ERP news 21. března 2011
Pokud máte problémy se zobrazením NEWS, klikněte zde.
SystemOnLine.cz: Aktuální zprávy Kalendář konferencí Přehledy IS Přehledy HW
[DATE]
ERP News
Dva nové moduly a další vylepšení v Byznys ERP

Byznys_ERP_1107Společnost J.K.R. představila řešení pro řízení vztahů s dodavateli a pro realizaci reverzních aukcí. Kromě toho Byznys ERP obsahuje dalších více než padesátku novinek. Největší novinkou v systémech Byznys ERP je modul SRM (Supplier Relationship Management). Jedná se o nástroj pro řízení vztahů s dodavateli umožňující výběr nejlepšího dodavatele s přehledem o předchozích transakcích. Modul SRM umožňuje nakupovat za nejnižší ceny v požadované kvalitě a dostávat zboží v nejkratších lhůtách. Zaměřuje na ohodnocení dodavatelů, například dle kvality dodávek, ceny zboží, způsobu a podmínek dopravy zboží a podobně. Hodnocení bude mít vliv na změnu procesu objednávání zboží s pomocí ERP produktu s cílem usnadnit uživateli výběr správného dodavatele. Přednostmi tohoto nástroje je rovněž zlepšení přesnosti a rychlosti transakcí mezi nakupujícím a dodavatelem, zvýšení přínosů spolupráce mezi oběma stranami, průběžné zlepšování obchodního vztahu a snížení celkových nákladů na vlastnictví.

Celý článek...
10 znamení směřujících k výměně starého ERP systému

03-infor-02Jedinou konstantou v životě je neustálá změna. Příkladem je průmyslová výroba v posledních dvou letech, kdy stále dochází k velkým výkyvům oběma směry.

Nezbytným předpokladem konkurenceschopnosti na globálních trzích je provozní dokonalost. Avšak podle průzkumu IDC Manufacturing Insight zadaného společností Infor považují výrobní společnosti své podnikové procesy za složitější, či mnohem složitější, než před 5 lety.

Celý článek...
Informační systém QI ve společnosti VPS CZ
vps_qi_1111Společnost VPS CZ implementovala informační systém QI. Pomocí nového informačního systému zmonitoroval zákazník obchodní vztahy, optimalizoval počet svých odběratelů a dodavatelů a v neposlední řadě zavedl efektivnější způsob komunikace. QI pomohlo ke kvalitnímu provedení analýzy trhu a jeho vývoje i přímé a nepřímé konkurence. Dalším významným pínosem přechodu na nový systém je výrazné rozšíření možností v oblasti Nákupu a projede. QI umožňuje práci s více trhy, řadu cenových kategorií, snadnou práci s číselníkem zboží apod. Mezi další přínosy patří zejména sledování skladových zásob, skladových pohybů, ale především možnost detailně analyzovat potřeby partnerů a chování trhu.
Celý článek...
IMAGE CARE implementovala upravený Helios Orange

HeO_1108Péči o mužský šatník a image poradenství zajišťuje nově společnost IMAGE CARE. Službu s názvem LE PREMIER, která poskytuje péči o košile, mohou od ledna 2011 využívat muži, kterým je dokonale upravený vzhled pomocníkem v byznysu i v osobním životě. Vzhledem k náročnosti koordinace všech aktivit souvisejících s tímto typem služeb začala společnost IMAGE CARE využívat ke své práci podnikový informační systém Helios Orange z produkce Asseco Solutions. Systém je v provozu od 6. prosince 2010. Před ním neměla společnost žádný informační systém, protože LE PREMIER je službou poměrně novou, takže vedení firmy se rozhodlo hned na začátku pro osvědčené ERP.

