Pomáháme firmám růst
IT Systems - předplatné

Přihlášení ERP NewsTematické seriály

Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

BERGHOF

Partneři webu

VistosCRM – český systém, kterým lze řídit I celou firmu

Public relations

vistos-01Budoucnost podnikových řešení lze spatřovat ve flexibilních systémech poskytovaných formou služby. Jeden z takových systémů – VistosCRM – nabízí v nově aktulizované verzi česká společnost Euro Softworks. Kdo někdy vybíral firemní systém, ví, že to není procházka růžovým sadem. Jedna cesta je nechat se „zmasírovat“ prvním obchodním zástupcem, který jde kolem a souhlasit s implementací jeho řešení. Druhá možnost je udělat si nejprve podrobnou analýzu našich potřeb a pak (rovněž podrobnou) analýzu nabídky systémů na trhu a snažit se najít takový, u kterého je největší průnik nabídky s naší poptávkou. Nicméně, ani takto precizní přístup nemusí vést k nalezení toho, co hledáme. Pak zbývá často už jen vývoj na míru, což je zpravidla ta nejdelší a nejnákladnější cesta.

Na trhu jsou už dnes ale také moderní systémy, které poskytují dostatečnou flexibilitu a přizpůsobitelnost na konkrétní potřeby zákazníka, a ty jsou tedy zajímavou alternativou. Takové řešení představila například společnost Euro Softworks, která se na českém a evropském IT trhu pohybuje již od roku 2004, zejména v oblasti systémů pro dovozce a prodejce automobilů a dále pak řešení business intelligence. V posledních letech upřela svou pozornost také na oblast podnikových systémů s důrazem na CRM.

Zeptali jsme se jejího ředitele Ing. Tomáše Rudolfa na pár otázek ohledně vzniku a vlastností nového systému.

Na českém trhu je mnoho CRM systémů, proč jste se pustili do vlastního řešení?

vistos-04Je pravda, že český trh je téměř přesycen CRM systémy. Na druhou stranu, jak to tak bývá, když hledáte systém, který by vám skutečně vyhovoval, nenajdete ho. To jsme zjistili i my, když jsme hledali systém, který bychom používali sami a který bychom mohli doporučit i našim zákazníkům.

Proč Vám ostatní systémy nevyhovovaly?

Důvodů bylo několik. Před pár lety, kdy jsme o tom začali uvažovat, jsme chtěli systém, který bude dostupný kompletně přes Internet, bude podporovat mobilní zařízení a bude nabízen jako služba. To většina systémů nesplnila. Dále jsme chtěli, aby systém nesloužil jen jako marketingový a prodejní nástroj, tedy klasické CRM, ale nabízel i další nástroje k efektivnímu řízení menší firmy. Co bylo ale také nesmírně důležité – chtěli jsme systém, který je flexibilní. Plno systémů vám nabídne standardní řešení, ale abyste systém mohl využít, musíte se mu hodně přizpůsobit. My vidíme leší cestu v tom, že zákazník by měl mít možnost si systém nakonfigurovat a případně i doupravit na míru tak, aby maximálně odpovídal jeho interním procesům, a to jednoduchým způsobem bez nutnosti přijmout velké množství kompromisů. A v neposlední řadě byla problémem i vysoká pořizovací cena existujících řešení

Váš systém VistosCRM tedy tyto parametry plní?

Vytvořili jsme platformu, která skutečně tyto parametry splňuje. Ve firmě ji teď využíváme jako CRM, ale i řešení na správu dokumentů, nástroj na řízení projektů, hotline, fakturaci a evidenci přijatých faktur, plateb, apod. Zákazníci pak tento systém využívají podle svých potřeb, případně s menšími úpravami pro zohlednění jejich vlastních procesů. Za optimální považujeme rozložit náklady na pořízení systému do měsíčních úhrad, tak jak je tomu běžné u moderních systémů v zahraničí.

vistos-02

A cena?

Ano, i cena odpovídá tomu, co jsme si vytýčili. Systém nabízíme v režimu SaaS (Software as a Service), což našim zákazníkům umožňuje software pořídit bez významnějších počátečních nákladů a platí pouze za to, co skutečně využívá v rámci pravidelných měsíčních poplatků. Naši zákazníci tento přístup oceňují a potvrzují, že jsme uvažovali správně.

Cenu zřejmě většina firem chápe jako jednu z hlavních předností informačního systému...

Cena je vždycky jedno z hlavních kriterií. Na druhou stranu by neměla být nutně tím nejdůležitějším. Když se podíváte na tuzemský trh, je tu několik extrémů. Vidíte společnosti, které investují neuvěřitelné peníze do často zahraničních renomovaných systémů, u kterých však využijí jen nepatrnou část z celkové funkcionality a to ještě s dalšími obrovkými výdají na implementační úpravy. Často se dokonce stane, že firma nakonec ani systém nevyužívá, protože to není efektivní nebo uživatelé nejsou dostatečně vyškoleni na používání takto komplexního nástroje. To je třeba případ některých společností s nadnárodním řízením. Jiné společnosti se zase snaží maximálně ušetřit za každou cenu – hledají co nejlevnější řešení bez ohledu na to, jak systém splňuje požadavky na něj kladené nebo jak kvalitní je implementace a podpora ze strany dodávajicí společnosti. Ani jedna z těchto cest není dobrá. Podle našeho názoru je třeba vidět obě strany mince. Systém něco stojí a něco přinese. Systém, který peníze ušetří díky zvýšení efektivity pracovníků nebo umožní další peníze vydělat při využití efektivní podpory prodeje, by pak měl být poměřovaný podle toho, jaký je vzájemný poměr ceny pořízení a těchto benefitů.

vistos-03

Kde se můžeme dozvědět více o systému VistosCRM?

Na stránkách www.VistosCRM.cz je poměrně dost informací a možnost požádat o jednoduché demo. V případě konkrétních dotazů, nebo za účelem žádosti o plnou demoverzi, je možné se obrátit na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nebo 222 360 823.


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci
 
další články o ERP

Faktory výběru ERP systému

 

Příprava a realizace ERP projektů

 

Kritická místa ERP projektů