ERP news 15. května 2014
Pokud máte problémy se zobrazením NEWS, klikněte zde.
JKR
ERPnews
  
  
  
SystemOnLine.cz
Aktuální zprávy
Přehledy informačních systémů
[DATE]
Podnikové aplikace se mění
Prim hraje cloud, BI a evoluce infrastruktury

04-IDC-01ERP Český trh podnikových aplikací (enterprise application software, EAS) je poměrně vyspělý. Nelze jej ale označit za strnulý. Naopak, dění na něm oživují významné trendy dotýkající se IT infrastruktury jako celku. Mezi ně patří zejména prosazování cloud computingových řešení a služeb, rostoucí důležitost business intelligence a analytiky a také pokračující evoluce infrastruktury, na níž tyto systémy...

pokračování
Využití ukazatele OEE ke zlepšování celkové efektivity výroby

Využití ukazatele OEE ke zlepšování celkové efektivity výrobyČlánek nabízí inspiraci pro využití ukazatele celkové efektivity pro zlepšení výroby a popisuje využití konkrétního nástroje pro zvýšení provozního zisku podniku v praxi.

pokračování
Výběr informačního systému
Jak zvolit aktivum, a ne pasivum?

Vývoj trhu podnikového softwaruBěhem své praxe jsem navštívil stovky výrobních firem. Bohužel, jen několik z nich je hrdých na to, co jim jejich investice do nového informačního řešení přinesla. Proč tomu tak je? Kde se stává chyba? Jak poznat, že vybraný informační systém a služby jeho dodavatele budou aktivem, a ne pasivem? Na to se pokusím odpovědět v následujícím textu.

pokračování
Pět kroků k bezproblémovému servisu ERP

Vývoj trhu podnikového softwaruŽivot firemního ERP systému ve většině případů nekončí jeho implementací. Společnosti neustále mění svou strukturu, procesy, rostou či reagují na změny legislativy. Právě pro podobné případy je nutné software postupně přizpůsobovat stávajícím podmínkám. Následujících pět bodů by vám mělo pomoci k předejití případných problémů při jeho údržbě a servisu.

pokračování

PointX

Nová verze Microsoft Dynamics AX podporuje cloud a mobilní řešení

Karat-zoom250Společnost Microsoft vydala update svého podnikového řešení Microsoft Dynamics AX 2012 R3. Nová verze přichází s rozhraním, které společnostem umožní vyvíjet a nasazovat moderní aplikace využitelné i na mobilních zařízeních, a to při maximální míře zabezpečení.

pokračování
V Byznys ERP od počátku roku přibylo přes 40 novinek

JKR ByznysERPV podnikových informačních systémech Byznys ERP od počátku letošního roku přibylo 41 novinek. Čtvrtina z nich spadá do oblasti výrobních procesů a technického plánování výroby. Oznámila to společnost J.K.R., podle které už letos analytici a programátoři společnosti uvedli v život více než 200 změn a inovací.

pokračování

Comes OEE

Nová verze IS Karat 13 podporuje zoom

Karat-zoom250V posledních letech se neustále zrychluje četnost vydávání nových druhů koncových zařízení a jejich operačních systémů. Proto je běžné, že ve firmách pracují uživatelé s informačním systémem na velmi různorodých zařízeních mimo jiné s různou velikostí a rozlišením displeje. Aby na všech monitorech byla zachována čitelnost a přehlednost zobrazovaných dat...

pokračování
Co ovlivňuje cenu informačního systému

Co ovlivňuje cenu informačního systémuCena jakéhokoli produktu je při jeho pořizování až na prvním místě, a informační systém není výjimkou. Není to však jednorázový výdaj, je to dlouhodobá investice, při jejímž pořízení se nezaměřujeme jen na okamžitou cenu, ale na poměr ceny a užitné hodnoty a na tzv. dlouhodobou cenu, které se správně říká „celkové náklady na vlastnictví“.

pokračování
Řídit procesy v informačním systému, nebo nad ním?

04-Sofware602-01ERPŘada organizací se rozhoduje pro architekturu, v níž je ERP systém základním úložištěm, jsou v něm pokryty některé procesy, další pak probíhají nad ním. Je důležité, aby IT manažeři rozuměli, co chtějí mít přímo uvnitř systému, co mimo něj a proč. Může jim to ušetřit spoustu práce, zvýšit spokojenost uživatelů i urychlit návratnost investice do ERP.

pokračování
Asseco představilo mobilní řešení pro Spisovou službu

Co ovlivňuje cenu informačního systémuSpolečnost Asseco Solutions představila nové řešení pro oblast veřejné správy, aplikaci Helios mObec. Novinka umožňuje provádět na mobilním zařízení vybrané transakce a operace s dokumenty v rámci Spisové služby.

pokračování
  
Inzerce
  
Inzerce
  
Časopis IT Systems / Speciální vydání
  
Aktuální číslo časopisu IT SystemsAktuální číslo speciálu
  
Z obsahu IT Systems
  
  
Inzerce
  
Vision
  
Přehledy
  
  
Inzerce
  
Soutěže - Netgear ReadyNAS 314
  
  
ERP news zasílá redakce časopisu IT Systems
Vydavatelství CCB, spol. s r.o. | Okružní 19, Brno 638 00 Tel./Fax: +420/ 545 222 779
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám ERP news zasílali, klikněte prosím nebo nás kontaktujte
Náměty a připomínky k obsahu zasílejte na adresu odpovědného redaktora
Technická realizace: Webservis© 2014 CCB, spol. s r.o.
  
další články o ERP

Na co se zaměřit při výběru ERP?

 

Výmluvy, proč nový ERP "nefunguje"

 

Proč neodkládat inovaci ERP