Přihlášení ERP newsPřihlaste se k odběru newsletteru ERP news, ve kterém pravidelně rozesíláme ty nejzajímavější články ze světa ERP.Partneři webu

Výroba komunikačních komponent s Byznysem

Úterý, 18 Květen 2010 15:58

jkr_elo_1020.jpgSpolečnost ELO+, výrobce komunikačních adaptérů pro automatizaci a systémy zabezpečení, začala pro přesnější výkaznictví o zakázkách a efektivnější řízení v oblasti skladování, výroby a expedice využívat ERP třídy Byznys od společnosti J.K.R. Zavést nový informační systém se společnost ELO+ rozhodla kvůli trvale rostoucím požadavkům na efektivní řízení výroby a s tím souvisejících procesů, které stávající řešení již nebylo schopné zvládat. Úvodní analýza probíhala s ohledem na specifické požadavky společnosti, která zpracovává ve vlastním výrobním procesu jak materiál nakoupený, tak materiál dodaný zákazníkem. Před nasazením ERP třídy Byznys společnost ELO+ zčásti evidovala technologické postupy a kusovníkové rozpady v elektronické podobě a pro využití těchto informací v novém systému vytvořili konzultanti uživatelský formulář, který slouží k importům dat. Po natažení dat do nové struktury se pak provádějí úpravy výrobních operací a doplnění kusovníkových rozpadů materiálu zákazníka.

Systém Byznys dále umožňuje například jednoduše zakládat a uchovávat různé varianty výroby jednoho produktu, sledování zakázek, nebo schvalování technologických postupů. Pro zadávání výrobních hlášení se využívají terminály vybavené čtečkami čárových kódů.

Mezi nejdůležitější přínosy ERP třídy Byznys pro společnost ELO+ patří zejména přesné a detailní výkaznictví o expedici a zakázkách dle libovolných kritérií, uživatelská otevřenost systému zajištěná takzvanými prvky uživatelské volnosti (PUV), dále zakázkové řešení modulu Výroba, detailní personalistika, a také zjednodušení a zvýšení provázanosti operací v oblasti skladování a expedice.


 
další články o ERP

Na co se zaměřit při výběru ERP?

 

Výmluvy, proč nový ERP "nefunguje"

 

Proč neodkládat inovaci ERP