ERP news 20. prosince 2011
Pokud máte problémy se zobrazením NEWS, klikněte zde.
SystemOnLine.cz: Aktuální zprávy Kalendář konferencí Přehledy informačních systémů
[DATE]
ERP News
ERP systémy mohou být nejlepší variantou
smbV současnosti se často setkáváme s tím, že i menší společnosti zahrnují při výběru nového informačního systému mezi potenciální kandidáty dodavatele ERP řešení, která byla historicky zaměřena spíše na střední a větší firmy. Je to dáno jak rostoucími požadavky menších firem, tak i snahou dodavatelů ERP systémů zpřístupnit cenově svá řešení menším zákazníkům s potenciálem dalšího růstu. S tímto trendem však souvisí otázka, zda jsou „velké“ ERP systémy vhodné i pro firmy s jednotkami uživatelů.
pokračování
Abra
Partnerství DC Concept - Mikros
dcconceptZačátkem září podepsali zástupci společností DC Concept a Mikros smlouvu o obchodní a implementační spolupráci. DC Concept, výrobce informačního systému QI, tak rozšířil svoji partnerskou síť o dalšího silného hráče. Zatímco Mikros od spolupráce očekává obohacení svého produktového portfolia a posílení postavení na trhu, DC Concept chce se svým systémem proniknout do nových oborů.
pokračování
Účetnictví jako součást ERP systému
jkr-01Účetnictví a způsob jeho vedení prodělává v dnešní době, podobně jako ostatní příbuzné obory, rychlý rozvoj. Stejně jako v devadesátých letech nahrazovalo počítačové vedení účetnictví papírovou ruční formu, tak v posledních letech postupně účetní jednotky přecházejí ze samostatných účetních programů na vyšší úroveň a tou je vedení účetnictví v rámci ERP řešení.
pokračování
Poznávání kredibility zákazníka
a možnosti individuálního nastavení v ekonomických systémech
pcsEkonomické systémy zaznamenaly během posledních dvaceti let bouřlivý vývoj od jednoduchých aplikací až po komplexní balíky s množstvím funkcí a provázaností na další podnikové aplikace. Specifikem ekonomických systémů je, že musí reagovat na změny legislativy, takže jejich vývoj probíhá takřka nepřetržitě, a není tak řízen jen požadavky klientů, ale musí se vypořádávat s chaotickými a špatně připravenými změnami v právním prostředí.
pokračování
Software pro spokojenost našich hostů
Informační sytémy pro oblast HoReCa
horeca-01Dnes, kdy jsou samozřejmostí našeho života softwaroví pomocníci nejrůznějšího typu, jako internet, sociální sítě či e-mail, a v oblasti podnikání pak informační systémy, nevyhnuly se informační technologie pochopitelně ani oblasti ubytovacích a stravovacích zařízení. Co to však znamená, když se řekne software pro oblast HoReCa, a jak vybrat ten správný, aby byl opravdu dobrým pomocníkem, a ne noční můrou personálu?
pokračování
Autocentrum Háša prodává automobily s pomocí Byznys ERP
JKR_Autocentrum_Hasa_1149 Kvůli efektivnějšímu sledování ziskovosti a většímu přehledu o celkovém hospodaření podniku se Autocentrum Háša, prodejce vozů Hyundai, Ford a Mitsubishi, rozhodla pro zavedení podnikového informačního systému Byznys ERP od společnosti J.K.R. V rámci úvodní analýzy stanovili konzultanti J.K.R. stěžejní body implementace, mezi které patřilo sledování nákladů, výnosů, ziskovosti a vzájemných finančních vztahů všech středisek.
pokračování
HELIOS Easy v prodeji kancelářské techniky
he_easy_1147Společnost Embex implementovala relativně nový produkt z dílny Asseco Solutions – HELIOS Easy. Před jeho zavedením pracovali zaměstnanci i management s jednodušším informačním systémem a současně s účetním systémem v dosovské verzi. Embex nejdříve obdržel bezplatnou verzi, kterou zde měli možnost otestovat.
pokračování
BE Group Logistic přešla na informační systém MS Dynamics AX
