Přihlášení ERP newsPřihlaste se k odběru newsletteru ERP news, ve kterém pravidelně rozesíláme ty nejzajímavější články ze světa ERP.Partneři webu

Aimtec implementuje ERP systém SAP

Středa, 19 Květen 2010 10:52

i v ruském závodě koncernu HP Pelzer

panelsPo úspěšné implementaci podnikového informačního systému SAP ve výrobních závodech firmy HP Pelzer v Radčicích u Plzně, Nošovicích a Bratislavě zavádí společnost Aimtec ERP systém SAP také v ruské pobočce v Kaluze. Zde Aimtec nasadí komplexní informační systém s rozhraním na ruský software 1C. Specialitou řešení je nastavení finančního modulu na ruské účetní zákony.
HP Pelzer Group s hlavním sídlem v německém Wittenu představuje největšího světového dodavatele akustických systémů v oblasti automotive. Společnost vyrábí vnitřní vybavení a obložení do osobních automobilů s ohledem na izolaci proti hluku a koberce do automobilů. Zákazníky jsou všichni významní výrobci osobních automobilů na světě. Koncern vlastní 37 výrobních závodů a 5 vývojových center v 18 zemích světa.

Poté co si společnost HP Pelzer otestovala svůj SAP core model po světě, bylo rozhodnuto zavést SAP ERP i do nově vznikající pobočky koncernu v ruské Kaluze. Jako osvědčený implementační partner byla vybrána společnost Aimtec, která pro HP Pelzer v Kaluze nasadí informační systém SAP s moduly SD, PP, MM, (WM), CO. Specialitou řešení je modul Finance (FI) nastavený pro ruské podmínky. Je samozřejmé, že všechny výstupní dokumenty ze systému musí splňovat ruské legislativní požadavky. Projekt nasazení komplexního SAP ERP začal na začátku května 2010. Předpokládané datum přechodu do ostrého provozu je plánován na podzim letošního roku.

Výroba v HP Pelzeru v Kaluze bude spuštěna již na konci srpna 2010. Závod v Kaluze bude dodávat přímo do koncernu VW s cílovým počtem aut nad 100 tis. kusů ročně, z toho převážně pro modely VW Polo v počtu 80 tis. a Škoda Octavia 25 tis. Automobilka VW uplatňuje na ruském trhu systém CKD (Complete Knock Down), tzn. cílem je mít své dodavatele rozmístěné lokálně, aby byli schopni dodávat přímo na montážní linku.


 
další články o ERP

Na co se zaměřit při výběru ERP?

 

Výmluvy, proč nový ERP "nefunguje"

 

Proč neodkládat inovaci ERP