Pomáháme firmám růst

Exkluzivní partner sekce

Dialog 3000Skylla
IT Systems - předplatné

Přihlášení ERP NewsTematické seriály

Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

BERGHOF

Partneři webu

Autocentrum Háša prodává automobily s pomocí Byznys ERP

Úterý, 06 Prosinec 2011 14:59

JKR_Autocentrum_Hasa_1149 Kvůli efektivnějšímu sledování ziskovosti a většímu přehledu o celkovém hospodaření podniku se Autocentrum Háša, prodejce vozů Hyundai, Ford a Mitsubishi, rozhodla pro zavedení podnikového informačního systému Byznys ERP od společnosti J.K.R. V rámci úvodní analýzy stanovili konzultanti J.K.R. stěžejní body implementace, mezi které patřilo sledování nákladů, výnosů, ziskovosti a vzájemných finančních vztahů všech středisek. Stranou pozornosti nezůstalo ani sledování historie záznamů pro jednotlivá vozidla, komunikace se servisním programem Caris a také zajištění elektronického oběhu přijatých faktur a jejich autorizace.

Vzhledem k širšímu pojetí středisek společnosti Autocentrum Háša na úrovni sledování vybraných výsledkových a rozvahových účtů bylo nutné upravit některé tiskové výstupy na míru tak, aby každému vedoucímu střediska podávaly věrný obraz výsledků. Dále došlo k vytvoření řešení pro tvorbu vnitrofaktur, což značně zjednodušilo a zautomatizovalo činnost středisek při přefakturaci nákladů, a také byla navržena uživatelská úprava pro pneuservis - Úschovna pneu - pro snadnou a rychlou evidenci úschovy pneumatik. Pomocí obchodních případů, z nichž každý představuje jedno vozidlo identifikované VIN kódem, lze také sledovat veškeré záznamy spojené s jednotlivými vozidly.

Hlavním přínosem nasazení systému Byznys ERP ve společnosti Autocentrum Háša se stal přístup všech uživatelů k jednomu zdroji dat, což výrazně zefektivnilo zadávání údajů, jejichž následné zpracování v systému také poskytuje uživateli přehlednější výsledky o hospodaření jednotlivých středisek. Centrální zálohování databáze představuje výrazné zvýšení zabezpečení dat a propojení mezi programy Caris a Byznys ERP umožňuje dávkové přenosy dokladů bez opakovaného zadávání. Dalším přínosem se stala Vnitrofakturace, jež umožňuje rychlé a snadné převádění nákladů z jednoho střediska na druhé. Navržené šablony v modulu Workflow umožňují elektronický oběh faktur.


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci
 
další články o ERP

Faktory výběru ERP systému

 

Příprava a realizace ERP projektů

 

Kritická místa ERP projektů