ERP news 17. května 2012
Pokud máte problémy se zobrazením NEWS, klikněte zde.
SystemOnLine.cz: Aktuální zprávy Kalendář konferencí Přehledy informačních systémů
Čtvrtek, 17 Květen 2012
ERP News
Čtyři tipy pro výběr nového ERP systému

epicor-01Přechod na nový systém pro plánování podnikových zdrojů (enterprise resource planning, ERP) představuje nelehké rozhodnutí. ERP systém je z definice základem celé firemní informační infrastruktury a zasahuje prakticky do všech oblastí podnikání. Změna ERP systému se proto může stát složitým a bolestivým procesem.

pokračování
-PR-
Velké maličkosti pro práci s podnikovými informacemi
AssecoDoba, kdy manažer řídící firmu, musel strávit pracovní dobu v kanceláři před monitorem počítače, jinak by neměl přístup k informacím, které jsou k řízení třeba, je už pomalu za námi. S nástupem mobilních zařízení v posledních letech se řídícím pracovníkům otevřely nové možnosti. Dnes mohou stejně dobře řídit firmu z domova, ze zahraničního kongresu, anebo třeba z pláže na druhém konci světa.
pokračování
Zavedli jste podnikový informační systém – a co dál?
minerva-01Každá úspěšná firma musí čas od času implementovat podnikový informační systém. Někdy to končí katastrofou, jindy vynikajícím úspěchem, často lepším či horším kompromisem. Příčiny velmi rozdílných výsledků implementačních projektů bývají kombinací schopností dodavatele, odběratele a možností ERP systému. Věřím, že zrovna vaše firma se vyhnula katastrofě a chcete svůj systém co nejlépe využívat. Na co si dát pozor? Jaké zásady dodržovat?
pokračování
Vývoj ERP systémů z pohledu malých a středních podniků

till-01Řízení podniků bylo, je a bude jednou z nesložitějších, nejrizikovějších a nejnejistějších lidských činností. Prvotním požadavkem při řízení podniku v období zrodu podnikových informačních systémů byla potřeba zpracování informací založená na tzv. celostním (holistickém) přístupu, jenž pokrývá koncepci sdílení dat, postupů a jejich standardizace přes celý podnik.

pokračování
-PR-
Na cestě za vítězstvím ve Formuli 1 rozhodují rychlé motory, ale i kvalitní informační systém
Tým Lotus si zvolil platformu Microsoft Dynamics
MicrosoftTým Lotus, který na nedělní Velké ceně Španělska Formule 1 obsadil třetí a čtvrtou příčku, se rozhodl pro změnu řízení svých výrobních, obchodních a marketingových aktivit. Stejně jako v boxech nebo na závodní dráze rozhodovala při výběru kritéria jako rychlost, schopnost zaměřit se na detail, flexibilita a spolehlivost. Jako vítěze z třinácti konkurenčních kandidátů si tým vybral platformu Microsoft Dynamics od společnosti Microsoft.
pokračování
Design má svůj význam i pro ERP systém

ifs-01Při výběru ERP systému zákazníci zvažují především funkčnost, šíři podpory podnikových procesů a zkušenosti dodavatele. Co by však také neměli opomenout, je design, především způsob, jakým tvůrci systému dokázali propojit funkční a estetickou stránku navrhovaného produktu, a tím zajistit jeho dobrou použitelnost.

pokračování
Dobrý dodavatel ERP řešení je pro své zákazníky poradcem

karat-01Významným faktorem ovlivňujícím rychlý vývoj ERP systémů a jejich dodavatelů je sílící konkurenční prostředí u firem, které je využívají. Neustálý boj o zákazníka přirozeně vyvolává tlak na cenu, kvalitu, rychlost dodávek zboží a služeb. Zvyšují se nároky na maximální efektivitu výrobních, obchodních, zásobovacích, skladovacích, expedičních procesů atd.

