ERP news 18. dubna 2013
Pokud máte problémy se zobrazením NEWS, klikněte zde.
JKR
ERPnews
  
  
  
SystemOnLine.cz
Aktuální zprávy
Přehledy informačních systémů
[DATE]
Toray Textiles CE si pro svůj závod vybral ERP systém QAD

toray qad 1316Závod japonské společnosti Toray Industries v České republice, Toray Textiles Central Europe vznikl v roce 1997 na zelené louce. Postupně rozšiřoval výrobu a v současné době disponuje třemi různými typy výroby. Hlavním produktem jsou lehké tkaniny ze 100% polyesterové příze. Druhý typ výroby je produkce tkaniny pro airbagy a nově vyrábí WLP desky pro tiskárny určené například pro novinový tisk.

pokračování

COMES OEE
Byznys ERP zlepšuje přehled o zakázkách v Almea

toray qad 1316Společnost Almea, zabývající se štěpkováním biomasy, lesního klestu, kmenů a krajin, se rozhodla nahradit stávající informační řešení systémem Byznys ERP od J.K.R., který dokáže komplexně zastřešit klíčové firemní procesy a lépe podpořit fungování celého podniku. Jedním z hlavních požadavků společnosti Almea bylo zefektivnění evidence zakázek (sledování nákladů a výnosů) a lepší přehled nad stavem jednotlivých pohybů materiálu v lese u konkrétní zakázky. Konzultanti J.K.R. proto nastavili systém Byznys ERP tak, aby po vytvoření zakázky došlo k okamžitému provázání na skladové operace a faktury, což uživatelům usnadnilo sledování stavu zakázky napříč celým informačním systémem.

pokračování
Slovenský Plastex nasadil modul Řízení výroby od Softipu

printSlovenská společnost Plastex vyrábějící tiskařské štočky pro tuzemské i zahraniční zákazníky nasadila modul Řízení výroby společnosti Softip. Modul je součástí informačního systému Softip Profit Plus, který slouží jako podpora procesů souvisejících s přípravou a provozem sériové a zakázkové výroby.

pokračování
Automatizace s vyhodnocováním výroby potravin a nápojů

Automatizace s vyhodnocováním výroby potravin a nápojůVýroba potravin a nápojů je náročná v mnoha ohledech, jako jsou přísné požadavky na jakost, tlak trhu na soustavné snižování nákladů nebo šaržový charakter výrob a s ním související technologie. Aby byli výrobci úspěšní, musí velmi účelně používat jak své stávající technologie s vestavěnou automatizací, tak systémy pro řízení výroby. Článek popisuje integrovaná řešení české inženýrské firmy COMPAS automatizace, spol. s r.o. (dále jen COMPAS), které splňuje nejen současné požadavky na automatizaci a řízení výroby, ale z hlediska své koncepce i požadavky budoucnosti.

pokračování
DUNA ve verzi 2013.2 umí QR kódy

DUNA ve verzi 2013.2 umí QR kódySpolečnost TILL CONSULT a.s. uvolnila novou verzi informačního systému DUNA. Hlavním důvodem distribuce této verze bylo zajištění nové legislativní povinnosti plátců DPH, konkrétně kontrola spolehlivosti či nespolehlivosti dodavatelů, resp. čísel zveřejněných účtů, na které se provádí úhrady závazků. Legislativní povahu mají i úpravy varianty určené pro příspěvkové organizace. Do verze byly zahrnutá i populární technologická novinka – využití QR kódů ve více možných podobách. V neposlední řadě verze přináší i procesní vylepšení, kdy modul KASA umí nově přebírat do prodejek přijaté objednávky.

pokračování
SAP uvádí SAP Business One na platformě SAP HANA

sh sbo 1314Společnost SAP oznámila vydání nové verze SAP Business One postavené na platformě SAP HANA. Jedná se o řešení pro řízení malých a středních podniků pracující plně na bázi in-memory computingu. Verze SAP Business One na SAP HANA nabízí kompletní nástroje pro malé podniky i podnikatele v jediném uživatelském rozhraní. Uživatelům bude pomáhat při všech aspektech řízení společnosti s podrobnějším přehledem a lepší kontrolou. Novinka, umožní podnikům výrazně snížit reakční doby díky analýze podnikových dat v reálném čase. Jejich zaměstnanci díky ní dokážou přijímat okamžitá a efektivní rozhodnutí.  Efektivita stoupne i díky nabídce předkonfigurovaných funkcí pro lepší uživatelský komfort.

