Přihlášení ERP newsPřihlaste se k odběru newsletteru ERP news, ve kterém pravidelně rozesíláme ty nejzajímavější články ze světa ERP.Tematické seriály

Nové!

RPA - automatizace procesů

Softwaroví roboti automatizují obchodní procesy.

články >>

Nové!

IoT – internet věcí

Internet věcí a jeho uplatnění napříč obory.

články >>

Nové!

VR – virtuální realita

Praktické využití virtuální reality ve službách i podnikových aplikacích.

články >>

Nové!

Bankovní identita (BankID)

K službám eGovernmentu přímo z internetového bankovnictví.

články >>

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Partneři webu

Společnost 2VV se rozhodla implementovat IFS Aplikace 7.5

Úterý, 16 Listopad 2010 13:16

IFS_Component_chart_1046Společnosti 2VV a IFS Czech podepsaly smlouvu o implementaci informačního systému IFS Aplikace 7.5. IFS Aplikace pomohou 2VV zejména v oblasti řízení hlavních firemních a obchodních procesů jako základního předpokladu pro plánovaný výrazný růst firmy. Další významnou oblastí je zabezpečení návaznosti na další firemní procesy, zejména finanční řízení, účetnictví a řízení lidských zdrojů. V neposlední řadě je nutná efektivní vnitrofiremní komunikace, jejímž důsledkem je zkrácení času potřebného na vyřízení jedné zakázky a omezení chybovosti a zmetkovitosti výroby. Očekávaná je lepší kontrola nákladů a výnosů a jejich vývoj v čase.

Hlavní vývojové činnosti firmy budou organizovány formou projektů (vývoj, změnové řízení, prodej, reklamace). Tímto způsobem lze s využitím informačního systému IFS Aplikace efektivně sledovat kapacity, náklady, výnosy na produktu nebo produktové řadě po celou dobu životnosti. Jako projekt lze založit jakoukoli činnost firmy, což ve výsledku umožní komplexní řízení kapacit a efektivní využití všech zdrojů podniku. Cílem je v novém IS podpořit, sledovat a vyhodnocovat požadované výkonnostní parametry, kontrolovat procesy a navrhovat jejich změny. Tedy směřovat ke štíhlé a výkonné firmě.

Implementace informačního systému zahrnuje následující komponenty:

  • IFS Finance
  • IFS Distribuce
  • IFS Výroba
  • IFS Údržba
  • IFS Prodej & Marketing (CRM)
  • IFS Správa dokumentů
  • IFS Řízení projektů
  • IFS Řízení jakosti
  • IFS Lidské zdroje
  • ALTEC APIS

 Pokryty tak budou všechny požadované oblasti od marketingu a CRM, přes plánování výroby, vč. samotného výrobního procesu, nákup, logistiku, prodej a expedici, až po oblasti finančního řízení a správy dokumentů jedním integrovaným systémem. Manažerský informační systém APIS následně zajistí výstupy a klíčové informace usnadňující manažerské rozhodování. Jednotlivé oblasti, které IFS Aplikace pokrývají, jsou vybrány po důkladné analýze zákazníka a souvisí s celým plánovacím, výrobním a prodejním procesem firmy. Spuštění IFS Aplikace do ostrého provozu je plánováno na 1. 7. 2011.


 
další články o ERP

Na co se zaměřit při výběru ERP?

 

Výmluvy, proč nový ERP "nefunguje"

 

Proč neodkládat inovaci ERP