ERP news 21. června 2012
Pokud máte problémy se zobrazením NEWS, klikněte zde.
SystemOnLine.cz: Aktuální zprávy Kalendář konferencí Přehledy informačních systémů
[DATE]
ERP News
Úspěšné implementační projekty mají společné jmenovatele

infor-01Český trh s ERP systémy neprožíval v posledních čtyřech letech to nejlepší období. Nejrůznější krize přinesly velmi opatrný přístup k investicím do podnikových systémů. Tyto investice ale nelze odkládat donekonečna, protože stále více podniků naráží na hranice svých starých systémů nasazených v devadesátých letech. Na co by tyto společnosti neměly v rámci plánovaných implementačních projektů zapomenout?

pokračování
Jak řešit výběr informačního systému v menší firmě?

or-01Kvalita přijímaných řídicích rozhodnutí je v přímé závislosti na kvalitě podpůrných informací. Hlavně pod tlakem nových manažerů, absolventů specializovaných škol, a také pod tlakem vzdělávání „kmenového“ managementu společnosti i tlakem na certifikaci kvality procesů řízení se ve vnitřní firemní komunikaci již nediskutuje o požadavku, zda provozovat informační systém. Do popředí se přesunula problematika jaký informační systém a jak vybrat vhodné řešení.

pokračování
Vrtný a geologický průzkum využívá Byznys ERP
JKR_Pruzkumne_vrty1224 Z důvodu přehlednější evidence zakázek, pozastávek a zjednodušení procesu přefakturování nákladů se společnost Vrtný a geologický průzkum rozhodla zavést podnikový informační systém Byznys ERP od společnosti JKR. Hlavním cílem nasazení nového ERP systému bylo vyřešení požadavku společnosti na evidenci strojů a speciálního nářadí, které se po zpracování jednotlivých zakázek vrací zpět do skladu, a pokud je po kontrole shledáno použitelným, využívá se na další zakázce.
pokračování
IS K2 pomáhá s výrobou ve společnosti Roll4You
isk_1221Novým zákazníkem společnosti K2 atmitec se stala společnost Roll4You, dřívější divize OP papírna, která vyrábí cigaretové papírky. Řešení pro společnost Roll4You je specifické zejména variantností výrobků (dle gramáže použitého papíru, počtu lístků atd.), množstvím různých měrných jednotek či širokou škálou výrobků. Jedná se o velmi autonomní oblast, která vyžaduje individuální přístup.
pokračování
MS Dynamics NAV pomáhá s řízením činností ve firmě IVITAS
BIZ4BuildIn_ivitas_1223 Ve společnosti IVITAS, zabývající se projekční a konstrukční činností v oboru energetických zařízení, byla úspěšně ukončena implementace ERP systému Microsoft Dynamics NAV. Ostrý provoz systému byl zahájen v září 2011. Dodavatelem a implementátorem tohoto řešení byla společnost NAVISYS, která zvítězila ve výběrovém řízení se specializovaným řešením BIZ4BuildIn pro projektově řízené společnosti integrovaným s komplexním informačním systémem Microsoft Dynamics NAV.
pokračování
Nová verze ERP systému Epicor přináší vyšší rychlost

epc9 1225Společnost Epicor Software uvádí novou verzi svého systému pro plánování podnikových zdrojů (ERP, Enterprise Resource Planning). Řešení nabídne více než 300 nových funkcí a vylepšení, jejichž cílem je dále zvýšit výkon, spolehlivost a snadnost používání systému. Vylepšení se týkají všech součástí řešení včetně architektury Epicor ICE Business. Nové vydání ERP systému poskytne vyšší výkon optimalizovaný vzhledem k reálným, v současnosti používaným IT systémům.

pokračování
Software AG implementovala IS SAP v americké továrně Mitas
mit_sag_1219 Software AG dokončila projekt zavádění podnikového systému SAP do nově otevřené severoamerické továrny společnosti MITAS ve státě Iowa. Společnost MITAS se už dříve rozhodla pro reimplementaci podnikového informačního systému SAP a navazující IT infrastruktury. Integrované řešení umožnilo vlastníkům procesů při použití nástrojů ARIS navrhnout a řídit podnikové procesy v systému SAP v celém jejich rozsahu.
pokračování
HELIOS Green pro energii z alternativních zdrojů
fvk_helios_1221Licenční a implementační smlouvu na dodávku informačního systému Helios Green, konkrétně ekonomicko-provozních agend a systému řízení údržby (Technický informační systém TIS) uzavřela v listopadu 2011 společnost FVK Global se společností Popron Systems. V současné době je společnost FVK Global v dohledovém režimu provozu implementovaného rozsahu IS Helios Green.
pokračování
Společnost E-Pro nasadila informační systém Byznys ERP
JKR_Byznys_EPro_1222 Společnost E-Pro, poskytovatel kompletní péče firemním zákazníkům Telefónica O2 Czech Republic, hledala na českém trhu komplexní ERP systém, který by nahradil stávající informační řešení, které již nedokázalo pokrýt vzrůstající nároky firmy. Ve výběrovém řízení zvítězil systém Byznys ERP od společnosti JKR. Hlavním požadavkem na nový systém bylo kompletní propojení obchodně evidenční agendy, kterou firma doposud vedla převážně v MS Office.
pokračování
Co vše je ERP?

ibm-01Devadesát procent podniků zařazených na seznamu top 100 firem České republiky využívá služeb ERP systémů. I přesto, že z tohoto čísla zcela jasně plyne, že právě ERP systémy lze považovat za jednu z nejdůležitějších součástí dnešní firemní infrastruktury, panuje kolem této zkratky celá řada mýtů a omylů a málokdo vlastně ví, co přesně ERP je. Tento nedostatek se pokusíme napravit.

pokračování
Inzerce
Inzerce
Časopis IT Systems / Speciální vydání
Aktuální číslo časopisu IT Systems Aktuální číslo časopisu příloha #1
CRM systémy
Business Intelligence
Virtualizace a cloud computing
IT právo
Inzerce
k2
Přehledy
Kalendář akcí
červen - 2012
Po Út St Čt So Ne
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
1
5
8
IT Systems podporuje
#18.9. - 22.9. Prague Fire & Security Days 2012 (FSDays 2012)
#25.9. - 25.9. Data Storage Workshop
#9.10. - 9.10. Svět informatiky ve finančnictví
#23.10. - 23.10. Bezpečnost a dostupnost dat (Bratislava)
#6.11. - 6.11. Cloud Computing Conference
#20.11. - 20.11. TeleCommunication Conference
ERP news zasílá redakce časopisu IT Systems
Vydavatelství CCB, spol. s r.o. | Okružní 19, Brno 638 00 Tel./Fax: +420/ 545 222 779
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám ERP news zasílali, klikněte prosím nebo nás kontaktujte
Náměty a připomínky k obsahu zasílejte na adresu odpovědného redaktora
Technická realizace: Webservis© 2012 CCB, spol. s r.o.
další články o ERP

Na co se zaměřit při výběru ERP?

 

Výmluvy, proč nový ERP "nefunguje"

 

Proč neodkládat inovaci ERP