ERP news 16. června 2011
Pokud máte problémy se zobrazením NEWS, klikněte zde.
SystemOnLine.cz: Aktuální zprávy Kalendář konferencí Přehledy informačních systémů
[DATE]
Význam ERP pro plnění ISO norem

Pokud chce být firma úspěšná a konkurenceschopná, potřebuje doložit kvalitu svých výrobků a systému řízení určitou garancí. Bez certifikací a jasného dokladování zavedení moderních systémů řízení si fungování organizací v dnešní době již nelze představit. Jaké jsou normy a jak může pomoci informační systém k jejich zavedení a dodržování?

pokračování
Teplo v Žatci s pomocí Byznys ERP

Společnost Žatecká teplárenská využívá k podpoře a rozvoji svého podnikání informační systém Byznys ERP od společnosti J.K.R. Společnost Žatecká teplárenská, výrobce a dodavatel tepla pro město Žatec, hledala komplexní informační systém, který by dokázal zefektivnit chod její podnikové agendy a integrovat veškeré informace o firmě do jednoho celku. Mezi hlavní požadavky patřilo sjednocení účetní agendy, možnost zpracovávat mzdy pracovníků pro více středisek, elektronická komunikace systému Byznys ERP s bankovními ústavy, a zajištění přenosu dat ze specializovaného programu Teplo k dalšímu zpracování.

pokračování
Elektronická fakturace ve společnosti Schneider Electric CZ

Elektronické fakturace formou služby od CCV Informační systémy přinesla v krátké době významné úspory a zefektivnění ve společnosti Schneider Electric, která je celosvětovým lídrem oboru průmyslových energetických zařízení. Během 2 měsíců se do elektronické fakturace podařilo zapojit 95% zákazníků. Každý měsíc jim Schneider Electric rozešle více než 4 tisíce elektronických faktur.

pokračování
ARBES představil novou verzi ERP systému ARBES FEIS
Společnost ARBES Technologies uvolnila novou verzi informačního systému ARBES FEIS s číselným označením 12. Novinky v informačním systému ARBES FEIS 12 se zaměřují především na usnadnění práce se systémem. Nově je začleněna evidence kalendáře, která zdokonaluje práci s nepracovními dny, umožňuje nastavení časového omezení přístupu uživatelů k systému, dokáže upozorňovat na významné události a poskytuje hodně žádanou ochranu proti překlepům v datech. Výhodou je i rozšířená podpora aktualizace kurzovních lístků, které je díky ní možné načítat z internetových zdrojů zcela bez zásahu uživatele.
pokračování
TA Hydronics zavádí řešení IFS Aplikace
Společnost TA Hydronics, poskytovatel hydronických distribučních systémů, podepsala dohodu o implementaci ERP řešení IFS Aplikace. Cílem je především zefektivnění výrobních a prodejních procesů v rámci mateřské společnosti i poboček. Implementace řešení IFS Aplikace napříč celou organizací zajistí společnosti TA Hydronics plnou podporu kritických podnikových procesů, jako je plánování na více místech, zakázková výroba či řízení skladů. Díky tomuto kroku bude možné centralizovat podnikové procesy do jediné databáze, optimalizovat výrobní zdroje a zefektivnit výrobní procesy na úrovni jednotlivých poboček smluvních výrobců.
Kratší pracovní doba s WMS KARAT!

Společnost Jansen Display s.r.o. úspěšně zavedla řešení WMS (Warehouse Management System) od společnosti KARAT Software a.s. Vít Zajíček, managing director společnosti Jansen Display k nasazení nového řešení uvedl: „Po pečlivém zvážení našich požadavků a možnostech prezentovaných řešení jsme se rozhodli pro profesionální WMS systém našeho partnera, společnosti KARAT Software, a již po dvou měsících ostrého provozu lze hodnotit toto naše rozhodnutí jednoznačně kladně. Díky výborné spolupráci obou implementačních týmů můžeme konstatovat, že naše očekávání byla naplněna.

