ERP news 21. dubna 2011
Pokud máte problémy se zobrazením NEWS, klikněte zde.
SystemOnLine.cz: Aktuální zprávy Kalendář konferencí Přehledy IS Přehledy HW
[DATE]
ERP News
Synergická symfonie ERP a BI

03-sap-01

Stále vzrůstající tlak na snižování nákladů a snaha dosahovat neustálého a udržitelného růstu nutí společnosti využívat veškerých možností, které jim pomohou splnit stanovené cíle. V této snaze jsou jim hlavními pomocníky informační systémy. Ať už se jedná o software pro podporu vztahů se zákazníky (CRM), řízení životního cyklu produktů (PLM) nebo dodavatelského řetězce (SCM), každý z nich je součástí skládačky zvané „dobře fungující společnost“. Firmy tak mají k dispozici stále větší množství dat, na jejichž základě mohou dělat potřebná rozhodnutí.

pokračování
Kvalitní ERP systém se dokáže přizpůsobit
03-jkr-01x

Aby byl uživatel uspokojen ve svých specifických nárocích, vznikají systémy na míru dle segmentů, tzv. oborová či branžová řešení, která kladou důraz na vysokou míru specializace. Jejich hlavním cílem je zautomatizování procesů firmy v daném odvětví podnikání. Většina ERP systémů je dnes schopna se přizpůsobit specifickým potřebám, které vycházejí ze zaměření každé společnosti, a to zejména prostřednictvím úpravy systému v oblasti klíčových procesů.

pokračování
I.D.C. Holding přechází na IFS Aplikace verze 7.5

ifs_aplikace_idc_1114I.D.C. Holding používá IFS Aplikace pro plánování a řízení výroby již od roku 2004. Aplikace pokrývají nejen procesy výroby, ale i ekonomiku, logistiku, SCM, workflow management a řízení kvality v mateřské společnosti na Slovensku i v dceřiných společnostech v Maďarsku, Polsku a České republice. Na základě zkušeností a výsledků, kterých společnost v posledních pěti letech dosáhla, se management rozhodl pro další rozvoj IFS Aplikací a pro upgrade na novou verzi 7.5. v modulech Výroba, Distribuce, Finance, Řízení jakosti, Řízení projektů a Správa dokumentů. Hlavními přínosy nové verze v modulu Finance jsou flexibilita v účetních operacích a statistikách, možnost tvorby různých typů faktur v různých měnách, řízení cash-flow (Cash Box funkcionalita). V modulech Výroba a Distribuce lze lépe sledovat a řídit náklady na materiál, skladové zásoby, sezonní výrobu, marketingové kampaně či vytvářet logistické clustry v řetězci SCM.

pokračování
Druhá šance: co by měl mít nový ERP systém

infor-01Podle průzkumu zadaného společností Infor a publikovaného v rámci studie IDC Manufacturing Insights je dnes průměrný ERP systém ve věku puberty, což znamená jediné: problémy.

Průzkum zadaný společností Infor, v rámci kterého IDC dotazovala 720 podniků ze segmentu diskrétní výroby v osmi zemích a čtyřech odvětvích – strojírenství, kovovýroba, hi-tech a automobilová výroba, je největším svého druhu, který byl kdy realizován. Z těchto 720 dotazovaných výrobců mají výrobci v Evropě ERP systémy, z nichž 62,3 % je starších 5 let, dalších 18,7 % je ve věku 10-15 let a dalších 7 % má více než 15 let. V Severní Americe je většina ERP systémů ve stáří 5-10 let a v Číně je starších než 5 let pouze jedna čtvrtina ERP systémů.

pokračování
FARBOL dokončil implementaci IS KARAT Advance
farbol_karat_1114Společnost FARBOL úspěšně dokončila implementaci informačního systému KARAT Advance a v prosinci zahájila jeho ostrý provoz. V rámci implementace byla řešena podpora obchodních i výrobních procesů, samozřejmostí bylo přizpůsobení informačního systému některým specifickým postupům a zvyklostem společnosti FARBOL. Při výběru IS byl kladen důraz na komplexnost, ale i na možnost zachovat zvyklosti firmy. Nasazení IS KARAT bylo zvoleno EXPRES metodikou, což umožnilo zkrátit dobu implementace na 2 měsíce. Cílem projektu bylo také zlepšit plánování a kontrolování výroby a zvláště zajistit pro vedení společnosti FARBOL pohodlné a rychlé vyhodnocování všech provozních dat a on-line podporu při řízení společnosti. Řešení IS KARAT obsahuje kromě agend podporující Ekonomiku, Účetnictví, Odbyt a sklady, Mzdy a personalistiku také tzv. Malou výrobu a řešení pro podporu Maloobchodního prodeje.
pokračování
Auto-Color Slovakia využívá informační systém Byznys ERP

