ERP news 18. října 2012
Pokud máte problémy se zobrazením NEWS, klikněte zde.
SystemOnLine.cz: Aktuální zprávy Kalendář konferencí Přehledy informačních systémů
[DATE]
ERP News
Integrace ERP ve výrobních podnicích

Integrace ERP ve výrobních podnicíchDnešní ERP systémy pokrývají stále větší množství firemních procesů a zpracovávají čím dál více informací. V posledních letech také dochází ke stále častějšímu využívání výpočetní techniky i na procesy, jejichž zpracování bylo ještě donedávna pouze ruční a automatizovaný sběr dat z těchto procesů si málokdo dokázal představit.

pokračování
-PR-
Strojaři a jejich softwarový pomocník

Strojaři a jejich softwarový pomocníkPřestože většina dnešních firem už dávno používá více či méně vyspělý informační systém a producenti ERP nabízejí množství specializovaných modulů a funkcionalit, tak důležité odvětví, jakým je strojírenství, je kupodivu zatím po této stránce často „neoraným polem".

pokračování
Je budoucnost v mobilních ERP řešeních?

09-businessman-tablet-01-250Informační systém již dávno není pouhý nástroj pro evidenci záznamů. Doby, kdy nahrazovaly více či méně (ne)přehledné systémy stojící na pořadačích, zápisnících a tabulkových editorech, lze dnes s trochou nadsázky označit za IT pravěk. Dnes je schopnost správně a intuitivně organizovat a uchovávat data samozřejmostí a to, co teprve přináší každé společnosti užitek, jsou až výsledky, které je schopen systém analýzou dat nabídnout.

pokračování
MEDESA zavádí informační systém Helios Orange

MEDESA zavádí informační systém Helios OrangeSpolečnost MEDESA, dodavatel komplexního vybavení klinických laboratoří, zavádí informační systém Helios Orange. MEDESA již v minulosti používala český CRM systém Intuo - Company Intelligence a současnou implementací Heliosu Orange podpoří interní procesy, controlling a zvýší efektivitu. Propojení Intua a Heliosu zajistí společnosti MEDESA snížení administrativní náročnosti, rychlejší a přesnější informace prakticky v reálném čase a zvyšování rychlosti a kvality služeb vůči zákazníkům.

pokračování
CLARKSON CZ novým zákazníkem IS myWAC

CLARKSON CZ novým zákazníkem IS myWACŘídit prodejní a nákupní procesy, konsignační sklady u odběratelů a mimo jiné také toolboxy je nově úkolem informačního systému myWAC ve firmě CLARKSON CZ. Tato společnost nabízí široký sortiment obráběcích nástrojů a nářadí od renomovaných firem z celého světa a pro některé z nich se stala výhradním distributorem. Kromě toho také nabízí odborné technologické poradenství.

pokračování
Série videonávodů ukazuje jak na ERP systém PREMIER

Série videonávodů ukazuje jak na ERP systém PREMIERModerní způsob, jak seznámit potenciální i začínající uživatele s funkcemi svého ERP systému, zvolila česká společnost PREMIER system. Nad rámec pravidelných workshopů a školení pořádaných v Praze, Ostravě a Plzni zveřejňuje na svých stránkách www.premier.cz také tematické videonávody. Ty zájemcům názornou formou pomáhají zvládnout základní i pokročilé funkce systému. Výhody videoškolení jsou nasnadě.

pokračování
Krocení dravé šelmy
aneb Pohled do zákulisí vývoje ERP systému Byznys

Krocení dravé šelmyVývoj rozsáhlých podnikových aplikací není o nic jednodušší než jejich nasazení v organizaci. Spíše naopak. Jde o velmi zdlouhavý běh na trati s mnoha překážkami. S mnoha programátory je třeba udržovat miliony řádek kódu, přidávat nové funkce a legislativní požadavky, opravovat objevené chyby a vše odladit tak, aby nová verze softwaru mohla "běžet" u všech, často velmi rozdílných zákazníků.