pokračování
ERP řešení Tieto pro výrobu a potisk obalových materiálů
Společnost Tieto uvádí na český trh nové komplexní ERP řešení pro společnosti podnikající v oboru potisku a výroby obalových materiálů. Moderní oborové řešení je zakomponováno do produktu Microsoft Dynamics AX a kombinuje výhody osvědčeného ERP systému s funkcionalitou s oborově specifickými moduly pro balírenský průmysl od švýcarské společnosti Lean Projects. Celé řešení dodávané společností Tieto zastřešuje grafické rozhraní ...
pokračování
Acistav používá systém Byznys ERP

Společnost Acistav, specializující se na výstavbu, rekonstrukce a modernizace čerpacích stanic, prošla rozsáhlou restrukturalizací, z níž vyplynula potřeba nahradit stávající informační systém novým řešením s komplexnější funkcionalitou. Požadavkům společnosti vyhověl systém Byznys ERP od J.K.R. Při výběru nového informačního systému byl kladen důraz na zajištění podpory všech důležitých ekonomických a informačních procesů, manažerského rozhodování a zjednodušení práce.

pokračování
Cesta k flexibilnímu českému ERP systému

Informační systém KARAT u výrobce špičkových odlitků Prague Casting Services
Vývoj podnikové informatiky společnosti Prague Casting Services je úzce spjat se změnami vlastnické struktury a jejím začleněním do koncernu Walter Group. Ten používal „velké systémy“, jako jsou Oracle Financials, Avalon, Elanor, i2, a nástupnická organizace koncernu je zabezpečovala pro řízení Prague Casting Services až do poloviny roku 2009. Vzhledem k tomu, že se chystalo ukončení této spolupráce, bylo nutné ve velmi krátkém čase vybrat a nasadit informační systém, který by pokryl veškeré potřeby samostatné Prague Casting Services.

pokračování
Rychlá příručka k outsourcingu ERP

Outsourcing, kdysi považovaný za záležitost velkých podniků, je nyní schůdnou alternativou pro společnosti všech velikostí, které usilují o efektivitu a chtějí se plně soustředit na svoje podnikání. Jednou z možností je outsourcing systému pro plánování podnikových zdrojů ERP. Ale co přesně obnáší outsourcing ERP? Jaké má výhody? A co musíte vzít v úvahu při výběru poskytovatele služeb?

Vyšlo v IT systems
pokračování
Informační systémy v podnikové praxi

Novinka na trhu odborných publikací
Petr Sodomka, Hana Klčová: Informační systémy v podnikové praxi, 2. aktualizované vydání Oba autoři, kteří jsou zároveň vysokoškolskými pedagogy a spoluzakladateli Centra pro výzkum informačních systémů, nám předkládají rozsáhlou, bohatě strukturovanou publikaci, která v širokém spektru vlastních poznatků, externích odkazů, případových studií a praktických příkladů usiluje o komplexní zmapování problematiky podnikových informačních systémů.

Vyšlo v IT systems
pokračování

Inzerce
Berghof
Časopis IT Systems / Speciální vydání
Aktuální číslo časopisu IT Systems Aktuální číslo časopisu příloha #1
Recenze ERP systémů
Inzerce
Datové centrum K2
Přehledy
Kalendář akcí
červen - 2011
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
2
3
4
5
6
7
8
9
10
IT Systems podporuje
# 15.6. - 16.6. Trendy automobilové logistiky 2011
# 20.6. - 20.6. VMware Forum 2011
# 22.6. - 22.6. Gartner IT Leadership Trends
# 20.9. - 20.9. Data Storage Workshop
ERP news zasílá redakce edice IT Business
Vydavatelství CCB, spol. s r.o. | Okružní 19, Brno 638 00 Tel./Fax: +420/ 545 222 779
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám ERP news zasílali, klikněte prosím zde na nebo nás kontaktujte
Náměty a připomínky k obsahu zasílejte na adresu odpovědného redaktora
Technická realizace: Webservis© 2010 CCB, spol. s r.o.
další články o ERP

Na co se zaměřit při výběru ERP?

 

Výmluvy, proč nový ERP "nefunguje"

 

Proč neodkládat inovaci ERP