Přihlášení ERP newsPřihlaste se k odběru newsletteru ERP news, ve kterém pravidelně rozesíláme ty nejzajímavější články ze světa ERP.Partneři webu

Generálním ředitelem SAPu zůstává Christian Klein

Christian KleinSpolečnost SAP oznámila prodloužení smlouvy s generálním ředitelem a členem představenstva Christianem Kleinem o další tři roky, tedy do konce roku 2028. SAP rovněž posílil Kleinovu pozici a učinil ho předsedou představenstva, kde dosud zastával funkci mluvčího. Klein řídí SAP od října 2019, kdy zaujal nejprve sdílenou roli generálního ředitele. V dubnu 2020 ho pak SAP jmenoval jediným generálním ředitelem společnosti.

„Christian Klein ve své funkci generálního ředitele vytrvale řídil transformaci SAP v cloudovou společnost," uvedl profesor Hasso Plattner, předseda dozorčí rady SAP. „Rád bych Christianu Kleinovi poděkoval za jeho mimořádný přínos k úspěchu společnosti SAP. Prodloužením jeho smlouvy a posílením jeho pozice dáváme jasně najevo důležitost jeho role v probíhající transformaci SAP. Pevně věříme, že tento krok je základem pro další růst společnosti ve vysoce dynamickém IT odvětví."

Klein zahájil svou kariéru v SAP v roce 1999 jako student. Ve společnosti zastával různé pozice včetně finančního ředitele SAP SuccessFactors nebo ředitele controllingu. V roce 2016 ho SAP jmenoval provozním ředitelem.

„Rád bych poděkoval dozorčí radě společnosti SAP za důvěru, kterou mi projevila. Těším se na pokračování naší spolupráce s kolegy z představenstva, zaměstnanci, partnery, zákazníky a investory," řekl Klein. „Společně jsme v uplynulých třech a půl letech úspěšně realizovali naši strategii a je mi ctí vést SAP na cestě k pozici jedničky na trhu s podnikovými aplikacemi a využitím umělé inteligence v byznysu."


 
další články o ERP

Na co se zaměřit při výběru ERP?

 

Výmluvy, proč nový ERP "nefunguje"

 

Proč neodkládat inovaci ERP