ERP news 20. března 2014
Pokud máte problémy se zobrazením NEWS, klikněte zde.
ERPnews
  
  
  
SystemOnLine.cz
Aktuální zprávy
Přehledy informačních systémů
[DATE]
Parfums.cz implementuje ERP systém Microsoft Dynamics NAV

parfums250Provozovatel jednoho z největších on-line obchodů v České republice Parfums.cz právě implementuje podnikový informační systém Microsoft Dynamics NAV s cílem získat robustní informační platformu a ERP systém schopný reagovat na dynamický růst společnosti. Jako dodavatel nového systému byla vybrána společnost Navisys.

pokračování
Využití ukazatele OEE ke zlepšování celkové efektivity výroby

Využití ukazatele OEE ke zlepšování celkové efektivity výrobyČlánek nabízí inspiraci pro využití ukazatele celkové efektivity pro zlepšení výroby a popisuje využití konkrétního nástroje pro zvýšení provozního zisku podniku v praxi.

pokračování
Byznys ERP pomáhá Lukra – Holding
automatizovat procesy a řídit výrobu kabelových svazků

kabely250

Rumburská společnost Lukra – Holding se zabývá výrobou kabelových svazků pro různá průmyslová odvětví. Spolu s dceřinou společností Lukra - Connect zpracovávají zakázky sériové výroby převážně pro německého partnera. S cílem dosáhnout vyšší automatizace procesů nasadila podnikový informační systém Byznys ERP, a to včetně speciálního „odlehčeného" řízení výroby.

pokračování
Třetina českých firem využívá zastaralý ERP systém starší deseti let

Třetina českých firem využívá zastaralý ERP systém starší deseti letPodnikový informační systém (ERP) využívá ve svém ICT přes 95 % českých společností. U celých 34 % firem ale jeho stáří překračuje 10 let. Vyplývá to z průzkumu, který na vzorku 438 středně velkých a velkých firem v České republice provedla společnost Infinity. Podle průzkumu využívá téměř 60 % českých firem podnikový informační systém starší než 7 let, zhruba polovina z nich s ním dokonce funguje již druhou dekádu.

pokračování
Pětina IT projektů je podle IDC financována bez vědomí IT manažerů

Pětina IT projektů je podle IDC financována bez vědomí IT manažerůPodle předpovědí analytické společnosti IDC významně roste vliv obchodních manažerů na rozhodování o investicích do IT. Začíná se projevovat trend, kdy řada nových technologických řešení je ve firmě zajišťována, aniž by o tom byli CIO informováni.

pokračování
Quality assurance – maják v rozbouřeném moři

Quality assurance – maják v rozbouřeném mořiPodle odhadů renomované společnosti Gartner končí dvacet až třicet pět procent implementací ERP systémů nezdarem. Běžný zákazník, který implementuje nový rozsáhlý informační systém jen jednou za mnoho let, přirozeně nemůže mít dostatek zkušeností a adekvátních zdrojů na to, aby dokázal být dodavateli rovnocenným partnerem.

pokračování
Specifika informačních systémů pro výrobu obalů

01-Prodirect-01Obaly se používají při skladování, manipulaci, ochraně zboží. Jsou také nositelem informací, designu, a stávají se tak důležitou součástí prodeje. Většina výrobků potřebuje nějaký obal. Jejich výroba je z hlediska informačního systému specifická, a to jak co se týká nároků kladených na část kalkulační, tak z pohledu řízení výroby a logistiky.

pokračování
Co musí zvládat informační systém potravinářské firmy?

Co musí zvládat informační systém potravinářské firmy?Jak je možné, že ceny potravin rostou o tolik pomaleji, když veškeré vstupní náklady jsou mnohonásobně vyšší? Existuje pouze jediná logická odpověď, může za to produktivita. Stačí nám méně zdrojů na vyprodukování většího množství výstupů. Zatímco přírodní zdroje a práce zdražily, umíme dnes výrazně lépe využívat kapitál, informace a znalosti. Velký podíl na tom mají podnikové informační systémy.

pokračování
Překážky zavedení APS do výroby

Překážky zavedení APS do výrobyS tím, jak konkurence na trhu roste, hledají společnosti nové možnosti úspory nákladů. Stále více se přistupuje ke zvyšování efektivity výroby prostřednictvím systémů pro pokročilé plánování a rozvrhování výroby – APS (advanced planning system). Vedení společností během rozhodování o pořízení APS systému zvažuje, co to ve výsledku přinese a kdy se vrátí vynaložené prostředky.

pokračování
Implementace štíhlých principů v neštíhlých výrobách

Implementace štíhlých principů v neštíhlých výrobáchOxymóron v názvu článku vyjadřuje častý pohled manažerů a podnikatelů na štíhlou výrobu, kdy zdůrazňují, že jejich typ výroby je specifický, výroba má malou opakovatelnost nebo že se výlučně orientuje na individuální zakázky a je projektově řízená.

pokračování
  
Inzerce
  
Inzerce
  
Časopis IT Systems / Speciální vydání
  
Aktuální číslo časopisu IT SystemsAktuální číslo speciálu
  
Z obsahu IT Systems
  
  
Inzerce
  
LinuxEXPRES (news)
  
Přehledy
  
  
Inzerce
  
Inzerce
  
  
ERP news zasílá redakce časopisu IT Systems
Vydavatelství CCB, spol. s r.o. | Okružní 19, Brno 638 00 Tel./Fax: +420/ 545 222 779
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám ERP news zasílali, klikněte prosím nebo nás kontaktujte
Náměty a připomínky k obsahu zasílejte na adresu odpovědného redaktora
Technická realizace: Webservis© 2014 CCB, spol. s r.o.
  
další články o ERP

Na co se zaměřit při výběru ERP?

 

Výmluvy, proč nový ERP "nefunguje"

 

Proč neodkládat inovaci ERP