ERP news 21. července 2011
Pokud máte problémy se zobrazením NEWS, klikněte zde.
SystemOnLine.cz: Aktuální zprávy Kalendář konferencí Přehledy informačních systémů
[DATE]
ERP News
Cloud - Jednou nohou na zemi...

06-asseco-01Cloud. Slovo, které v poslední době hýbe světem softwarových aplikací. Až donedávna se podnikové informační systémy držely pěkně doma, ve vlastní firmě, ale nyní se čím dál více snaží vzlétnout do oblak, nevázat se, být přístupny odkudkoli a komukoli (oprávněnému pochopitelně). Proč se ale vlastně společnost, která dosud úspěšně využívá ERP v klasické podobě, tedy tzv. on premis čili přímo ve firmě na vlastním serveru, rozhodne, že jí nestačí a pustí se do „cloudu“?

pokračování
Karat Software
Představujeme ERP systémy na českém trhu

06-sodomka-01Versino Solution Factory: oborová řešení SAP pro malé a střední podniky

Značka SAP je ve světě podnikových informačních systémů dlouhodobě vnímána jako „drahá“ a určená pro „ty velké“. Přitom již několik let je dostupné řešení SAP Business One zaměřené na nejnižší segment trhu, které v ČR využívá více jak dvě stě organizací, celosvětově pak více jak 30 700 firem. Jaké jsou hlavní vlastnosti tohoto produktu a co lze na jeho bázi vybudovat za oborová řešení, to si představíme v následujícím dílu našeho seriálu.

pokračování
Kratší pracovní doba s WMS KARAT!
karat-is-250pxSpolečnost Jansen Display s.r.o. úspěšně zavedla řešení WMS (Warehouse Management System) od společnosti KARAT Software a.s. Vít Zajíček, managing director společnosti Jansen Display k nasazení nového řešení uvedl: „Po pečlivém zvážení našich požadavků a možnostech prezentovaných řešení jsme se rozhodli pro profesionální WMS systém našeho partnera, společnosti KARAT Software, a již po dvou měsících ostrého provozu lze hodnotit toto naše rozhodnutí jednoznačně kladně. Díky výborné spolupráci obou implementačních týmů můžeme konstatovat, že naše očekávání byla naplněna. Systém skladových pozic zavedl do skladu nový řád, významně ubylo zákaznických reklamací. Pracovníci se s novým systémem rychle ztotožnili, zlepšila se komunikace mezi obchodníky a dispečerem skladu. Průměrná pracovní doba skladníků se zkrátila o 1 hodinu, což má příznivý dopad do potřeby minima přesčasů“.
pokračování
IFS Touch Apps pro Android a iPhone
IFS_TripTracker_1129Společnost IFS představila první dvě aplikace z rodiny IFS Touch Apps, které mají rozšířit nabídku produktů pro mobilní zařízení s operačním systémem Android či iPhone. IFS Touch Apps budou s řešením IFS Aplikace propojeny prostřednictvím služby IFS Cloud, která poběží v rámci veřejného cloudu Windows Azure společnosti Microsoft. Strategií společnosti IFS je vytvořit z IFS Touch Apps dlouhodobý projekt v rámci řešení IFS Aplikací a zajistit příjemnou a zcela bezproblémovou práci s aplikacemi pro mobilní uživatele. IFS Touch Apps nabídnou plnohodnotné podnikové funkce pro klíčové procesy řešení IFS Aplikace. První dvě aplikace z rodiny IFS Touch Apps, IFS Trip Tracker pro vykazování cestovních výdajů a IFS Notify Me pro schvalování výdajů a časů doplňují řadu stávajících řešení pro mobilní řízení služeb a IFS Enterprise Explorer, který lze použít na mobilních zařízeních. Uvedené aplikace jsou vyvíjeny na základě metody otevřené spolupráce se zákazníky, která je zárukou jejich zapojení do projektu během celého vývojového cyklu.
pokračování
QAD uvádí řešení QAD Enterprise Applications 2011

qad_ea_1126Společnost QAD oznámila, že produkty QAD Enterprise Applications 2011 Enterprise Edition (QAD 2011 EE) jsou dostupné na trzích střední a východní Evropy (CEE). Nová verze obsahuje řadu vylepšení v oblasti použitelnosti, podpory mobilních aplikací, obchodních procesů a business inteligence. Jako základní platforma společnosti QAD zahrnuje QAD 2011 EE vylepšení modulu pro podnikové finance a nástrojů pro plánování a tvorbu rozpočtů. Dále mění více než 50 výstupů, vyhledávání a formulářů v aplikacích pro řízení výroby a dodavatelské řetězce. Společnost QAD dále představila nové verze QAD Enterprise Asset Management (EAM) a Business Intelligence (BI v.3.4). Mezi novinky patří také úplná integrace uživatelského rozhraní NET User Interface (UI) napříč celou sadou aplikací.

