ERP news 18. srpna 2011
Pokud máte problémy se zobrazením NEWS, klikněte zde.
SystemOnLine.cz: Aktuální zprávy Kalendář konferencí Přehledy informačních systémů
[DATE]
ERP News
Poradí si ERP systémy s projekty?

ifs-01Výrobní průmysl, vývoj a služby, to jsou odvětví, která se v poslední době dramaticky mění. Prosazuje se v nich projektově-obchodní model, který vyžaduje výrazně jiné metody řízení, a zejména odpovídající software. Ke slovu tak stále častěji přichází specializované projektové řešení nebo modernější ERP systémy, které mají v sobě již projektové řízení integrované. Tradiční ERP systém, který odděluje řízení projektů od stěžejních podnikových procesů, může totiž ve svém důsledku působit kontraproduktivně a bránit společnostem v dosahování kýžených výsledků, především v oblasti zvyšování ziskovosti a konkurenceschopnosti.

pokračování
Systém HELIOS Green pro bezpečnostní agenturu

hg_ghs_1132Letos na jaře se společnost G4S Secure Solutions (CZ) rozhodla pro implementaci systému HELIOS Green a stala se tak zákazníkem Asseco Solutions stejně jako společnost G4S Cash Solutions, která využívá již několik let HELIOS Orange. Před pořízením systému HELIOS pracovali v G4S Secure Solutions s různými ERP systémy. Ani jeden však potřebám společnosti plně nevyhovoval. Posléze se navíc objevil další faktor - konsolidace skupiny a s tím spojené sloučení tří právnických osob - G4S Secure Solutions, G4S Cash Solutions a ZASIS. Protože G4S Cash Solutions v té době již delší dobu využívala HELIOS Orange byl HELIOS hlavním kandidátem na nový informační systém pro celou skupinu G4S. Vzhledem k významu společnosti G4S a z toho plynoucích vysokých požadavků na nový informační systém byl doporučen informační systém HELIOS Green.

pokračování
Výrobu v GAMATU bude řídit MS Dynamics NAV
gamat_1132Společnost GAMAT C, český výrobce plynových topidel, vypsala v souvislosti s otevřením nového výrobního závodu výběrové řízení na komplexní informační systém. Ve výběrovém řízení zvítězila společnost NAVISYS s ERP systémem Microsoft Dynamics NAV a oborovým řešením pro plánování a řízení výroby BIZ4Elements. Společnost GAMAT CZ očekává od informačního systému řízení základních procesů společnosti od finančních, přes obchodní až po výrobní. Těmto požadavkům nejlépe vyhovuje specializované řešení NAVISYS BIZ4Elements, které ve spojení s ERP systémem Microsoft Dynamics NAV vyřeší mimo jiné detailní evidenci zákazníků a dodavatelů, plánování a řízení výroby a ucelený reporting a controlling. Ostrý provoz systému bude zahájen v září 2011.
pokračování
Byznys ERP pomáhá plnit termíny v Astro Kovo

JKR_Astro_Kovo_1132Společnost Astro Kovo Plzeň, zabývající se zakázkovou výrobou rotačních součástí, se kvůli efektivnějšímu plánování výroby s ohledem na plnění požadovaných termínů rozhodla nasadit informační systém Byznys ERP včetně modulu Výroba. Projekt realizovala společnost Fugasoft, implementační partner J.K.R. Pro řízení výroby v Astro Kovo Plzeň navrhli konzultanti standardní nasazení modulu Výroba s menšími programovými úpravami. Jednalo se hlavně o importy materiálů a polotovarů do kusovníku, doplnění formulářů o odkazy na externí dokumenty, a o úpravy tiskových sestav Výrobních průvodek ve třech variantách pro různé typy výrobků a polotovarů Objednávky kooperací. Dále došlo k nasazení výrobních terminálů IT-WATT s dotykovými obrazovkami pro zadávání výkonů pracovníků ve výrobě. Po předání výrobního modulu do běžného provozu proběhlo ještě dolaďování nastavení řídicích parametrů tak, aby nasazení informačního systému splnilo očekávání a napomohlo ke zvyšování produktivity práce i kvality výrobků.

