Přihlášení ERP newsPřihlaste se k odběru newsletteru ERP news, ve kterém pravidelně rozesíláme ty nejzajímavější články ze světa ERP.Tematické seriály

Nové!

RPA - automatizace procesů

Softwaroví roboti automatizují obchodní procesy.

články >>

Nové!

IoT – internet věcí

Internet věcí a jeho uplatnění napříč obory.

články >>

Nové!

VR – virtuální realita

Praktické využití virtuální reality ve službách i podnikových aplikacích.

články >>

Nové!

Bankovní identita (BankID)

K službám eGovernmentu přímo z internetového bankovnictví.

články >>

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Partneři webu

Velkoplošnou reklamu firmy BigBoard spravuje MS Dynamics NAV

Čtvrtek, 26 Duben 2012 12:59
bigboard_1217Společnost BigBoard Praha, specializující se na velkoplošnou reklamu, dokončila implementaci komplexního informačního systému Microsoft Dynamics NAV 2009. Do systému bylo integrováno pronájmové řešení EQM (Equipment Management) od společnosti Armada Dynamics AS. Nástroj Jet Reports zajišťuje společnosti BigBoard Praha reporting a controlling. Procesně úzkým místem bylo sdílení informací mezi některými odděleními a komplikovanost zadávání informací vztahujících se k obchodnímu procesu. Hlavní důraz kladla společnost BigBoard Praha na provázanost ERP systému se specifickou agendou potřebnou k pronájmu reklamních ploch různých velikostí a druhů. Stěžejním požadavkem bylo také zjednodušení způsobu pořizování dat do systému.

Cílem projektu bylo, aby byl stávající ERP systém Microsoft Dynamics NAV upraven pro aktuální potřeby společnosti a provázán s oborovým řešením pro pronájem - EQM. Doplňkem v této implementaci byl reportovací nástroj Jet Reports, který zajišťuje export dat z informačního systému do tabulkového procesoru a umožňuje náhled na potřebné informace a pohodlnou tvorbu sestav v Microsoft Excel bez nutnosti vstupovat přímo do systému.

Po dokončení reimplementace ERP systému Microsoft Dynamics NAV novým Microsoft Dynamics partnerem NAVISYS a nasazení oborového řešení pro pronájem EQM má nyní BigBoard řešení, které vyhovuje jeho potřebám. Oborové řešení a modul pronájmu umožňuje rychle reagovat na potřeby zákazníků v oblasti pronájmu reklamních ploch. Řešení obsahuje procesy umožňující zpracování kompletního procesu pronájmu tak, jak v praxi probíhá. Začíná zpracováním zákaznické poptávky, na základě které lze vytvořit konkrétní nabídku reklamních ploch danému zákazníkovi. Po uzavření kontraktu o pronájmu je v systému zpracován a monitorován průběh celého období pronájmu reklamních ploch. Obchodníci tak mají neustále aktuální přehled a informace o všech reklamních plochách a stavu jednotlivých zakázek.

Kromě obchodního procesu poskytuje řešení nástroje pro oddělení rozvoje a údržby reklamních ploch. V neposlední řadě je modul pronájmu úzce propojen i s dalšími oblastmi Microsoft Dynamics NAV, především pak s modulem majetku a financí.


 
další články o ERP

Na co se zaměřit při výběru ERP?

 

Výmluvy, proč nový ERP "nefunguje"

 

Proč neodkládat inovaci ERP