Přihlášení ERP News


Tematické seriály

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

Podnikové portály

Portály patří k oblíbeným technologiím, na kterých staví společnosti svá řešení. Ta jsou vstupní branou ke všem...

1. až 5. díl >>

Berghof

Partneři webu

Lavaton implementoval řešení SOFTIP PROFIT PLUS

Středa, 17 Únor 2016 17:24

Lavaton Softip Profit 1607Společnost Lavaton, která se specializuje na praní a pronájem prádla a pracovních oděvů, vyměnila dosud používané nehomogenní řešení za komplexní řešení SOFTIP. To jí umožní snadné řízení všech služeb zákazníkům a garantuje i aktuální informace pro vedení firmy.

Specifika této oblasti podnikání si vyžádaly zavedení informačního systému na platformě SOFTIP PROFIT PLUS a vývoj speciální logistiky, které nahradily původní řešení složené z několika autonomně fungujících celků. Vznikla tak nová verze produktu, která denně a v reálném čase poskytuje informace pracovníkům na všech úrovních společnosti včetně managementu. Od nasazeného systému závisí celý denní chod zpracování příjmu a expedice prádla klientům.

" Klíčovým přínosem je homogenní systém od jedné společnosti, pořádek v oblasti sledování leasingové prádla a snadná dostupnost všech informací, "řekla Elena Kollárová, jednatelka Lavaton.

SOFTIP tak dokázal standardní informační systém ušít na míru požadavkům zákazníka. Umožňuje například propojení na váhové systémy určené pro vážení čistého a špinavého prádla, tisk speciálních štítků pro identifikaci leasingových oděvů čárovými kódy a tvorbu dokladů jejich skenováním. Modul leasingu oděvů poskytuje v reálném čase všechny požadované údaje např. osobu u zákazníka, které je oděv přiřazen, kolik pracích cyklů absolvoval, zůstatkovou cenu přepočtenou přes definované vzorce apod. Unikátní je i systém fakturace, který dovoluje jedním spuštěním získat hromadně fakturační doklady za zvolené období.

Přínosem nového řešení je i fakt, že dokáže růst spolu s požadavky uživatelů. Je rychle opakovatelné pro nové pobočky, kde společnost plánuje realizovat své aktivity a umožňuje i další rozšiřování funkčnosti.

 
další články o CRMMít, či nemít ERP?Automatizace obchodních procesů pomocí ERPTrendy ERP