Speciální ERP news: Minerva
Pokud máte problémy se zobrazením NEWS, klikněte zde.
ERPnews
  
  
  
SystemOnLine.cz
Aktuální zprávy
Přehledy informačních systémů
MIMOŘÁDNÉ VYDÁNÍ PRO VÝROBNÍ PODNIKY
[DATE]
Pokročilé plánování výroby v prostředí s omezenou kapacitou

Pokročilé plánování výroby v prostředí s omezenou kapacitouV prostředí s omezenou kapacitou umožňují systémy pokročilého plánování výroby zjednodušit, zlepšit a řádově zrychlit plánovací činnosti. Tyto systémy pomáhají provádět životně důležitý akt vyvažování, kdy porovnáváme kapacitu procesu s požadavky zákazníků. Správná vyváženost je přitom nezbytná pro dosahování zisku.

pokračování
Technologická příprava výroby integrovaná v ERP

Technologická příprava výroby integrovaná v ERPKdyž jsem před dvaceti lety začínal v oboru IT pro výrobní firmy a pokoušel jsem se svému americkému partnerovi, specialistovi na ERP systémy, vysvětlit zkratku TPV (technologická příprava výroby), narazil jsem na nepochopení. Postupem času jsem zjistil, že softwarová architektura v Československu v této odborné oblasti je velmi specifická.

pokračování
Co musí zvládat IS potravinářské firmy?

Co musí zvládat informační systém potravinářské firmy?Jak je možné, že ceny potravin rostou o tolik pomaleji, když veškeré vstupní náklady jsou mnohonásobně vyšší? Existuje pouze jediná logická odpověď, může za to produktivita. Stačí nám méně zdrojů na vyprodukování většího množství výstupů. Zatímco přírodní zdroje a práce zdražily, umíme dnes výrazně lépe využívat kapitál, informace a znalosti.

pokračování
Technologie automatického sběru dat ve výrobním podniku

Technologie automatického sběru dat ve výrobním podnikuV současné době řada podniků při zavádění informačních systémů požaduje úsporu času při pořizování dat a odstranění chybovosti, která doprovází ruční vkládání. Jednoduchým opatřením je použití technologie poloautomatického, nebo i plně automatického sběru dat například pomocí identifikace čárovým kódem, RFID tagy nebo přímým napojením technologických...

pokračování
Kanban – výroba tahem

Kanban – výroba tahemVýhodou kanbanu a z něj odvozených systémů je schopnost snížit surovinové zásoby. Je samozřejmé, že jimi nelze řídit všechny komponenty, nicméně velmi se osvědčily v případě těch položek, které se používají opakovaně. V následujícím textu si představíme historii dílenského řízení kanban, jeho rozdělení, důvody, které vysvětlují, proč je výhodné jej zavést...

pokračování
Aktuální trendy českého ERP trhu

Aktuální trendy českého ERP trhuCentrum pro výzkum informačních systémů hodnotí hlavní trendy na českém ERP trhu již od roku 2000. Toto hodnocení je založeno na výzkumu podnikových aplikací, jehož nedílnou součástí je analýza a recenzování vybraných produktů a příslušných oborových či procesních řešení, která mohou být jejich součástí.

pokračování
Vývoj trhu podnikového softwaru
Podíly dodavatelů a klíčové trendy

Vývoj trhu podnikového softwaruPodle IDC dosáhly loni investice do podnikových informačních systémů (enterprise application software, EAS) v České republice hodnoty 128 milionů dolarů. V porovnání s předchozím velmi silným rokem to odpovídá poklesu o 10,8 procenta. Přihlédneme-li ale ke změnám kurzu koruny a eura, jednalo se o pokles o pouhých osm desetin procenta, a tedy spíše „statický“ vývoj.

pokračování
  
Inzerce
  
Minerva
  
Kalendář akcí

Školení MMOG/LE V4 pořádá Minerva ČR
Akce Minerva

Školení pro zákazníky Minerva ČR
Akce Minerva

Časopis IT Systems / Speciální vydání
  
Aktuální číslo časopisu IT SystemsIT řešení pro strojírenství
  
Z obsahu IT Systems
  
  
Inzerce
  
Inzerce
  
Přehledy
  
  
  
  
ERP news zasílá redakce časopisu IT Systems
Vydavatelství CCB, spol. s r.o. | Okružní 19, Brno 638 00 Tel./Fax: +420/ 545 222 779
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám ERP news zasílali, klikněte prosím nebo nás kontaktujte
Náměty a připomínky k obsahu zasílejte na adresu odpovědného redaktora
Technická realizace: Webservis© 2014 CCB, spol. s r.o.
  
další články o ERP

Na co se zaměřit při výběru ERP?

 

Výmluvy, proč nový ERP "nefunguje"

 

Proč neodkládat inovaci ERP