ERP news 19. května 2011
Pokud máte problémy se zobrazením NEWS, klikněte zde.
SystemOnLine.cz: Aktuální zprávy Kalendář konferencí Přehledy IS Přehledy HW
[DATE]
ERP News
Servisní služby k ERP systémům

erp-sodomka-uvodServisní služby se bezprostředně dotýkají všech fází implementace a provozu ERP systému. Jejich předem stanovená a smluvně zajištěná kvalita a rozsah významně ovlivňují efektivitu provozu ERP řešení, a to po celou dobu jeho životního cyklu. Přitom nesmíme zapomenout ani na cenu, která na jedné straně může výrazně zatížit cash flow, na druhé straně při snaze o maximální úsporu této položky dostat uživatelskou organizaci do kritické situace, kdy při nenadálém výpadku nebude schopna řídit své podnikové procesy. Podívejme se nyní na základní atributy těchto služeb a popišme si ty, které jsou pro provoz ERP systému nejdůležitější.

pokračování
Přínos ERP systému pro malé a střední podniky

04-erpsbs-01-250pxERP systémy jsou v současnosti optimálním řešením pro zpracování firemních agend, protože jsou schopny komplexně pokrýt všechny podnikové procesy. Představují však také optimální variantu pro oblast SMB?


pokračování
VanCoNet zavedla ERP systém I6 od firmy CyberSoft
05-vanco-prMezi uživatele ERP systému I6 se od května 2011 zařadila společnost VanCo.net, jejíž činnost je zaměřena především na výstavbu a servis mikrovlnných spojů a sítí BWA, outsourcing dohledu a správy telekomunikačních sítí, velkoobchod a maloobchod. Součástí komplexního řešení od stejného dodavatele jsou také moderní eShopy provozované na doménách wifishop.cz a fibershop.cz . ERP Systém I6 byl zvolen v rámci výběrového řízení zejména na základě kladných referencí jako známé a osvědčené řešení, které v rámci velkoobchodu a maloobchodu IT využívá již mnoho let celá řada úspěšných firem.
pokračování
Dotace – požehnání, nebo problém?
01-dotace-01V tomto článku se snažím poskytnout zcela konkrétní a praktické rady, čeho se vyvarovat při realizaci projektů v oblasti ICT s dotacemi. Vycházím přitom z reálné poradenské praxe, nikoli z teorií nebo ideologií.
Dotace z peněz EU jsou nepopiratelný fakt a v praxi manažera je s ním nutno počítat. V oblasti ICT je jejich efekt v řadě ohledů zcela zásadní, a to jak pro dodavatele, tak pro zákazníky. Jako každý zásah do tržního prostředí s sebou nesou nechtěné účinky, o kterých je dobré vědět a v rámci možností se jim vyhnout.
pokračování
Holík International implementuje IS K2
Holik_K2_1120Novým klientem společnosti K2 atmitec se stal český výrobce speciálních zásahových rukavic pro hasiče, armádu, policii a záchranáře – Holík International. Pro společnost, která na trhu speciálních ochranných prostředků působí už od roku 1993, se jedná o první komplexní informační systém nasazený v této firmě. Pro nasazení Informačního systému K2 se společnost rozhodai po podrobném zvažování přínosu takového investice. IS K2 bude řídit především výrobu a obchod. Hlavním přínosem pro společnost bude zpřehlední toků informací a zvýšení efektivity práce. V současnosti probíhá implementace informačního systému, jeho ostrý start je naplánován na začátek června letošního roku.
pokračování
Druhá šance: co by měl mít nový ERP systém

 

infor-01Podle průzkumu zadaného společností Infor a publikovaného v rámci studie IDC Manufacturing Insights je dnes průměrný ERP systém ve věku puberty, což znamená jediné: problémy.

Průzkum zadaný společností Infor, v rámci kterého IDC dotazovala 720 podniků ze segmentu diskrétní výroby v osmi zemích a čtyřech odvětvích – strojírenství, kovovýroba, hi-tech a automobilová výroba, je největším svého druhu, který byl kdy realizován. Z těchto 720 dotazovaných výrobců mají výrobci v Evropě ERP systémy, z nichž 62,3 % je starších 5 let, dalších 18,7 % je ve věku 10-15 let a dalších 7 % má více než 15 let. V Severní Americe je většina ERP systémů ve stáří 5-10 let a v Číně je starších než 5 let pouze jedna čtvrtina ERP systémů.

