Přihlášení ERP newsPřihlaste se k odběru newsletteru ERP news, ve kterém pravidelně rozesíláme ty nejzajímavější články ze světa ERP.Partneři webu

Klíčové obchodní informace přímo v systémech Money

Čtvrtek, 07 Říjen 2010 13:28

mons3_1040Portál obchodních informací CRIBIS.cz, poskytující informační služby podnikatelům a firmám k prověření obchodních partnerů, a společnost CÍGLER SOFTWARE, výrobce účetních a ekonomických systémů, uzavřely rámcovou smlouvu o spolupráci. Prvním výsledkem je aktualizovaná verze účetního programu Money S3 obohacená o indikátor SEMAFOR CRIBIS. Díky němu se uživatelům přímo v adresáři u jednotlivých záznamů objeví zdarma okamžitě dostupná informace o finančním zdraví jejich obchodních partnerů. Nová služba bude pro uživatele programu Money S3 dostupná během října v rámci standardního upgradu programu. Podobnou spolupráci připravuje CRIBIS.cz i s dalšími dodavateli účetních a ekonomických systémů, typu ERP či CRM. Provozovatelem portálu CRIBIS.cz je společnost CCB – Czech Credit Bureau.

SEMAFOR CRIBIS je ukazatel míry podnikatelského rizika sestavený na základě dat z rozsáhlé databáze CRIBIS.cz. Má podobu barevných světel semaforu, které doporučují různou míru opatrnosti v obchodních vztazích s hodnocenými subjekty. Uživateli se tak zobrazí příslušný znak hned vedle jména dané společnost v účetním, respektive ekonomickém softwaru. Zelená barva znamená, že je doporučena standardní opatrnost v obchodních vztazích. U oranžové barvy by uživatel měl zvýšit opatrnost při uzavírání smluv a jiných obchodních aktivit s takto označeným subjektem. S firmou, u které svítí červený indikátor, se doporučuje být mimořádně opatrný v uzavírání obchodů, zejména pak obchodních případů většího objemu.

Nová služba pomůže předcházet celé řadě nepříjemných situací, jako jsou nestabilní dodávky partnera s finančními potížemi, nadměrné výkyvy v cash-flow, zvyšování provozních nákladů o zvyšující se objem vymáhání pohledávek či výrazné zvýšení rizika druhotné platební neschopnosti.

Databáze portálu CRIBIS.cz poskytuje údaje výhradně z prokazatelných a doložitelných skutečností publikovaných v důvěryhodných zdrojích, zejména od státních institucí. Jedná se především o insolvenční rejstřík, účetní závěrky z obchodního rejstříku, data zdravotních pojišťoven a další významné zdroje.

Pokud uživateli účetního systému nebude stačit základní informace v podobě semaforu, může se jednoduchým proklikem dostat přímo na detail subjektu na portálu CRIBIS.cz, kde získá více informací – například schéma ekonomicky propojené skupiny osob, podrobné ekonomické údaje či výkonnostní parametry a další ukazatele hodnoceného subjektu.


 
další články o ERP

Na co se zaměřit při výběru ERP?

 

Výmluvy, proč nový ERP "nefunguje"

 

Proč neodkládat inovaci ERP