ERP news - mimořádné vydání IT pro logistiku
Pokud máte problémy se zobrazením NEWS, klikněte zde.
SystemOnLine.cz: Aktuální zprávy Kalendář konferencí Přehledy informačních systémů
Čtvrtek, 5. duben 2012
ERP News
Informační systémy v logistice
Rozdíly jsou v detailu a moderním přístupu
U&SlunoPojem logistika je velmi široký a stejně široká je i nabídka IT řešení v tomto oboru. Je proto vhodné si logistiku rozdělit na několik podoblastí a těm se v detailu věnovat. Postupně zde popíšeme možnosti řešení pro řízení procesů ve skladech, systémy pro optimalizaci a řízení dopravy. V závěru se pak budeme věnovat vzájemné komunikaci mezi jednotlivými články logistických řetězců.
pokračování
-PR-
Dostaňte zboží ze skladu rychleji
a s nižšími náklady!
KaratŘešení WMS (Warehouse Management System) od společnosti Karat Software a.s. přináší možnost využít výhod plné automatizace skladovacích procesů od objednání zboží až po jeho expedici. Řízený sklad si klade za cíl posloužit ke zvýšení spokojenosti zákazníků díky rychlejšímu plnění dodávek. Zároveň by s jeho pomocí mělo být možné docílit také snížení nákladů a zvýšení produktivity práce. Z funkčního hlediska se přitom jedná o nadstavbu Skladového jádra a Odbytu. Zcela bez zajímavosti není ani fakt, že řízené sklady Karat lze napojit rovněž na jiný ERP systém.
pokračování
Jak rozlišit kvalitní WMS
od systému adresné skladové evidence?
Logico PartnerVše je vlastně velmi jednoduché. Kdo se vyzná v dnešním chaosu zkratek, ten určitě ví, že implementací WMS do ERP systému firmy přispěje ke zlepšení celého SCM. Pokud navíc WMS dostatečně podporuje využívané MRP a koresponduje s IMS, bude tak snáze dosahováno vytčených KPI při uspokojivém ROI. Moderní sklad s implementovaným WMS se navíc stane významnou součástí PR, a navíc i lidé z našeho HR budou spokojeni….
pokračování
Inteligentní sklad přemýšlí za vás
AimtecTéměř každý sklad je dnes řízený. Termín WMS – warehouse management system – je skloňován ve všech pádech a v nejisté době je hledání úspor a zvýšení efektivity jakéhokoliv řešení denním chlebem každého vedoucího pracovníka. Čárové kódy a RFID technologie odvádějí svou nejlepší práci tak jak umí, ale je možné udělat ještě něco dalšího?
pokračování
-PR-
Implementace standardů GS1 v rámci skladového řešení Mobile Store
pro El Nino parfum s.r.o.
CodewareSpolečnost CODEWARE úspěšně implementovala pro společnost El Nino parfum s.r.o. standardy GS1 v rámci skladového řešení Mobile Store ve skladech společnosti v Nové Pace. Cílem projektu bylo automatizovat, zrychlit a zabezpečit minimální chybovost při vychystávání objednávek přijatých od zákazníků. Použitím systému MOBILE STORE ONLINE a mobilních terminálů Cipherlab je záměna zboží téměř vyloučena.
pokračování
Kontejnerová doprava je páteří globální logistiky
Oltis GroupTěžištěm článků aktuálního vydání speciálu IT Systems je řízení procesů a zbožových toků v logistickém skladu a komunikace s odběrateli, kteří se fakticky nacházejí na samém konci logistického řetězce. Než se ale zboží dostane ke konečné distribuci, čeká jej poměrně dlouhá cesta v rukou dopravců, speditérů, operátorů, překládkových terminálů a také námořních společností – rejdařů.
pokračování
United Bakeries zefektivnily s Minervou ČR proces objednávek
B2B_portal_UB_erp_1212 Minerva ČR oznamuje, že předala do používání United Bakeries elektronický obchod - B2B portál, který ještě více zefektivnil proces příjímání objednávek. V roce 2010 spustily United Bakeries nové call centrum výrazně urychlující zpracování objednávek, větší operativnost zakázek, snížení chybovosti a celkovou úsporu kapacit.
pokračování
-PR-
Nová verze odolného komunikátoru Gotive H42 Gorilla
GO IISpolečnost GO II zahájila prodej inovované verze populárního odolného komunikátoru Gotive H42. Nová verze Gorilla v sobě zahrnuje více než 100 vylepšení oproti předchozí verzi, přičemž plně respektuje zpětnou kompatibilitu z předchozími modely.
pokračování
Informační systém K2 spravuje zásilkové služby
k2_zasil_erp_1211 K funkčnostem Informačního systému K2 přibyla v letošním roce správa zásilkových služeb, která umožní uživatelům sledovat a evidovat firemní zásilky. Řešení je součástí modulu Marketing, a má tak přímou vazbu na dodavatele či odběratele. Správa zásilkových služeb přináší zákazníkům například přehled o obsahu konkrétního balíku, možnost plánování a objednávání svozů, sledování historie stavu zásilek atd.
pokračování
Trendy EDI komunikace v roce 2012
Výměna kmenových dat, více zpráv, partnerů a integrace
EDIElektronická výměna obchodních a logistických dokumentů (EDI – electronic data interchange) ve své standardizované podobě zažívá v posledních letech významnou akceleraci svého rozvoje. Příčinou jsou zejména ekonomickou nejistotou motivované obchodní subjekty, vyžadující efektivnější vzájemnou komunikaci. Narůstá tak škála využívaných EDI zpráv a avíz, zvyšuje se počet do výměny zapojených firem a ke slovu přichází tzv. EDI 2.0 a software využívaný formou služby.
pokračování
Inzerce
Inzerce
Časopis IT Systems / Speciální vydání
Aktuální číslo časopisu IT Systems Aktuální číslo časopisu příloha #1
Recenze ERP systémů
Inzerce
Aimtec
Přehledy
Kalendář akcí
duben - 2012
Po Út St Čt So Ne
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
1
5
6
IT Systems podporuje
#10.4. - 10.4. Jak chutná CLOUD?
#12.4. - 12.4. EAM - Správa majetku
#12.4. - 12.4. Jak chutná CLOUD?
#13.4. - 13.4. ON-LINE seminář: Google Apps vs. Microsoft: Nejde jen...
#16.4. - 16.4. Jak chutná CLOUD?
#17.4. - 18.4. Slovak Retail Summit 2012
#17.4. - 17.4. Business Intelligence Conference
#18.4. - 18.4. RFID seminář: Kompletní řešení pro Vaše skladovací...
#19.4. - 19.4. Jak chutná CLOUD?
ERP news zasílá redakce časopisu IT Systems
Vydavatelství CCB, spol. s r.o. | Okružní 19, Brno 638 00 Tel./Fax: +420/ 545 222 779
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám ERP news zasílali, klikněte prosím nebo nás kontaktujte
Náměty a připomínky k obsahu zasílejte na adresu odpovědného redaktora
Technická realizace: Webservis© 2012 CCB, spol. s r.o.
další články o ERP

Na co se zaměřit při výběru ERP?

 

Výmluvy, proč nový ERP "nefunguje"

 

Proč neodkládat inovaci ERP