Přihlášení ERP newsPřihlaste se k odběru newsletteru ERP news, ve kterém pravidelně rozesíláme ty nejzajímavější články ze světa ERP.Tematické seriály

Nové!

RPA - automatizace procesů

Softwaroví roboti automatizují obchodní procesy.

články >>

Nové!

IoT – internet věcí

Internet věcí a jeho uplatnění napříč obory.

články >>

Nové!

VR – virtuální realita

Praktické využití virtuální reality ve službách i podnikových aplikacích.

články >>

Nové!

Bankovní identita (BankID)

K službám eGovernmentu přímo z internetového bankovnictví.

články >>

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Partneři webu

Bezplatné prověření bonity zákazníků přímo v IFS Aplikacích

Úterý, 08 Únor 2011 17:11

cch_ifs_1106 Od ledna do září 2010 bylo v České republice podáno 11 255 insolvenčních návrhů na 9 756 subjektů, čímž byl již v té době překonán počet návrhů podaných za celý rok 2009. Zhruba 50% návrhů u právnických osob přitom končí prohlášením o úpadku, což znamená konkurz nebo reorganizaci. Společnost IFS Czech se proto rozhodla pro spolupráci se společností Credit Check, která analyzuje data kreditních rizik z mnoha zdrojů, například ze zdravotních pojišťoven, katastru nemovitostí, insolvenčního rejstříku či obchodního rejstříku. Cílem je zajistit zákazníkům konkurenční výhodu, usnadnit jim rozhodování v jejich podnikání a přispět tak k jejich stabilitě. V rámci uvedené spolupráce je přímo do IFS Aplikace integrováno automatické prověřování odběratelů Creditcheck, výsledek hodnocení je zobrazen jak v přehledu subjektů, tak při pohledu na detail firmy. V případě zakládání faktury pro organizaci s negativním hodnocením je obsluha informována výstražným upozorněním. Záleží pak na pravidlech dodavatelské společnosti, zda dojde k vystavení faktury a riziku nesplacení či vyžádání platby v hotovosti.

Způsob hodnocení kredibility firem s pomocí služby Creditcheck je stručně znázorněn na www.creditcheck.cz/HowItWorks.aspx. Výsledkem analýzy je Creditcheck semafor signalizující stav dané společnosti. Uvedené hodnocení lze získat na webových stránkách po zadání identifikačního čísla nebo názvu firmy. Základní služba Creditcheck zcela zdarma.

Díky Creditchecku lze tedy uspořit hned třikrát:

  • při získání základního hodnocení, které je pro všechny uživatele IFS Aplikace zdarma,
  • v případě potřeby detailního hodnocení, které je dostupné za paušál 990 Kč měsíčně,
  • při reakci na aktuální rizikovost daného obchodního partnera, kdy jsou zákazníci ušetřeni nezaplacených pohledávek a jejich následného vymáhání.

Creditcheck přináší jednoduchou službu, která je založena na způsobech posuzování kreditního rizika firemních zákazníků ve finančních institucích. Kromě sloučení dat z většiny dostupných databází (dnes celkově 10 databází s denní aktualizací statisíců položek) poskytuje i jejich inteligentní vyhodnocení v podobě 185 analytických pravidel. Ta posuzují každou organizaci ve více dimenzích – kromě aktuální situace společnosti samotné sledují také bonitu mateřských a dceřiných společností, statutárních zástupců a hodnotí i historická data. Pro využití bezplatné verze služby není třeba žádné registrace ani objednávky. Placenou verzi je možné objednávat na adrese www.creditcheck.cz. Provozovatel služby rovněž garantuje vrácení peněz z nespotřebované části předplatného, Creditcheck je tedy možné si po dobu několika měsíců nezávazně vyzkoušet.


 
další články o ERP

Na co se zaměřit při výběru ERP?

 

Výmluvy, proč nový ERP "nefunguje"

 

Proč neodkládat inovaci ERP