ERP news 15. března 2012
Pokud máte problémy se zobrazením NEWS, klikněte zde.
SystemOnLine.cz: Aktuální zprávy Kalendář konferencí Přehledy informačních systémů
Čtvrtek, 15. březen 2012
ERP News
Plánování a řízení dodavatelského řetězce
Velký přehled plánovacích a řídicích metod používaných v informačních systémech
inf_1210Úspěšnost podnikání v dodavatelském řetězci je závislá zejména na schopnosti efektivně reagovat na vývoj poptávky, a tedy plnit termíny a kvalitativní parametry dodávek. Je-li firma jeho podřízenou součástí, jako jsou například subdodavatelé automobilového průmyslu, pak jí může napomoci nasazení APS systému využívajícího metod TOC a DBR.
pokračování
Publero - IT Systems
Informační podpora dosledovatelnosti výroby
inf_1210Současný převis nabídky nad poptávkou klade do popředí kvalitu výrobku. Z pohledu zákazníka to v mnoha případech znamená nejen splnění požadovaných technických parametrů, ale i jistotu, že byly při výrobě použity kvalitní komponenty, dodrženy odpovídající technologické postupy a výsledky předepsaných kontrol nevykázaly žádné významné odchylky od standardních hodnot.
pokračování
Budoucnost plánování a řízení výroby
inf_1210Uvažoval jsem, jak přistoupit k psaní článku o budoucnosti plánování a řízení výroby. Než jsem začal psát, musel jsem si položit několik otázek, na které jsem se pokusil sám sobě odpovědět. Při formulaci odpovědí jsem si uvědomil, že stejné otázky si pravděpodobně položí každý, kdo se pokusí o nějakou změnu v této oblasti.
pokračování
Předpoklady úspěšné realizace systémů řízení výroby
inf_1210Podniková praxe má k dispozici řadu osvědčených softwarových produktů umožňujících racionální řešení řídicích činností na základě nejnovějších trendů využití informační techniky. Časopis IT Systems je prakticky jediným odborným periodikem, které díky erudovaným spolupracovníkům informuje o těchto produktech a zkušenostech s nimi.
pokračování
Trendy EDI komunikace v roce 2012
Výměna kmenových dat, více zpráv, partnerů a integrace
inf_1210Elektronická výměna obchodních a logistických dokumentů (EDI – electronic data interchange) ve své standardizované podobě zažívá v posledních letech významnou akceleraci svého rozvoje. Příčinou jsou zejména ekonomickou nejistotou motivované obchodní subjekty, vyžadující efektivnější vzájemnou komunikaci.
pokračování
Počet uživatelů ERP systémů ve výrobních podnicích roste
inf_1210Společnost IFS, výrobce a dodavatel ERP systémů, provedl interní průzkum v menších a středních výrobních podnicích v České republice a dalších zemích západní Evropy. Cílem průzkumu bylo získat přehled o počtu a specializaci pracovníků, kteří se díky zavedení ERP systémů do výrobního podniku stávají navzdory své původní profesi aktivními uživateli informačního systému.
pokračování
K2 atmitec uvolnila nový modul Mezd a změny modulu Účetnictví
inf_1210Společnost K2 atmitec uvolnila nový modul Mezd. Inovativní řešení umožňuje změnu legislativy pomocí importu servisního balíčku, a to bez nutnosti reinstalace. Přidanou hodnotou pro mzdové účetní je například rychlé zpracování zaměstnaneckých dokladů, hromadné zadávání mzdových složek, zadávání údajů do budoucích period nebo možnost zvolit si pracovní poměr, ve kterém má probíhat srážení daně a další.
pokračování
Asseco převzalo systémy SAFÍR pro řízení výroby
inf_1210Svoji pozici mezi dodavateli systémů pro výrobní podniky posiluje společnost Asseco Solutions producent řady podnikových informačních systémů Helios. V únoru 2012 převzalo Asseco kompletní tým pracovníků společnosti ARCON Technology a současně nabyla veškerá práva k systémům pro oblast výroby - SAFÍR a SAFÍR Plus, původním produktům ARCONu. Už nyní jsou moduly pro přípravu a řízení výrobních činností integrovanou součástí několika systémů z řady Helios (Green, Orange a Spin).
pokračování
IS K2 pro mobilní zařízení s OS Windows Phone a Android
inf_1210Po spuštění webového klienta Informačního systému K2 - IS K2 4WEB, který byl představen na podzim loňského roku, chystá společnost K2 atmitec uvést na trh další významnou inovaci svého produktu. Konkrétně se jedná o řešení zmíněného ERP systému pro mobilní technologie. První z řady funkcionalit IS K2 pro mobilní zařízení jsou notifikace, tedy systém upozornění na uživatelem definované akce.
pokračování
Inzerce
Inzerce
Časopis IT Systems / Speciální vydání
Aktuální číslo časopisu IT Systems Aktuální číslo časopisu příloha #1
Recenze ERP systémů
Inzerce
Předplatné
Přehledy
Kalendář akcí
ERP news zasílá redakce časopisu IT Systems
Vydavatelství CCB, spol. s r.o. | Okružní 19, Brno 638 00 Tel./Fax: +420/ 545 222 779
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám ERP news zasílali, klikněte prosím nebo nás kontaktujte
Náměty a připomínky k obsahu zasílejte na adresu odpovědného redaktora
Technická realizace: Webservis© 2012 CCB, spol. s r.o.
další články o ERP

Na co se zaměřit při výběru ERP?

 

Výmluvy, proč nový ERP "nefunguje"

 

Proč neodkládat inovaci ERP