pokračování
Kontrola švarcsystému v IT firmách
Jak se mu v praxi vyhnout

Kontrola švarcsystému v IT firmáchOd nového roku naše advokátní kancelář řeší téměř každý týden problematiku švarcsystému v IT firmách. Příčinou toho je zvýšená aktivita inspektorátů práce a jejich kontrol v této oblasti, a zejména vysoké sankce hrozící za výkon činnosti v rámci švarcsystému. Co je to švarcsystém a jaké jsou jeho podmínky naplnění, bylo uvedeno v článku Švarcsystém v IT firmách a vysílání zaměstnanců k zákazníkům (IT Systems 3/2012).

pokračování
Co by měly umět BPM nástroje?

Co by měly umět BPM nástroje?V předchozím článku jsme shrnuli základní požadavky na BPM nástroje, jako jsou výkonnost, vysoká dostupnost a škálovatelnost. Ukázali jsme, jaké nároky na architekturu tyto požadavky vytvářejí, a připomněli jsme, že v rámci BPM musí být efektivně podporována nejen práce s procesy, ale také práce s daty. Nyní se podíváme, jak může organizace těchto produktů využít.

pokračování
Přežili jsme a co dál?
Zavádění procesního řízení v praxi

Zavádění procesního řízení v praxiNadšeně jste se rozhodli, že začnete zavádět procesní řízení. Věděli jste, že to nebude úplně jednoduchý projekt, ale zvládli jste přece už i horší. Jako zkušení lídři jste věděli, že každý projekt je nutno dobře připravit. Svědomitě jste tedy vybírali, kterými procesy bude nejlepší začít. Sestavili jste spolehlivý projektový tým. Vybrali jste software, který splňoval všechny požadavky.

 

pokračování
Dlouhodobá archivace dokumentů po legislativních změnách

Dlouhodobá archivace dokumentů po legislativních změnáchNormy PAdES, CAdES a XAdES LTV přinášejí jistotu nezpochybnitelnosti dokumentu po neomezeně dlouhou dobu. Pro úřady je jejich aplikace povinností, pro ostatní velkou výhodou. V červnovém čísle časopisu IT Systems se čtenáři dozvěděli o normách vydaných Evropským institutem pro standardy v telekomunikacích (ETSI).

 

pokračování
Inzerce
Inzerce
Časopis IT Systems / Speciální vydání
Aktuální číslo časopisu IT Systems Aktuální číslo časopisu příloha #1
Recenze ERP systémů
Inzerce
k2
Přehledy
Kalendář akcí
říjen - 2012
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
3
4
10
11
IT Systems podporuje
# 18.10. - 18.10. SECURITY UPGRADE 2012
# 23.10. - 23.10. Bezpečnost a dostupnost dat (Bratislava)
# 31.10. - 31.10. 7. výroční konference itSMF Czech Republic s názvem...
# 6.11. - 6.11. Cloud Computing Conference
# 6.11. - 6.11. INTRACO Special 2012 : Kvalita - zodpovednos? n?s...
# 7.11. - 7.11. 4MOTION - podpora výkonnosti výroby dopravních prostředků...
# 15.11. - 15.11. BI Forum 2012
# 20.11. - 20.11. TeleCommunication Conference
# 29.11. - 29.11. Optimalizace nákladů: Osvědčené postupy a nové myšlenky...
# 27.3. - 27.3. Agilia Conference 2013
Přidej akci
Inzerce
Inzerce
ERP news zasílá redakce časopisu IT Systems
Vydavatelství CCB, spol. s r.o. | Okružní 19, Brno 638 00 Tel./Fax: +420/ 545 222 779
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám ERP news zasílali, klikněte prosím nebo nás kontaktujte
Náměty a připomínky k obsahu zasílejte na adresu odpovědného redaktora
Technická realizace: Webservis© 2012 CCB, spol. s r.o.
další články o ERP

Na co se zaměřit při výběru ERP?

 

Výmluvy, proč nový ERP "nefunguje"

 

Proč neodkládat inovaci ERP