ERP news 21. listopadu 2011
Pokud máte problémy se zobrazením NEWS, klikněte zde.
SystemOnLine.cz: Aktuální zprávy Kalendář konferencí Přehledy informačních systémů
[DATE]
ERP News
Analýza trhu ERP: Český ERP trh rostl nejméně za posledních pět let, jeho potenciál je však obrovský

sodomka-01Jak každý rok, tak i letos přináší Centrum pro výzkum informačních systémů čtenářům časopisu IT Systems přehled českého ERP trhu za poslední rok. Kromě analýzy dosavadního vývoje se podíváme na to, kterým dodavatelům se dařilo nejlépe, a zhodnotíme hlavní očekávané trendy. Komentář k potenciálu českého trhu opět doplníme o výsledky aktuálního výzkumu Českého statistického úřadu.
pokračování
Abra
ERP a jeho zákazník
11-asseco-01S ohledem na výsledky analýzy trhu ERP, kterou zpracovalo Centrum pro výzkum informačních systémů (CVIS), jsem byl požádán redakcí časopisu IT Systems o komentář k situaci na trhu a jeho vývoji z pohledu dodavatele. Položil jsem si proto otázku, co je dnes předpokladem úspěchu na trhu ERP v naší zemi?
pokračování
Řízení pracovních toků v Helios Green

heliosHelios Green je ERP systém nejvyšší třídy vyvíjený a dodávaný společností Asseco Solutions. Jeho technologická a funkční vyspělost ho předurčuje k nasazení ve středních, a zejména velkých organizacích s rozsáhlými a složitými podnikovými procesy. Proto se také neobejde bez komfortních nástrojů pro řízení pracovních toků (workflow). V následujícím článku vás seznámíme s podrobnou charakteristikou workflow a jeho využitím v rámci tohoto ERP produktu.

pokračování
„Většina manažerů nevnímá nasazení IS/ICT jako příležitost...,“
říká Jaroslav Follprecht, výkonný ředitel a místopředseda představenstva společnosti Aimtec

follprechtSpolečnost Aimtec letos oslaví patnáct let působení na českém trhu. Při této příležitosti poskytl časopisu IT Systems a portálu CVIS.cz exkluzivní rozhovor Jaroslav Follprecht, výkonný ředitel a místopředseda představenstva společnosti.

pokračování
Informační systém K2 využívá hybridní bezdrátové řízení skladů

k2_abis_1146 Společnost K2 atmitec ve spolupráci s partnerskou společností ABIS Czech představila novinku v oblasti bezdrátového řízení skladů. Jde o hybridního klienta, který v sobě snoubí výhody obou tradičních řešení, tedy online i offline řešení. Tradiční online řešení je realizováno prostřednictvím Wi-Fi a terminálových služeb (vzdálená plocha) a jeho výhodou je okamžité zobrazení dokladů či provedení změny. U tradičního offline řešení se doklady naopak načítají dávkově do mobilního terminálu v základové stanici, a není zde tedy nutné jakékoliv mobilní připojení. Hybridní klient ABIS WMS nabízí naprostou svobodu pohybu, nezávislost na fyzickém, geografickém i vnitřním uspořádání skladu a nezávislost na typu a dostupnosti připojení. Efektivita řešení spočívá v tom, že zaměstnanec skladu pracuje zpravidla formou online (má k dispozici mobilní síť nebo Wi-Fi). Jakmile se však dostane do oblasti bez dostupnosti připojení, vyřizuje svou stanovenou frontu práce formou offline.

pokračování
Informační systém pro zakázkovou produkci špičkové elektroniky

11-torola-01Společnost Torola electronic byla založena v roce 1991. Od počátku je orientována na vlastní vývoj, prodej a servis elektronických zařízení. Zabývá se zakázkami pro velké výrobce i vývojem vlastních produktů, jako jsou například taxametry. Svou produkci realizovala zpočátku kooperací s výrobními firmami, koncem devadesátých let si ale pořídila nové technologie a prostory, což jí umožnilo realizovat vlastní výrobu, vyvinout další produkty a uspět s nimi na českém i evropském trhu. V případové studii vás seznámíme s genezí výběru a implementace nového informačního systému, který v současnosti pomáhá zlepšovat hlavní ekonomické ukazatele firmy.