pokračování
Jak dobře zavést a převzít nový informační systém

Jak dobře zavést a převzít nový informační systémPředpokladem pro řádné fungování informačního systému v každém podniku je správné nastavení a vykonávání procesů jeho správy. Se zavedením nového informačního systému do produkčního prostředí, tedy ostrého provozu, je proto spjata celá řada aspektů. A právě na ně se zaměříme v tomto článku.

pokračování
Vyplatí se provozovat ERP v cloudu?

Vyplatí se provozovat ERP v cloudu?Začátek kalendářního roku je neodmyslitelně spjat nejen s přeplněnými jazykovými kurzy a posilovnami, ve kterých si plní každý to svoje novoroční předsevzetí, ale také s průzkumy a prognózami, co nás v novém roce čeká. Pokud jde o IT, zůstává vše při starém – cloud. S jedinou výjimkou: firmy o něm definitivně přestávají jen uvažovat, a konečně do něj hodlají i investovat. Proč? A vyplatí se jim jejich investice?

pokračování
Dobré ERP pomůže i s řízením projektů

Dobré ERP pomůže i s řízením projektůFirmy, které mají svoji činnost organizovanou do projektů (zejména dlouhodobých), mají vysoce specifické požadavky na řídicí procesy, jejichž podporu pak vyžadují od dodavatelů informačních systémů. Běžná ERP řešení jsou orientována spíš na měření v počtech kusů výrobků či zakázek. Lze v těchto firmách použít standardní ERP?

pokračování
Moderní ERP dnes znamená sociální ERP

Moderní ERP dnes znamená sociální ERPPracovníci, a zejména ti mladší, jsou dnes zvyklí ve svém osobním životě přistupovat k Facebooku a k dalším sociálním sítím z mobilních telefonů či tabletů a mít k dispozici konzistentní a známé webové prostředí odkudkoliv na světě. Dokáží komunikovat a kontaktovat se, i když jsou mobilní a totéž požadují v pracovním životě a od svého podnikového softwaru.

pokračování
Infor dodává novou generaci řešení Infor Service Management

ism 1316Společnost Infor oznámila dostupnost Infor Service Management 4.20, nové generace aplikace pro řízení služeb. Prostřednictvím této aktualizované verze mohou jiné aplikace z oblasti finančních, výrobních a distribučních ERP řešení, jež potřebují pokročilé servisní funkcionality, využívat s podporou technologie Infor ION řešení pro řízení výkonnosti služeb. To pomůže organizacím řídit svůj obrat a poskytovat proaktivnější poprodejní služby. Vedle toho pomáhá technologie ION zlepšovat řízení workflow mezi softwarovými aplikacemi a aktivity zaměstnanců, zákazníků a dodavatelů, což společně s podporou dat v reálném čase zajišťuje konzistentní procesy v rámci podniku.

pokračování
Inzerce
  
Inzerce
  
Časopis IT Systems / Speciální vydání
  
Aktuální číslo časopisu IT SystemsAktuální číslo speciálu
  
Z obsahu IT Systems
  
  
Inzerce
  
Inzerce - Vision
  
Přehledy
  
  
Inzerce
  
Inzerce
  
ERP news zasílá redakce časopisu IT Systems
Vydavatelství CCB, spol. s r.o. | Okružní 19, Brno 638 00 Tel./Fax: +420/ 545 222 779
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám ERP news zasílali, klikněte prosím nebo nás kontaktujte
Náměty a připomínky k obsahu zasílejte na adresu odpovědného redaktora
Technická realizace: Webservis© 2013 CCB, spol. s r.o.
  
další články o ERP

Na co se zaměřit při výběru ERP?

 

Výmluvy, proč nový ERP "nefunguje"

 

Proč neodkládat inovaci ERP