JKR_Byznys_AutoColor_1113Společnost Auto-Color Slovakia, slovenský dodavatel materiálů pro autolakovny a opravny aut, využívá pro vedení svých obchodních a ekonomických agend podnikový informační systém Byznys ERP. Projekt realizovala společnost Gosvo, implementační partner J.K.R. pro Moravu a Slovensko. K rozhodnutí nasadit systém Byznys ERP vedly společnost hlavně jeho možnosti v oblasti maloobchodního a velkoobchodního prodeje, především pak v oblasti cenotvoby a správy partnerské sítě, a silné nástroje pro vyhodnocení obchodních a ekonomických dat.

pokračování
ERP systém QAD v prostředí .NET

01-minerva-01Přední ERP systém pro průmyslová odvětví QAD, který dodává Minerva ČR, je osvědčený pro řízení podnikových procesů a byznysu v nadnárodních společnostech, například díky nástrojům pro řízení dodavatelského řetězce, konsolidacím a používáním více měn a více jazyků. Vhodný je ovšem také pro lokální výrobní podniky. Pro společnosti menší velikosti Minerva ČR nabízí řešení QAD Rapid, které obsahuje plnou funkcionalitu systému s předdefinovanými procesy. Tyto procesy vytvořili konzultanti Minervy na základě dlouholetých zkušeností z implementací. S oborovým ERP systémem QAD efektivně řídí své podnikové procesy výrobní společnosti v automobilovém a elektrotechnickém průmyslu, ve strojírenství, potravinářství, výrobě spotřebního zboží a odvětví farmacie a zdravotnického materiálu.

pokračování
ELKO EP používá informační systém ERP ABRA G4

Elko_Abra_1112ELKO EP, česká výrobní společnost s elektronickými modulovými přístroji se sídlem v Holešově, pro své výrobní a obchodní procesy využívá informační systém ABRA G4. V roce 2010 ELKO EP vypsalo výběrové řízení na nový informační systém, který měl nahradit zastaralý systém, který nevyhovoval potřebám firmy. Hlavními požadavky byly ve výběrovém řízení kvalitní a ověřené technologie, otevřenost systému a funkčnost pokrývající potřeby podniku. Systém ERP ABRA G4 kromě požadovaného nabídl vysokou míru uživatelských úprav a velké možnosti v zakázkově upravitelných položkách. Tak vznikl systém upravený pro konkrétní požadavky výroby a obchodu ELKO EP. Ještě v roce 2010 proběhla implementace a systém ABRA G4 byl předán do ostrého provozu. Zavedení systému proběhlo podle metodologie S.A.F.E.

pokračování
BigBoard Praha implementuje MS Dynamics NAV 2009

bigboard_msdn_1111Společnost BigBoard Praha, specialista na velkoplošnou reklamu, si vybral společnost Navisys jako nového partnera pro ERP systém Microsoft Dynamics NAV. Do systému bude integrováno pronájmové řešení EQM od společnosti Armada Dynamics AS. Pro účely reportingu a controllingu bude společnost BigBoard Praha používat nástroj Jet Reports. Hlavní důraz kladla společnost BigBoard Praha na provázanost ERP systému s potřebnou agendou k pronájmu reklamních ploch různých velikostí a druhů. Implemetace ERP systému Microsoft Dynamics NAV 2009 a EQM Pronájem začala v březnu 2011 a komplexní systém bude spuštěn do ostrého provozu k 1. říjnu 2011. Komplexnost řešení je doplněna nástrojem Jet Reports, který umožňuje náhled na potřebná data bez nutnosti vstupovat přímo do systému a pohodlnou tvorbu sestav v Microsoft Excel.

pokračování
Inzerce
Berghof
Časopis IT Systems / Speciální vydání
Aktuální číslo časopisu IT Systems Aktuální číslo speciálu
Recenze ERP systémů
Inzerce
Datové centrum K2
Přehledy
Kalendář akcí
duben - 2011
Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
1
7
8
IT Systems podporuje
# 27.4. - 27.4. Bezpečnost v Cloudu
# 27.4. - 27.4. RFID a další moderní technologie v logistice
# 2.5. - 2.5. Microsoft Web & Social Media Academy 4.0 - sekce...
# 2.5. - 2.5. Microsoft Web & Social Media Academy 4.0 - sekce...
# 4.5. - 4.5. „Výroba je naše parketa“ – Informační systémy pro výrobní...
Přidej akci
Ve vydavatelství CCB vychází
Aktuální číslo časopisu IT  CAD
Aktuální číslo časopisu T+T
Aktuální číslo časopisu Golf
Aktuální číslo časopisu  Brno Business
Aktuální číslo časopisu IT Systems
ERP news zasílá redakce edice IT Business
Vydavatelství CCB, spol. s r.o. | Okružní 19, Brno 638 00 Tel./Fax: +420/ 545 222 779
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám ERP news zasílali, klikněte prosím zde na nebo nás kontaktujte
Náměty a připomínky k obsahu zasílejte na adresu odpovědného redaktora
Technická realizace: Webservis© 2010 CCB, spol. s r.o.
další články o ERP

Na co se zaměřit při výběru ERP?

 

Výmluvy, proč nový ERP "nefunguje"

 

Proč neodkládat inovaci ERP