pokračování
Společnosti Ventos a Luceo nasadily ERP systém Byznys

Byznys_ERP_Ventos_1116 Společnost Ventos, nabízející komplexní služby v oboru vytápění, zpětného využití tepla, vzduchotechniky a klimatizace, se rozhodla rozšířit stávající informační systém Byznys ERP, jež dosud využívala pouze pro vedení ekonomických a obchodních agend, také o modul Výroba s cílem zkvalitnit řízení a sledování strojírenské výroby. Projekt realizovala společnost Fugasoft, implementační partner J.K.R. Úvodní analýza proběhla s ohledem na specifické požadavky firmy. Protože se jedná o zakázkovou výrobu, bylo třeba vytvořit uživatelský formulář sloužící k importům dat. Následně došlo k úpravám výrobních operací, schvalování technologických postupů a zakládání a sledování výrobních zakázek. Současně byla vytvořena nadstavba pro spolupráci s programem pro vytváření řezných plánů pro NC laserovou páličku.

pokračování
Informační systém HELIOS Orange pomáhá pojišťovat

aon_he_1117Společnost Aon Central and Eastern Europe, jejímž hlavním předmětem činnosti je zprostředkovatelství v oblasti pojišťovnictví a zajišťovnictví, implementovala nový informační systém HELIOS Orange. Původní informační systém postupně přestal dostačovat požadavkům AONu, především z hlediska kontrol a také plánované fúze. V té souvislosti bylo třeba respektovat střediskové rozdělení společnosti a vykazovat bylo nutné za společnost, jako celek a současně za jednotlivá střediska – Lines of Business (pojištění/zajištění). Důvodem pro změnu systému však nebyla pouze aktuálně dokončená fúze společností AON Benfield Praha a STACH Pojišťovací management, ale i do budoucna plánované spojení s Hewitt Associattes. Požadavkem managementu AONu byla mimo jiné i kvalitní zákaznická podpora.

pokračování
Moderní formu výuky na VŠ zabezpečuje systém QI
vs_qi_1118V rámci dlouholetého programu na podporu vysokých škol se společnost DC Concept, ve spolupráci s partnerskou společností M-SOFT, rozhodla poskytnout informační systém QI Vysoké škole polytechnické Jihlava. Certifikát, který škola převzala 26.4.2011 ji opravňuje zdarma využívat systém pro výzkumné a vzdělávací účely. QI je komplexní podnikový software, který umožňuje řídit všechny běžné i řadu specializovaných podnikových činností. Studenti získají možnost využívat QI v technických předmětech, ve kterých se naučí vyvíjet aplikace pomocí specializovaného CASE nástroje. QI škola využije i v ekonomických předmětech, ve kterých si studenti prakticky vyzkouší činnosti z oblasti financí a řízení organizace.
pokračování
"Většina CIO ještě není připravena převést ERP mimo svá datová centra...,"
01-infor-richardson-01 říká Bruce Richardson, ředitel pro strategii společnosti Infor

Bruce Richardson, bývalý ředitel výzkumu v analytické společnosti AMR Research a odborník na trhy s podnikovými aplikacemi, se v lednu 2010 stal ředitelem pro strategii ve společnosti Infor. Pod jeho vedením uvedl Infor novou aplikační integrační strategii a začal nabízet nové možnosti v oblasti cloudových aplikací. Proto jsme jej požádali jak o rekapitulaci dosavadního vývoje, tak i vizi dalších kroků společnosti Infor na trhu ERP.

 

pokračování
Inzerce
Berghof
Časopis IT Systems / Speciální vydání
Aktuální číslo časopisu IT Systems Aktuální číslo speciálu
Recenze ERP systémů
Inzerce
Datové centrum K2
Přehledy
Kalendář akcí
květen - 2011
Po Út St Čt So Ne
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
4
5
IT Systems podporuje
# 19.5. - 19.5. SmartCard Forum 2011
# 20.5. - 20.5. Cloud Computing
# 24.5. - 24.5. Cloud Computing Conference Bratislava
# 24.5. - 25.5. Správa a řízení obsahu dokumentů, jejich archivace...
# 24.5. - 24.5. Řízení distribuční sítě, optimalizace zásob a termínů...
Přidej akci
Ve vydavatelství CCB vychází
 
 
 
ERP news zasílá redakce edice IT Business
Vydavatelství CCB, spol. s r.o. | Okružní 19, Brno 638 00 Tel./Fax: +420/ 545 222 779
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám ERP news zasílali, klikněte prosím zde na nebo nás kontaktujte
Náměty a připomínky k obsahu zasílejte na adresu odpovědného redaktora
Technická realizace: Webservis© 2010 CCB, spol. s r.o.
další články o ERP

Na co se zaměřit při výběru ERP?

 

Výmluvy, proč nový ERP "nefunguje"

 

Proč neodkládat inovaci ERP