rozhodla jednoduchost používání a možnosti customizace celého systému podle požadavků společnosti. Implementace celého systému, včetně testovacích převodů dat, přečíslování skladových položek a vytvoření druhové klasifikace všech výrobků, trvala šest měsíců. Součástí implementace je i speciální řešení čárových kódů ve skladech, které výrazně ušetřilo čas pracovníků skladů při uskladňování a expedici zakázek a v neposlední řadě ušetřilo i celkové náklady na logistiku.
pokračování
Krnovské opravny a strojírny využívají Infor10 ERP Business
Tram_VarioLF32_1212Krnovské opravny a strojírny nasadily řešení Infor10 ERP Business (SyteLine). Implementace, kterou realizovala firma ITeuro, pomohla optimalizovat výrobní procesy a zvýšila efektivitu výroby. Krnovské opravny a strojírny (KOS) nasadily systém Infor10 ERP Business jako hlavní IT platformu napříč celou společností. Nový systém nahradil dílčí, neintegrované aplikace na platformě Paradox vyvinuté vlastními silami a snížil úroveň administrace a údržby na starý systém. Systém Infor10 ERP Business (SyteLine) je schopen zohlednit výjimečnost podnikání společnosti KOS, která spočívá v kombinaci výroby nových produktů s opravárenskými aktivitami. S využitím APS funkcionality nyní společnost KOS dokáže svým zákazníkům garantovat přesné termíny dodávek. Díky lepšímu plánování systém umožňuje optimálnější nákup materiálu a poskytuje úspory v souvislosti s nižší úrovní a rychlejší obrátkovostí zásob.
pokračování
Systém Helios Green pro oblast vodovodů a kanalizací
helios_en_1215 Rámcovou, licenční a implementační smlouvu na dodávku ERP na bázi Helios Green pro své dceřiné společnosti AQUA SERVIS Rychnov nad Kněžnou, Vodovody a kanalizace Beroun, Vodárenská společnost Chrudim a VODOS Kolín uzavřela v dubnu 2011 společnost ENERGIE AG BOHEMIA se společností Popron Systems, partnerem Asseco Solutions. Při implementaci ERP Helios Green bylo využito poznatků a zkušeností pracovního týmu z předešlých několika desítek instalací v oblasti vodovodů a kanalizací. Jednoznačným přínosem byla i celková připravenost IS Helios Green právě pro podporu řízení ekonomicko–provozních činností v segmentu vodovodů a kanalizací i pro společnosti střední a menší velikosti lokálního charakteru. Počátkem roku 2012 proběhla akceptace dodávky ERP na bázi IS Helios Green a systém byl úspěšně uveden do rutinního provozu. Na základě této implementace a akceptace systému dle stanoveného harmonogramu, následně zakoupila IS Helios Green i mateřská společnost ENERGIE AG BOHEMIA.
pokračování
Prodej elektronických komponent s Byznys ERP
JKR_Seno_1214Společnost Seno, český velkoobchod s komponentami pro elektroniku a elektrotechniku, si pro kompletní zastřešení svých podnikových agend a provázání podnikových procesů vybrala systém Byznys ERP od společnosti J.K.R. Před zahájením samotné implementace shromáždili konzultanti J.K.R. všechny požadavky společnosti Seno na funkčnost informačního řešení, mezi které patřilo především zpracování veškerých podnikových postupů v rámci jednoho systému a zřetězení velkoobchodního procesu tak, aby plně vyhovoval potřebám uživatele a jeho specifikům. Oproti zpracování v předchozím informačním systému začíná velkoobchodní proces v Byznys ERP již zpracováním přijaté objednávky, která byla původně evidována pouze v papírové podobě. Díky jejímu zapsání do systému mají uživatelé společnosti Seno nyní lepší přehled o požadavcích zákazníků a jejich plnění. Následný výdej ze skladu pak už probíhá jednoduše, dle jednotlivých přijatých objednávek.
pokračování
Inzerce
Inzerce
Časopis IT Systems / Speciální vydání
Aktuální číslo časopisu IT Systems Aktuální číslo časopisu příloha #1
CRM systémy
Business Intelligence
Virtualizace a cloud computing
IT právo
Inzerce
Ukázkové číslo
Přehledy
Kalendář akcí
duben - 2012
Po Út St Čt So Ne
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
1
5
6
IT Systems podporuje
#19.4. - 19.4. Jak chutná CLOUD?
#20.4. - 20.4. ON-LINE seminář: Office 365 nástroje pro sjednocenou...
#24.4. - 24.4. Trendy, úspora a efektivita ve zdravotnictví
#25.4. - 26.4. Cisco Expo 2012
#27.4. - 27.4. ON-LINE seminář: Windows Intune - Jak dostat správu...
#15.5. - 15.5. Bezpečnost v Cloudu
#17.5. - 18.5. Moderní databáze 2012 - Architektura informačních systémů...
#22.5. - 22.5. Cloud Computing Conference (Bratislava)
#24.5. - 24.5. Gartner IT Leadership Trends
#5.6. - 5.6. Svět informatiky ve zdravotnictví
ERP news zasílá redakce časopisu IT Systems
Vydavatelství CCB, spol. s r.o. | Okružní 19, Brno 638 00 Tel./Fax: +420/ 545 222 779
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám ERP news zasílali, klikněte prosím nebo nás kontaktujte
Náměty a připomínky k obsahu zasílejte na adresu odpovědného redaktora
Technická realizace: Webservis© 2012 CCB, spol. s r.o.
další články o ERP

Na co se zaměřit při výběru ERP?

 

Výmluvy, proč nový ERP "nefunguje"

 

Proč neodkládat inovaci ERP