pokračování
HELIOS Orange a stroje pro hlubinnou těžbu

hel_inc_1131Dodávky zařízení pro vertikální hlubinnou těžbu, to je hlavní oblast činnosti společnosti INCO engineering, která počátkem roku 2011 rozšířila řady zákazníků systému HELIOS Orange z produkce Asseco Solutions. Před pořízením systému HELIOS využívali zaměstnanci i management INCO engineering jiný informační systém. V průběhu doby však vyvstala potřeba zapojit informační systém i pro další oblasti činnosti společnosti, než které dokázal pokrýt původní systém. Proto vedení společnosti vyhlásilo výběrové řízení, jehož vítězem se stal systém HELIOS Orange. 1. dubna 2011 byla zahájena implementace systému, jehož hlavní moduly jsou v ostrém provozu od 30. června a další moduly a funkcionality se dále implementují a běh systému dolaďuje.

pokračování
Studie IFS: bude Excel řídit výrobu?

ifs_analyza_1132Výsledky rozsáhlého průzkumu, který ve výrobních podnicích realizovala společnost IFS ve spolupráci s nezávislou agenturou Mint Jutras, ukázaly vysoký význam uživatelského komfortu podnikových informačních systémů. Software, který běžně používáme v osobním životě, je den ode dne atraktivnější a intuitivnější. Avšak většina podnikového softwaru, např. plánování podnikových zdrojů (ERP), je v tomto ohledu značně zaostalá. To je důvod, proč řada dotázaných výrobních ředitelů ve studii IFS uvedla, že budou raději používat Microsoft Excel či podobné jiné systémy – nebo že dokonce raději změní práci – než aby používali podnikový software. Podle studie, které se zúčastnilo více než 280 výrobních ředitelů, 75 % dotázaných ve věku 35 let a méně používá tabulkový procesor jako Microsoft Excel místo podnikového informačního systému typu ERP, CRM (řízení vztahu se zákazníky) či SCM (řízení dodavatelského řetězce), protože považují tyto podnikové aplikace za příliš těžkopádné nebo složité. 58 % respondentů ve věku 36 až 45 uvedlo, že by raději používali běžný tabulkový procesor místo jejich podnikových aplikací.

pokračování
Dynamics v cloudu? Možná už za rok
08-Ballmer-250Microsoft chce v blízké budoucnosti poskytovat svoje ERP systémy formou cloudu. Na platformě Azure by měla běžet již příští verze Microsoft Dynamics. Sdělil to výkonný ředitel společnosti Steve Ballmer na konferenci Convergence 2011 v Atlantě. První takovouto aplikací bude již v příštím roce Dynamics NAV.
pokračování
Inzerce
Inzerce
Časopis IT Systems / Speciální vydání
Aktuální číslo časopisu IT SystemsAktuální číslo časopisu příloha #1
Recenze ERP systémů
Inzerce
Inzerce
Přehledy
Kalendář akcí
srpen - 2011
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
3
4
5
10
11
IT Systems podporuje
# 20.9. - 20.9. Data Storage Workshop
# 4.10. - 4.10. Svět informatiky ve finančnictví
# 6.10. - 6.10. LaTes 2011
# 18.10. - 18.10. Bezpečnost a dostupnost dat
# 2.11. - 2.11. Cloud Computing Conference
Přidej akci
ERP news zasílá redakce edice IT Business
Vydavatelství CCB, spol. s r.o. | Okružní 19, Brno 638 00 Tel./Fax: +420/ 545 222 779
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám ERP news zasílali, klikněte prosím zde na nebo nás kontaktujte
Náměty a připomínky k obsahu zasílejte na adresu odpovědného redaktora
Technická realizace: Webservis© 2010 CCB, spol. s r.o.
další články o ERP

Na co se zaměřit při výběru ERP?

 

Výmluvy, proč nový ERP "nefunguje"

 

Proč neodkládat inovaci ERP