pokračování
Společnost VARIEL implementuje Infor ERP SyteLine

variel_infor_st_1126Společnost Infor oznámila, že VARIEL, společnost ze segmentu kovovýroby a výroby plastů, implementuje řešení Infor ERP SyteLine. Společnost nasadí za implementační podpory ITeuro celopodnikový systém Infor ERP SyteLine napříč všemi podnikovými oblastmi, včetně účetnictví, plánování, nákupu, výroby a skladového hospodářství. Slabinou doposud využívaného systému je zejména fakt, že umožnil zakonzervovat staré způsoby řízení a nenutil jeho uživatele k neustálému zlepšování. Výroba se tak v současnosti vyznačuje nižší produktivitou a ziskovostí způsobenou zbytečnou ztrátou času i materiálu a také problémy s dodržováním požadovaných termínů.

pokračování
QALT Rakovník implementuje ERP řešení KARAT Advance

qalt_karat_1125Společnost QALT Rakovník, výrobce speciálních pracích a mycích prostředků, podepsala koncem loňského roku smlouvu o implementaci informačního systému KARAT Advance. Realizátorem projektu je společnost KARAT Solution, dceřiná společnost KARAT Software. Cílem projektu je zavedení komplexního ERP řešení včetně řízení výroby, automatizace příjmů a výdejů pomocí mobilních terminálů, ekonomického sledování nákladů výroby a manažerských výstupů. Po detailní předimplementační analýze nyní probíhá implementace, v rámci které se řeší oblasti: Ekonomika, Sklady, Odbyt, Personalistika, Mzdy, Výroba a MIS.

pokračování
Výrobu ve Spojených kartáčovnách řídí IFS Aplikace

sk_ifs_1125Akciová společnost Spojené kartáčovny (SPOKAR) spustila ostrý provoz IFS Aplikací. Cílem nasazení tohoto podnikového informačního systému typu ERP je především zefektivnění řízení hlavních firemních procesů, zejména výroby, bez nutnosti navyšovat počet zaměstnanců. Nový informační systém rovněž přinese zprůhlednění finančních a materiálových toků, rozšíření informační základny pro analýzy a v neposlední řadě také zvýšení obchodního potenciálu firmy. Klíčovým procesem, který bylo potřeba v rámci implementace přednostně zajistit, bylo zefektivnění výroby. Od nového informačního systému očekává společnost zavedení podnikových standardů a zabezpečení návaznosti na další firemní procesy, konkrétně finanční řízení, účetnictví a řízení lidských zdrojů. Podstatné je výrazné zefektivnění vnitrofiremní komunikace a zvýšení produktivity práce s cílem omezení chybovosti, která bývá spojená s vícenáklady. Výhodou bude lepší kontrola nákladů, výnosů a jejich vývoj v čase, plnění věcných výstupů a poskytování informací pro analýzy.

pokračování
Inzerce
Inzerce
Časopis IT Systems / Speciální vydání
Aktuální číslo časopisu IT Systems Aktuální číslo časopisu příloha #1
Recenze ERP systémů
Inzerce
Inzerce
Přehledy
Kalendář akcí
červenec - 2011
Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1
3
4
5
6
7
IT Systems podporuje
# 20.9. - 20.9. Data Storage Workshop
# 4.10. - 4.10. Svět informatiky ve finančnictví
# 18.10. - 18.10. Bezpečnost a dostupnost dat
# 2.11. - 2.11. Cloud Computing Conference
# 22.11. - 22.11. TeleCommunication Conference
Přidej akci
ERP news zasílá redakce edice IT Business
Vydavatelství CCB, spol. s r.o. | Okružní 19, Brno 638 00 Tel./Fax: +420/ 545 222 779
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám ERP news zasílali, klikněte prosím zde na nebo nás kontaktujte
Náměty a připomínky k obsahu zasílejte na adresu odpovědného redaktora
Technická realizace: Webservis© 2010 CCB, spol. s r.o.
další články o ERP

Na co se zaměřit při výběru ERP?

 

Výmluvy, proč nový ERP "nefunguje"

 

Proč neodkládat inovaci ERP