Celý článek...
VARIANT plus používá ERP ABRA G4
Variant_Abra_1109VARIANT plus, distributor bezpečnostních a dalších elektronických systémů budov se sídlem v Třebíči, začal pro své obchodní procesy využívat informační systém ABRA G4. Základními požadavky na nový IS byla zejména variabilita systému, možnosti uživatelských úprav systému, jeho přizpůsobení obchodní politice firmy a otevřenost pro napojení na další aplikace. Při zavádění informačního systému byla použita metodologie S.A.F.E. zaměřená na bezproblémové implementace ERP. VARIANT plus pro obchodní zázemí využívá modulů účetnictví, skladového hospodářství, mezd, řízení dokumentace, nákupu, workflow a dalších. Samotný styk se zákazníkem podporují moduly CRM a call centrum. Manažerské výstupy podporují agendy reportů, BI a další zakázkově vytvořené funkce.
Celý článek...
Nové implementace informačního systému Byznys ERP
news_webSlévárna Top Alulit úspěšně využívá modul Výroba informačního systému Byznys ERP, který zde byl nasazen s menšími úpravami v podobě rozšířeného hlášení doplňkových údajů (číslo tavby) a sledování vratu po jednotlivých druzích slitin za zadané období, již od roku 2006. Nyní se společnost Top Alulit rozhodla v praxi využívat kromě sledování výrobních šarží (taveb) i funkci evidence a vyhodnocování kvality výrobků s ohledem na možnost dohledání konkrétních viníků. V návaznosti na tyto nové požadavky proto konzultanti v Top Alulit zavedli specifický způsob hodnocení pracovníků podle výkonů a kvality jejich práce, jež výrazně napomáhá k dalšímu zvyšování kvality i efektivity výroby.
Celý článek...
Uživatelé vyžadují kvalitnější služby
ifsstudie_1110Z nejnovější nezávislé studie společnosti IFS vyplývá, že více než třetina pracovníků IT s rozhodovacími pravomocemi považuje vyšší flexibilitu jako nejdůležitější vylepšení stávajících ERP systémů. V těsném závěsu pak následuje požadavek vyšší úrovně služeb zákazníkům, který by ocenilo 29 % dotázaných. Průzkum založený na nezávislém on-line dotazníku realizovaný společností Research Plus jménem společnosti IFS, se uskutečnil v létě 2010 a zapojilo se do něj 368 IT pracovníků středního a vysokého managementu s rozhodovacími pravomocemi.
Celý článek...
Víceúrovňový přístup ušetří náklady
TypicalApproachTwotier_ERP_1110Společnost Epicor Software oznámila výsledky průzkumu, který mapuje strategii firem ve vztahu k systémům ERP. Průzkum byl proveden mezi 1 600 respondenty z firem po celém světě. Třetina respondentů uvedla, že v rámci své strategie uvažují o ERP systémech typu Tier 2 a dvojúrovňových (two-tier) řešeních. Označení Tier odpovídá tradičně „třídě“ ERP systémů. Systémy třídy 1, které pochází od největších dodavatelů, nabízejí vysokou funkčnost, ale jsou nákladné a náročné na implementaci i další změny předdefinovaných šablon. Systémy třídy 2 byly tradičně určeny firmám střední velikosti a jejich velkou výhodou vždy byla snazší přizpůsobitelnost konkrétním požadavkům zákazníka, například regionálním rozdílům. ERP systémy třídy 3 pak cílily na malé firmy nebo jednouživatelská prostředí.
Celý článek...
Inzerce
Berghof
Časopis IT Systems / Speciální vydání
Aktuální číslo časopisu IT Systems Aktuální číslo speciálu
Recenze ERP systémů
Inzerce
Datové centrum K2
Přehledy
Kalendář akcí
březen - 2011
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
2
3
IT Systems podporuje
# 8.3. - 8.3. JD Edwards EnterpriseOne pro výrobní společnosti -...
# 10.3. - 10.3. JD Edwards EnterpriseOne pro výrobní společnosti -...
# 17.3. - 17.3. IDC IT Security Roadshow 2011
# 22.3. - 22.3. IT Security Workshop
# 29.3. - 29.3. Efektivní řízení zakázek
Přidej akci
ERP news zasílá redakce edice IT Business
Vydavatelství CCB, spol. s r.o. | Okružní 19, Brno 638 00 Tel./Fax: +420/ 545 222 779
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám ERP news zasílali, klikněte prosím zde na nebo nás kontaktujte
Náměty a připomínky k obsahu zasílejte na adresu odpovědného redaktora
Technická realizace: Webservis© 2010 CCB, spol. s r.o.
další články o ERP

Na co se zaměřit při výběru ERP?

 

Výmluvy, proč nový ERP "nefunguje"

 

Proč neodkládat inovaci ERP