pokračování
Oborové řešení BIZ4BuildIn pro společnosti NOEN

msdn_1144Implementace komplexního informačního systému Microsoft Dynamics NAV byla úspěšně dokončena ve společnosti NOEN. NAVISYS zde nasadil nejen ERP systém, ale také oborové řešení BIZ4BuildIn, které je určeno pro projektově řízené firmy. Společnost NOEN se zabývá především projektováním a inženýringem strojů a zařízení pro povrchové dobývání nerostů, transportních zařízení a dodávky strojů a zařízení pro skládková hospodářství sypkých hmot. Primárním požadavkem společnosti byl informační systém, který by řídil náročné a dlouhodobé projekty z pohledu procesního i z pohledu finančního. Cílem implementace tedy bylo, aby ERP systém Microsoft Dynamics NAV zajišťoval procesy od řízení obchodních případů přes přípravu zakázek, kalkulaci nabídek, plánování kapacit, řízení dodavatelů a tvorbu harmonogramů až po správu financí, řízení cash flow, vyhodnocování zakázek a evidence a řízení reklamací. Bylo velmi důležité nezatížit příliš zaměstnance rutinním pořizováním dat do systému, ale mít přitom dostatek informací pro vyhodnocování efektivity zdrojů a ziskovost zakázek. Dalším kritériem proto bylo, aby informační systém udržoval integritu a sdílení dat ve společnosti na jednom centrálním místě.

pokračování
Byznys ERP podporuje výrobní procesy v Dagro Plzeň

Byznys_ERP_Dagro_1142Kvůli zefektivnění řízení a sledování průběhu výroby se společnost Dagro Plzeň, výrobce interiérových prvků pro luxusní vozy, rozhodla rozšířit stávající instalaci podnikového informačního systému Byznys ERP o modul Výroba. Projekt realizovala společnost Fugasoft, implementační partner J.K.R. V rámci úvodní analýzy výrobních procesů došlo ke stanovení hlavních cílů implementace a způsobu jejich řešení. Firma Dagro Plzeň kladla důraz zejména na lepší přehled o toku materiálu, stavu zásob na skladě a zakázkách. Modul Výroba informačního systému Byznys ERP byl ve společnosti Dagro Plzeň nasazen v mezích standardní funkčnosti pouze s menší programovou úpravou. Jednalo se o vytvoření speciální tiskové sestavy plánu dodávek materiálu. Ta uživateli ve spolupráci se systémem odvolávek modulu Skladové hospodářství dokáže navrhnout termíny objednání potřebných materiálů tak, aby byly k dispozici nejdéle před započetím vlastní výroby. Instalace terminálů ve výrobních prostorách zase umožnila pracovníkům zadávat výrobní hlášení v reálném čase.

pokračování
Inzerce
Inzerce
Časopis IT Systems / Speciální vydání
Aktuální číslo časopisu IT Systems Aktuální číslo časopisu příloha #1
Recenze ERP systémů
Inzerce
Inzerce
Přehledy
Kalendář akcí
listopad - 2011
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
3
4
10
11
IT Systems podporuje
# 22.11. - 23.11. Konference BEYOND PROJECT MANAGEMENT neboli Projekty...
# 22.11. - 22.11. TeleCommunication Conference
# 24.11. - 25.11. SLOVLOG 5
# 28.11. - 30.11. ELEKTRONIZACE, SPRÁVA A ARCHIVACE DOKUMENTŮ
# 29.11. - 29.11. INTRACO Special 2011
# 29.11. - 30.11. Bezpečnost v eGovernmentu
# 5.12. - 5.12. Archivace, digitalizace a ověřování elektronických...
# 5.12. - 9.12. Certifikovaný IT Security Manager
# 6.12. - 7.12. proHRexpo
# 6.12. - 7.12. Multifunkční karty 2011
Inzerce
Inzerce
ERP news zasílá redakce časopisu IT Systems
Vydavatelství CCB, spol. s r.o. | Okružní 19, Brno 638 00 Tel./Fax: +420/ 545 222 779
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám ERP news zasílali, klikněte prosím zde na nebo nás kontaktujte
Náměty a připomínky k obsahu zasílejte na adresu odpovědného redaktora
Technická realizace: Webservis© 2011 CCB, spol. s r.o.
další články o ERP

Na co se zaměřit při výběru ERP?

 

Výmluvy, proč nový ERP "nefunguje"

 

Proč neodkládat inovaci ERP