Přihlášení ERP newsPřihlaste se k odběru newsletteru ERP news, ve kterém pravidelně rozesíláme ty nejzajímavější články ze světa ERP.Partneři webu

DPD SK přešlo na SAP S/4HANA a několik nástrojů tak nahradilo jediné cloudové řešení

Pátek, 05 Duben 2024 14:14

Společnost DPD SK je první slovenskou firmou, která úspěšně dokončila přechod na SAP S/4HANA Cloud. Ačkoli ještě nedávno na Slovensku patřila k těm menším lokálním pobočkám, nejen díky pandemii covidu-19 zaznamenala skokový růst. To s sebou přineslo i neudržitelný nárůst počtu softwarových nástrojů a potřebu přechodu na snáze škálovatelnou architekturu, která zajistí přenos informací skrze celou firmu a umožňuje napojení na externí systémy. Migraci provedla společ­nost Consulting Company Novasoft, jež je součástí technologické a konzultační skupiny BiQ Group.

„Změnu inicioval samotný management firmy, který si uvědomoval potřebu efektivnějšího systému, jenž nabídne veškeré funkce dle potřeb zaměstnanců. Stejně tak jsme věděli, že dosud využívaný systém se pro dlouhodobě udržitelný rozvoj nehodí. Spočítali jsme si proto potřebnou investici, přínosy a návratnost projektu, což nás dovedlo k řešení SAP S/4HANA Cloud, které naše potřeby pokryje. Rozhodně padl i známý mýtus, že migrace do cloudu je nákladný projekt na řadu let. Naopak, i díky intenzivní spolupráci s experty z Consulting Company Novasoft se nám podařilo spustit nový systém podle plánu,“ říká Marína Kunská, financial director DPD SK.

Jedním z problémů, se kterým se rostoucí společnosti potýkají, je nástrojová roztříštěnost. Jednotlivá oddělení sice mají zavedený software odpovídající jejich potřebám, ale nemají jeden zdroj pravdy, který by data napříč firmou propojoval. V DPD SK proto nastavili plány, které produkty chtějí využívat, respektive které procesy chtějí do SAPu dále přesunout.

Čištění dat pak bylo jednou z nejnáročnějších aktivit celého projektu. Typicky se jednalo o data o produktech, která se časem mění, takže je bylo třeba správně standardizovat a migrovat. Druhou podstatnou část tvořilo řízení změn, konfigurace a přijetí produktu napříč firmou – od financí až po marketing.

Mezi první viditelné výsledky migrace patří kvalita reportů, kdy nový systém má k dispozici aktuální data, umožňuje sledování čísel, vývoje a trendů. To je zásadní rozdíl oproti původnímu systému, který měl v tomto ohledu měsíční zpoždění a neumožňoval rychlejší reakce na problémové situace.


Mohlo by vás zajímat:
 
další články o ERP

Na co se zaměřit při výběru ERP?

 

Výmluvy, proč nový ERP "nefunguje"

 

Proč neodkládat inovaci ERP