pokračování
J.K.R. a Microsoft spolupracují na cloudové verzi Byznys ERP
erpb_1217J.K.R., dodavatel ERP řešení pro střední a větší organizace, spolupracuje se společností Microsoft na přípravě systému Byznys ERP pro provoz v prostředí cloudu na platformě Windows Azure. Společnost JKR se již od počátku, tedy dvě desítky let, orientuje na technologie Microsoft a nejinak tomu bude i nadále.
pokračování
Velkoplošnou reklamu firmy BigBoard spravuje MS Dynamics NAV
bigboard_1217Společnost BigBoard Praha, specializující se na velkoplošnou reklamu, dokončila implementaci komplexního informačního systému Microsoft Dynamics NAV 2009. Do systému bylo integrováno pronájmové řešení EQM (Equipment Management) od společnosti Armada Dynamics AS. Nástroj Jet Reports zajišťuje společnosti BigBoard Praha reporting a controlling. Procesně úzkým místem bylo sdílení informací mezi některými odděleními a komplikovanost zadávání informací vztahujících se k obchodnímu procesu.
pokračování
Webová analytika a její využití při zvyšování výkonnosti firmy
Webová analytikaWebová analytika (web analytics, WA) je v zahraničí a v posledních letech i u nás stále častěji skloňovaný pojem. V našich končinách bývá ovšem tento termín často špatně nebo zjednodušeně interpretován. Obecně lze říci, že předmětem WA je sběr, měření, analýza, reporting a interpretace dat získaných z webu za účelem jejich dalšího využití. Jak je patrné, to samo o sobě není ničím novým. Podívejme se tedy blíže, co to webová analytika vlastně je a k čemu slouží.
pokračování
Customer intelligence
aneb Proč je tak důležité neprodat za každou cenu
customer intelligenceNejspíše se vám již někdy stalo, že jste v jednom měsíci dostali od své banky tři obálky se třemi výpisy vašich různých bankovních produktů. Přitom jste jeden zákazník používající více produktů a vaše banka veřejně hlásí, že jste pro ni největší prioritou. Proč tedy nedostanete jednu obálku a v ní jeden výpis, kde najdete všechno, co využíváte, a třeba i něco navíc – co by vás motivovalo koupit další produkty stejné banky?
pokračování
Zavádění procesního řízení
Co je nutné si uvědomit, než začneme
perspiaPřídavné jméno procesní bylo ještě před dvaceti lety spojováno primárně s termínem procesní právo. Sousloví procesní řízení, procesní management, nebo dokonce business proces management znala hrstka manažerů, kteří byli fandy cizojazyčné literatury a pozice manažer pro ně nebyla zaměstnáním, ale životním postojem. Na západ od našich hranic byla situace poněkud lepší.
pokračování
Vybraná úskalí uzavírání smluv typu SaaS
Právní aspekty IT služeb typu cloud computing
jansaTento článek je obecně věnován vybraným právním aspektům služeb typu SaaS (software as a service). Některé pasáže článku pak odkazují na smluvní úpravu konkrétní služby Microsoft Office 365 (dále jen Office 365), která je nabízena formou předplacených služeb poskytovaných v tzv. cloudu. Tyto služby může jejich objednatel začít užívat na základě přímého vztahu se společností Microsoft, popřípadě uzavřít službu s lokálním, například českým partnerem, který má postavení dodavatele cloudových služeb.
pokračování
Inzerce
Inzerce
Časopis IT Systems / Speciální vydání
Aktuální číslo časopisu IT Systems Aktuální číslo časopisu příloha #1
CRM systémy
Business Intelligence
Virtualizace a cloud computing
IT právo
Inzerce
Ukázkové číslo
Přehledy
Kalendář akcí
květen - 2012
Po Út St Čt So Ne
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
2
3
9
10
IT Systems podporuje
#17.5. - 17.5. Seminář Business Continuity Management
#17.5. - 18.5. Moderní databáze 2012 - Architektura informačních systémů...
#22.5. - 22.5. Cloud Computing Conference (Bratislava)
#24.5. - 24.5. Gartner IT Leadership Trends
#28.5. - 28.5. VMware Forum 2012
#5.6. - 5.6. Svět informatiky ve zdravotnictví
#5.6. - 6.6. Trendy automobilové logistiky 2012
#12.6. - 12.6. Project Management Day 2012
#25.9. - 25.9. Data Storage Workshop
#9.10. - 9.10. Svět informatiky ve finančnictví
Přidej akci
Ve vydavatelství CCB vychází
ERP news zasílá redakce časopisu IT Systems
Vydavatelství CCB, spol. s r.o. | Okružní 19, Brno 638 00 Tel./Fax: +420/ 545 222 779
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám ERP news zasílali, klikněte prosím nebo nás kontaktujte
Náměty a připomínky k obsahu zasílejte na adresu odpovědného redaktora
Technická realizace: Webservis© 2012 CCB, spol. s r.o.
další články o ERP

Na co se zaměřit při výběru ERP?

 

Výmluvy, proč nový ERP "nefunguje"

 

Proč neodkládat inovaci ERP