Přihlášení ERP newsPřihlaste se k odběru newsletteru ERP news, ve kterém pravidelně rozesíláme ty nejzajímavější články ze světa ERP.Tematické seriály

Nové!

RPA - automatizace procesů

Softwaroví roboti automatizují obchodní procesy.

články >>

Nové!

IoT – internet věcí

Internet věcí a jeho uplatnění napříč obory.

články >>

Nové!

VR – virtuální realita

Praktické využití virtuální reality ve službách i podnikových aplikacích.

články >>

Nové!

Bankovní identita (BankID)

K službám eGovernmentu přímo z internetového bankovnictví.

články >>

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Partneři webu

„Vstupujeme na další zahraniční trhy, rosteme a přizpůsobujeme tomu naši strategii,"

Public relations

webcom-01-250říká Stanislav Hlobilek, výkonný ředitel a předseda představenstva WEBCOM a. s.

Byl jste jmenován novým výkonným ředitelem společnosti. Bude se měnit strategie firmy pod vaším vedením?

WEBCOM a. s. je výhradně dodavatelem produktů společnosti Microsoft. Počtem zaměstnanců a podporovaných zákazníků patříme mezi největší partnery Microsoftu v rámci regionu střední Evropy. Mezi našimi zákazníky je řada oborových lídrů trhu a to zejména ve strojírenských skupinách a podnicích s charakterem diskrétní výroby. Naše postavení chceme dále posilovat. Strategii měníme. Vstupujeme na další zahraniční trhy, od září jsme otevřeli pobočku WEBCOM Poland. Rozšiřujeme portfolio o další oborové vertikály. Využíváme k tomu nové technologie, jako je Cloud, CRM Online, Office 365, Business Intelligence a další.

Spadá pod vaši specializaci také strojařina či projektový engineering? Máte řešení pro takovéto společnosti?

Strojírenským skupinám, středním i velkým, dodáváme standardizované mezinárodní řešení na platformě Microsoft, které kromě řízení ekonomiky, projektů a výroby, podporuje také reporting, jenž je pro střední i vrcholový management podstatný. Příkladem je řada projektů ve strojírenských společnostech, mezi které patří například ČKD Praha DIZ, WIKOV, TESLA a dalších našich zhruba padesát zákazníků.

V čem se WEBCOM a. s. odlišuje od své konkurence?

To je dobrá otázka. Každý totiž tvrdí, že má ty nejlepší lidi, špičkové zkušenosti a technologie. Je otázkou, jak se odlišit. Jsem přesvědčen, že to, co nás skutečně odlišuje, je férový přístup ke klientům. Zkrátka to, na čem se dohodneme, také dodržíme. Vzhledem k velikosti společnosti a finanční stabilitě to platí i v případě, kdy odhadneme projekt tak, že si nakonec vyžádá více zdrojů, než bylo původně předpokládáno. U menšího či finančně méně stabilního dodavatele to stojí peníze navíc vždy zákazníka – ať už formou neúspěšného projektu, nebo dodatečných nákladů. My jsme schopni takovouto chybu pokrýt investicí ze svých zdrojů.

WEBCOM foto STAHLO250A nyní tedy k tomu, co všichni proklamují: lidé, zkušenosti, technologie?

Obecně platí, že úspěšní lidé chtějí pracovat s úspěšnými. A ti chtějí mít také jistotu práce ve stabilním firemním prostředí. Proto jsem hrdý, že WEBCOM a. s. takové prostředí má a to jen a díky výjimečným 130 lidem, se kterými mám tu čest pracovat. V tuto chvíli to už nejsou lidé pouze se znalostmi lokálního trhu, ale také se zkušenostmi z řady mezinárodních projektů, které pro naše zákazníky realizujeme. Tito odborníci pak dokáží klientovi kromě prosté změny softwaru dodat také nezbytné know-how, tedy jak software co nejlépe použít v jejich prospěch a obchodní úspěch. A navíc všechny naše projekty stavíme na špičkových technologiích Microsoftu, což je pro nás klíčové.

Jak vnímáte dnes velmi populární cloud?

Cloud je vynikají prostředek k tomu, jak získat kvalitní a stabilní prostředí pro informační systém podniku. Jedná se o prostředí, o které se vám navíc někdo stará, jež udržuje neustále aktuální, a vy platíte bez dalšího závazku měsíční dohodnutou částku. Zkrátka je to vysoce efektivní cesta pro klienty, kteří nechtějí zatěžovat podnikové finance náklady na IT oddělení a svěří starost o informační systém někomu, kdo to za ně udělá kvalitně, rychle a s maximální bezpečností cenných dat. Věřím, že se tento model plně uplatní i v podmínkách České a Slovenské republiky. Ve Spojených státech je tento model praktikován u více jak třiceti procent společností. Myslím si, že tomu tak bude v blízké budoucnosti i u nás.

A WEBCOM a. s. a cloud?

Dnes máme předpřipravené ucelené BOX-produkty pro menší nemocnice, lékárny, retail, správu nemovitostí, potravinářství, stavebnictví, ale stejně tak pro strojírenství či projektový engineering. Mohu uvést konkrétní příklad. V prvním kvartále letošního roku jsme započali strategickou spolupráci se společností SolidWorks na propojení Microsoft Dynamics ERP a CRM s aplikacemi SolidWorks pro správu výkresové dokumentace a CAD. Připravené balíčky nabízíme právě formou cloudu. Integrovaný systém pro zhruba pět uživatelů dodáváme za bezkonkurenční cenu oproti konkurenci, a to i včetně lokálního softwaru dodavatelů. Tento produkt jsme pochopitelně schopni nabídnout i cestou běžného pořízení, například s profinancováním na 36 a více měsíců a to při sazbě do pěti procent ročně, což si myslím, že je více než zajímavé.

Za rozhovor děkuje Jarmila Jelínková, WEBCOM a. s.

webcom-logo linky 


 
další články o ERP

Na co se zaměřit při výběru ERP?

 

Výmluvy, proč nový ERP "nefunguje"

 

Proč neodkládat inovaci ERP