msdax_be_1147Společnost BE Group Logistics CZ, jako další firma z mezinárodní skupiny BE Group, přešla na jednotný podnikový informační systém Microsoft Dynamics AX. Skupina BE Group, která působí na trhu s ocelí, nerez ocelí a hliníkem ve Skandinávii, střední a východní Evropě, se rozhodla sjednotit svůj informační systém. Pro celou skupinu byl vybrán jednotný podnikový informační systém Microsoft Dynamics AX.
pokračování
Rompa CZ implementuje Infor ERP Enterprise
fan_blowerSpolečnost Infor tento týden ohlásila, že společnost Rompa CZ bude využívat řešení Infor ERP Enterprise (LN), aby zefektivnila procesy plánování výroby a zvýšila kvalitu v souladu s novými certifikacemi především pro oblast automobilového segmentu. Dle vyjádření společnosti Rompa CZ bylo řešení Infor ERP Enterprise (LN) vybráno, protože splňuje požadavky na řízení v oblasti diskrétní zakázkové výroby a podporuje automotive standardy.
pokračování
Byznys ERP prodává modelové železnice
Byznys_ERP_HappyModel_1147 Společnost Happy Model se rozhodla nahradit stávající informační řešení novým systémem Byznys ERP od společnosti J.K.R. Hlavním důvodem, který ji k tomu vedl, byla potřeba robustního ERP řešení, jež by dokázalo zastřešit klíčové firemní procesy a celkově zefektivnit chod podniku. Stěžejním cílem implementace se stalo zajištění komunikace ERP systému s nově vytvářeným internetovým portálem.
pokračování
Systémy Helios pro SUN Hotels
hh_1147 Společnost SUN Hotels si pro podporu svých služeb vybrala specializované informační systémy HELIOS Horec a HELIOS BlueGastro. Před zavedením systémů HELIOS byl ve společnosti SUN Hotels využíván systém od jiného dodavatele. Při otevření nových provozů – OLD TOWN Hotelu a Merci restaurantu – však vyvstala potřeba systémů s bohatší funkcionalitou.
pokračování
ERP systémy mohou snížit produktivitu a agilnost podnikání
ifsGlobální studie provedená společností IDC na objednávku IFS odhalila, že méně než třetina společností považuje své podnikové aplikace za intuitivní a snadno použitelné. Studie se zabývala významem použitelnosti a flexibility podnikových aplikací ve společnostech v USA, Velké Británii, Německu, Francii, Beneluxu, Skandinávii a Indii. Současný svět globálního podnikání je velmi složitý a propojenější než kdykoli předtím, přičemž neustále čelí novým problémům týkajícím se produktivity a agilnosti podnikání.
pokračování
Inzerce
Inzerce
Časopis IT Systems / Speciální vydání
Aktuální číslo časopisu IT Systems Aktuální číslo časopisu příloha #1
Recenze ERP systémů
Inzerce
Inzerce
Přehledy
Kalendář akcí
prosinec - 2011
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
1
2
3
4
5
6
7
8
IT Systems podporuje
# 24.1. - 25.1. TELEKOMUNIKÁCIE SR 2012
# 20.3. - 20.3. IT Security Workshop
# 17.4. - 17.4. Business Intelligence Conference
# 15.5. - 15.5. Bezpečnost v Cloudu
# 24.5. - 24.5. Cloud Computing Conference (Bratislava)
# 5.6. - 5.6. Svět informatiky ve zdravotnictví
# 25.9. - 25.9. Data Storage Workshop
# 9.10. - 9.10. Svět informatiky ve finančnictví
# 23.10. - 23.10. Bezpečnost a dostupnost dat (Bratislava)
# 6.11. - 6.11. Cloud Computing Conference
Přidej akci
ERP news zasílá redakce časopisu IT Systems
Vydavatelství CCB, spol. s r.o. | Okružní 19, Brno 638 00 Tel./Fax: +420/ 545 222 779
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám ERP news zasílali, klikněte prosím nebo nás kontaktujte
Náměty a připomínky k obsahu zasílejte na adresu odpovědného redaktora
Technická realizace: Webservis© 2011 CCB, spol. s r.o.
další články o ERP

Na co se zaměřit při výběru ERP?

 

Výmluvy, proč nový ERP "nefunguje"

 

Proč neodkládat inovaci ERP