ERP news 16. září 2011
Pokud máte problémy se zobrazením NEWS, klikněte zde.
SystemOnLine.cz: Aktuální zprávy Kalendář konferencí Přehledy informačních systémů
[DATE]
Pokročilé plánování a řízení výroby

Plánování a řízení výrobního procesu je pro podnikové informační systémy bezesporu královskou disciplínou. Následující článek přináší přehled metod, konceptů, softwarových produktů a možností jejich nasazení v jednotlivých průmyslových odvětvích. Závěrem představí klasifikaci informačních systémů určených pro pokročilé plánování a rozvrhování výroby.

Vyšlo v IT Systems
Většina manažerů nevnímá nasazení IS/ICT jako příležitost...

Společnost Aimtec letos oslaví patnáct let působení na českém trhu. Při této příležitosti poskytl časopisu IT Systems a portálu CVIS.cz exkluzivní rozhovor Jaroslav Follprecht, výkonný ředitel a místopředseda představenstva společnosti.

Vyšlo v IT Systems
Oracle JD Edwards EnterpriseOne

Pokud chce podnik udržet svoji konkurenční výhodu a být významným hráčem v oboru, znamená to neustálé organizační změny prostřednictvím zefektivnění podnikových procesů, reorganizace a restrukturalizace. Definice, naplánování a realizace těchto aktivit je extrémně složité samo o sobě a v dnešní době prakticky neproveditelné s podporou informačních systémů, které jsou neflexibilní, obtížně implementovatelné, udržovatelné a zbytečně nákladné. Bez kvalitního informačního zázemí prostě moderní společnost fungovat nebude!

pokračování
OPPI nabízí podnikatelům 1,5 miliardy korun na rozvoj IT
Až 1,5 miliardy korun mohou získat podnikatelé jako podporu pro investice do zakládání nebo do rozvoje center pro vývoj softwaru, středisek sdílených služeb, budování datových center nebo do výstavby a rozvoje servisních středisek pro high-tech výrobky. Prodloužení třetí výzvy programu ICT a strategické služby 1. září 2011 vyhlásilo Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky.
pokračování
Řízení výroby v nástrojárně a slévárně
Firma MOOD International vznikla v roce 1995 jako rodinná firma s několika málo zaměstnanci a zámečnickou dílnou. V roce 2000 firma přenesla svoji činnost do větších prostor a v roce 2009 vybudovala již svůj vlastní administrativní, výrobní a vývojový provoz v průmyslové zóně Moravany u Brna. Byl rozšířen strojový park a vybudována vývojová slévárna. V současnosti má firma MOOD 44 zaměstnanců a 2 150 m2 výrobních, vývojových, skladových a administrativních ploch.
Vyšlo v IT Systems
IT Systémy pro strojírenství 2011

Novinkami a směry vývoje technologií podnikových informačních systémů se bude zabývat druhý ročník odborné konference o informačních technologiích pro strojírenství. Akce se uskuteční v rámci doprovodného programu Mezinárodního strojírenského veletrhu 5. října v konferenčním sále Press Centre, pavilonu E od 9:30.

pokračování
Čtvrtá generace informačního systému K2 míří na web
Společnost K2 atmitec představí svým partnerům a zákazníkům na každoroční akci s názvem Workshop IS K2 nejen novinky týkající se aktuální verze IS K2, ale i úplně novou verzi Informačního systému K2. Horkou novinkou bude předvedení reálného fungování některých funkčností z nové generace systému IS K2 označené jako IS K2 v. 4.
pokračování
Firmy plánují redukovat náklady a zvýšit efektivitu s ERP
Společnost Epicor Software představila výsledky průzkumu mezi českými uživateli ERP systémů. Z průzkumu vyplývá, že drtivá většina (85 % respondentů) plánuje v průběhu následujících dvou let především redukovat náklady a zvyšovat efektivitu, zatímco zvyšovat tržby, uvádět nové produkty a expandovat má v plánu méně než 15 % firem. Z výsledků průzkumu dále vyplývá, že 80% dotázaných pomáhá ERP systém zlepšit přehled o chodu a řízení organizace,...
pokračování
Infor uvádí novou generaci podnikového softwaru Infor10

Společnost Infor ohlásila Infor10, novou generaci podnikového softwaru, vyznačující se větší uživatelskou přívětivostí pro běžné podnikové pracovníky a kompletním portfoliem odvětvově-specifických softwarových aplikací. Srdcem Infor10 je technologie Infor10 ION Suite. Komponenty ION propojují a integrují aplikace Infor a aplikace třetích stran a ukládají informace v běžném formátu a úložištích.

pokračování
Ryor pro internetový prodej kosmetiky využívá iByznys
Společnost Ryor, producent kosmetických přípravků, začal pro online prodej kosmetiky využívat internetový obchod iByznys, napojený na podnikový informační systém Byznys ERP. Jedná se o devadesátý internetový obchod, který využívá platformu iByznys úzce napojenou na podnikové informační systémy Byznys ERP. Řešení nasadili konzultanti společnosti Troell a J.K.R.
pokračování

Inzerce
Berghof
Časopis IT Systems / Speciální vydání
Aktuální číslo časopisu IT Systems Aktuální číslo časopisu příloha #1
Recenze ERP systémů
Inzerce
Datové centrum K2
Přehledy
Inzerce
Inzerce
Kalendář akcí
září - 2011
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
1
2
8
9
IT Systems podporuje
# 20.9. - 20.9. Data Storage Workshop
# 20.9. - 21.9. IT Forum 2011
# 20.9. - 20.9. Dokumenty důvěrně a bez papíru
# 22.9. - 22.9. Dáváme vašim dokumentům správný směr - pracujte elektronicky...
# 27.9. - 27.9. Dokumenty důvěrně a bez papíru
ERP news zasílá redakce edice IT Business
Vydavatelství CCB, spol. s r.o. | Okružní 19, Brno 638 00 Tel./Fax: +420/ 545 222 779
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám ERP news zasílali, klikněte prosím zde na nebo nás kontaktujte
Náměty a připomínky k obsahu zasílejte na adresu odpovědného redaktora
Technická realizace: Webservis© 2011 CCB, spol. s r.o.
další články o ERP

Na co se zaměřit při výběru ERP?

 

Výmluvy, proč nový ERP "nefunguje"

 

Proč neodkládat inovaci ERP