Přihlášení ERP newsPřihlaste se k odběru newsletteru ERP news, ve kterém pravidelně rozesíláme ty nejzajímavější články ze světa ERP.Tematické seriály

Nové!

RPA - automatizace procesů

Softwaroví roboti automatizují obchodní procesy.

články >>

Nové!

IoT – internet věcí

Internet věcí a jeho uplatnění napříč obory.

články >>

Nové!

VR – virtuální realita

Praktické využití virtuální reality ve službách i podnikových aplikacích.

články >>

Nové!

Bankovní identita (BankID)

K službám eGovernmentu přímo z internetového bankovnictví.

články >>

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Partneři webu

KOVONA SYSTEM se rozhodla pro ERP Microsoft Dynamics NAV

Pátek, 17 Červenec 2015 09:38

kovona msdnav 1529KOVONA SYSTEM, výrobce kovového nábytku, si ve výběrovém řízení na pořízení ERP zvolila podnikový informační systém Microsoft Dynamics NAV s nadstavbovým řešením BIZ4Elements zaměřeným na výrobní společnosti od společnosti NAVISYS.

Výběrové řízení na pořízení informačního systému bylo zahájeno na podzim 2014 a osloveni byli dodavatelé jak lokálních, tak mezinárodních informačních systémů se zaměřením na výrobu. Stávající informační systém byl za dlouhá léta rozvoje značně customizován. Rozvoj a údržba systému byly složité a náročné a v kombinaci s nedostatečnou kapacitou zdrojů na straně lokálního dodavatele, představovaly riziko pro zákazníka. Tyto důvody vedly k vypsání výběrového řízení na pořízení komplexního informačního systému.

Kromě pokrytí všech důležitých procesů (finance, majetek, nákup a prodej, skladová evidence, výroba, plánování, controlling a reporting) požadoval management společnosti po novém systému také uživatelskou přívětivost. Důraz byl kladen na pokročilé výrobní funkce, jako je například grafické plánování výroby nebo pokročilá optimalizace plánování (APS). Pro pokrytí těchto funkčností bylo navrženo řešení PlannerOne Production Scheduler od francouzské společnosti ORTEMS, které je plně integrováno do ERP MS Dynamics NAV.

Důležitým parametrem při výběru ERP byla také funkční integrace se čtečkami čárových kódů ve skladu. Dodavatel ERP platformy také musel nabídnout prokazatelné zkušenosti s controllingem a reportingem, nativní provázanost s Document Management Systémem a s produkty společnosti Microsoft (databáze, operační systém, MS Office).

Projekt bude zahájen v červenci 2015 a spuštění do ostrého provozu se předpokládá v roce 2016. V první fázi bude Microsoft Dynamics NAV využívat 40 současně připojených uživatelů.

 
další články o ERP

Na co se zaměřit při výběru ERP?

 

Výmluvy, proč nový ERP "nefunguje"

 

Proč neodkládat inovaci ERP