Na co nezapomenout při výběru ERP systému z funkčního hlediska
Pokud máte problémy se zobrazením NEWS, klikněte zde.
ERPnews
  
  
  
SystemOnLine.cz
Aktuální zprávy
Přehledy informačních systémů
[DATE]
ERP

Nacházíte se v procesu výběru ERP řešení? Stejně jako u každého důležitého obchodního a stra­te­gi­cké­ho rozhodnutí začněte objasněním cílů a očekávání, zapojte klíčové zúčastněné strany, které mohou z úspěšné implementace těžit nejvíce (a nejvíce ztratit, pokud nastanou problémy). Po prvotní fázi se pak můžete pustit do porovnávání nabídek vhodných pro své ...


E LINKX

ERP

Jakákoliv firma, když začíná, si povětšinou vystačí s jedním menším účetním systémem a pro zbylou agendu využívá zejména Excel. Avšak s nárůstem objemu zakázek se potřeby mění, na což podniky většinou reagují nasazením dalších a následně dalších systémů, které spolu navzájem sice dokážou komunikovat, ale nedokážou data interpretovat komplexně.

Byznys

Nasadit do firmy ERP systém a nasadit ho tak, aby tím firma získala skutečně konkurenční výhodu, to je diametrální rozdíl. Pouze 10 % firem zvládne imple­men­ta­ci ERP systému tak, že to pro firmu představuje opravdový přínos. Tak mluví výzkumy. A praxe toto tvrzení jen a jen potvrzuje. Proč se to firmám neda­ří? Jaké chyby dělají? Na co by si měly dát pozor?

asol

Všechny firmy za sebou mají složité období několika covi­do­vých vln. A ať už se s touto zku­še­nos­tí vyrovnaly lépe či hůře, jedno měly a mají společné: životní nutností se pro ně stal bezpečný přístup k jejich firemním datům.


Minerva

Řízení dodavatelského řetězce hraje významnou roli v celkovém úspěchu společností, a to zejména ve výrobním průmyslu. Výrobci se spoléhají na své partnery a dodavatele, že jim dodají správné množství prostředků správného typu ve správný okamžik, aby mohla výroba probíhat podle plánu.

ERP

V posledních letech se změnilo nejen prostředí, ale také chování zákazníků. Většina prodeje zboží a služeb se přemístila na inter­net. Dochází k rozvoji e-shopů, digitalizaci nabídky a obchodu, zvýšení poptávky – to vše má dopad také na skladovou logistiku.

IFS

Nová verze vlajkové lodi spo­leč­nos­ti IFS sebou přináší celou řadu zlepšení, inovací i zcela nových přístupů. K řadě z nich se postupně dostaneme v samo­stat­ných příspěvcích, ale sluší se začít od základních myšlenek a pilířů. Těch je na nejvyšší úrovni pět a zachycují strategické vlastnosti řešení, které vám pomohou při rozhodování o nejvhodnějším ...

BV

Společnost Britishvolt, která je britský průkopníkem na poli bateriových technologií, se rozhodla nasadit řešení Infor CloudSuite Automotive k řízení podnikových procesů ve své nové gigatovárně s kapacitou 38 GWh baterií ročně. Řešení bude nejdříve pokrývat oblasti financí, nákupu a lidských zdrojů a ve druhé fázi přibude podpora výroby, plánování ...

MySmartPlace

Česká firma Smart Management Advisory vyvinula software MySmartPlace, který řeší základ­ní back office aktivity menších firem. Aplikace pokrývá zaměst­naneckou a účetní agendu, evidenci majetku, ale například i systém zadávání úkolů. MySmartPlace má modulární architekturu, takže jde nasadit postupně a digitalizovat vždy jen dílčí část procesů.

Geetoo

Již sedm let trvá spolupráce společností Asseco Solutions a Geetoo, díky níž může tvůrce informačních systémů HELIOS nabízet svým zákazníkům cloudové řešení ERPORT. Pozitivní výsledek této spolupráce nově podtrhuje i ocenění Gold partner, které od letošního jara společnost Asseco Solutions od Geetoo získala.

Přední český systémový integrátor Ness Czech oznámil, že začal poskytovat podporu provozu podnikového informačního systému SAP ve společnosti ABB v šesti zemích střední a východní Evropy. Po mnoha letech spolupráce s globálními dodavateli se společnost ABB rozhodla vybrat lokálního partnera.

bootiq

Vstup do světa e-commerce je dlouhodobý trend, ke kterému se nyní přidávají i konzervativní firmy. Ty se nejenže dosud v online prodeji nepohybovaly, ale ani o vstupu do tohoto segmentu neuvažovaly. Řadí se mezi ně například stavební společnosti, které dosud obchodovaly zpravidla přes síť velkoodběratelů ...


Digitální transformaci začaly v posledním roce intenzivně řešit i firmy, kterých se dříve prakticky netýkala. Celé odvětví několika­ná­sob­ně vyrostlo, rychle se posouvá a vyvíjí. 3. ročník Digital Transformation Summitu proto už za měsíc přinese nejnovější zkušenosti ...

  
Inzerce
  
Alvao MP - 300 Presova
  
Kalendář akcí ...
  
 duben - 2022 
Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
1
7
8
26.4. IT mezi paragrafy
27.4. Webinář Digitální transformace finančního sektoru -...
10.5. Konference Future of Cyber - hybridní kulatý stůl
12.5. Cloud Computing Conference
12.5. Digital Transformation Summit
17.5. Konference TechEd 2022
26.5. NEXT 3D: Inovace díky 3D tisku
31.5. Mezinárodní konference ISI 2022: Inteligentní správa...
19.10. Konference Future of Cyber + Live Hacking Zóna
  
Inzerce
  
ZW3D 2023 release
  
Přehledy
  
  
Tematické seriály
  
Industry 4.0
  
RPA – automatizace procesů
  
Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se
  
Časopis IT Systems / Tematická příloha
  
Aktuální číslo časopisu IT SystemsAktuální číslo speciálu
  
Z obsahu IT Systems
  
Inzerce
  
DT Summit - MP
  
  
ERP news zasílá redakce časopisu IT Systems
Vydavatelství CCB, spol. s r.o. | Okružní 19, Brno 638 00 Tel.: +420/ 545 222 779
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám ERP news zasílali, klikněte prosím nebo nás kontaktujte
Náměty a připomínky k obsahu zasílejte na adresu odpovědného redaktora
Technická realizace: Webservis © 2022 CCB, spol. s r.o.
  
další články o ERP

Na co se zaměřit při výběru ERP?

 

Výmluvy, proč nový ERP "nefunguje"

 

Proč neodkládat inovaci ERP