Přihlášení ERP newsPřihlaste se k odběru newsletteru ERP news, ve kterém pravidelně rozesíláme ty nejzajímavější články ze světa ERP.Tematické seriály

Nové!

RPA - automatizace procesů

Softwaroví roboti automatizují obchodní procesy.

články >>

Nové!

IoT – internet věcí

Internet věcí a jeho uplatnění napříč obory.

články >>

Nové!

VR – virtuální realita

Praktické využití virtuální reality ve službách i podnikových aplikacích.

články >>

Nové!

Bankovní identita (BankID)

K službám eGovernmentu přímo z internetového bankovnictví.

články >>

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Partneři webu

Firma 5M využívá k podpoře a rozvoji podnikání IS Byznys

Pátek, 10 Prosinec 2010 16:19

5M_Byznys_ERP_1049Společnost 5M, zabývající se vývojem a výrobou základních materiálů, polotovarů i konečných dílů do letectví a kosmických aplikací, implementovala informační systém Byznys ERP. V průběhu předimplementační analýzy byly zmapovány základní požadavky společnosti 5M, mezi které patřilo především sjednocení veškeré podnikové agendy do jediného ERP systému, zavedení jednotného zpracování datové základny a automatizované zpracovávání procesů pomocí Workflow. Základem pro úspěšnou transformaci do jednotného ERP systému bylo převedení dat z externích účetních, skladových a CRM systémů. Následně byly navrženy postupy pro zpracování a sjednocení firemních procesů v novém systému.

Pomocí modulů Workflow a Informace byly analyzovány a nadefinovány jednotlivé firemní procesy a v systému evidence korespondence a generace úkolů došlo k vytvoření komplexního procesního systému.

V průběhu implementace bylo též provedeno zaškolení uživatelů, úprava tiskových reportů dle standardů uživatele, a modifikace pořizovacích formulářů pomocí Prvků uživatelské volnosti (PUV). Po zavedení ERP řešení proběhla školení a testování uživatelských úprav v prostředí uživatele. Následovalo zahájení ostrého provozu s dohledem ze strany konzultantů společnosti J.K.R., v jehož rámci byla jednotlivým uživatelům poskytnuta podpora při provádění rutinních operací.

Mezi hlavní přínosy nasazení Byznys ERP v 5M patří především centrální zpracování veškerých agend v jediném systému, sjednocení a elektronické zpracování procesů a jejich kontrola, možnost terminálového předzpracování přímo klientem uživatele, a v neposlední řadě také možnost uživatelského nastavení vzhledu a plochy systému Byznys ERP.


 
další články o ERP

Na co se zaměřit při výběru ERP?

 

Výmluvy, proč nový ERP "nefunguje"

 

Proč neodkládat inovaci ERP