PREGIS
Pomáháme firmám růst

Exkluzivní partner sekce

Dialog 3000Skylla
IT Systems - předplatné

Přihlášení ERP NewsTematické seriály

Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

BERGHOF

Partneři webu

Reengineering systému SAP pro Matador

Středa, 21 Září 2011 16:33

matv_sap_1138Společnost Aimtec realizovala rozsáhlý projekt reengineeringu podnikového informačního systému SAP ERP ve společnosti MATADOR Automotive Vráble. Tato zakázka představuje svého druhu unikátní řešení v oblasti reengineeringu informačního systému komplexu provozoven a skladů. Společnost MATADOR nyní přehledně disponuje materiálem napříč všemi svými provozy a sklady, v reálném čase řeší požadavky odběratelů i dodavatelů a umí podchytit a vykázat důležitá data. Zavedený systém jí umožňuje mít okamžitý přehled o materiálových i finančních tocích uvnitř společnosti, jejích závodů, mezi nimi i směrem do vnějšího prostředí. Zjednodušení celkové struktury přitom umožňuje uživatelům její bezpečné zvládnutí.

O náročnosti celého rozsáhlého projektu vypovídá kumulace několika úkolů, z nichž každý by vydal za samostatný projekt. Jednotlivými kroky bylo: upgrade systému SAP, přechod ze zakázkové výroby na sériovou, systematizace plánování výroby pomocí SAP ERP, zjednodušení a přeznačení soustavy skladů společnosti, radikální změna evidence materiálu přechodem od kódování pomocí šarží k evidenci pomocí manipulačních jednotek se zachováním evidence expiračních lhůt, redefinování samostatného provozu v Nitře jako nového závodu se všemi souvislostmi ve všech zavedených modulech. Dále zefektivnění logistických procesů odstraněním nebo alespoň oslabením počtu nestandardních programových doplňků (transakcí), umožnění snížení počtu zaměstnanců v administrativě, odstartování nového závodu v Liberci se všemi souvislostmi ve všech zavedených modulech, vytvoření logisticky spřažené soustavy vzájemně komunikujících informačních systémů, které budou automaticky řešit ERP plánování na úrovni skupiny závodů vzájemnou komunikací dispozičních prvků a zmodernizování výkaznictví (od Intrastatu až po manažerská hlášení).

Unikátnost projektu SAP spočívá především v řešení takových úloh jako je odstranění šaržování, tvorba plánovacího systému v úrovni nad jednotlivými provozy a standardizace logistických procesů a programových nástrojů. Specifičnost projektu spočívala i v tom, že veškeré inovativní prvky musely být citlivě zasazeny do dosavadního uživatelského prostředí. Implementace těchto postupů musela být provedena specifickou a individuální formou nasazením na dosavadní postupy.


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci
 
další články o ERP

Faktory výběru ERP systému

 

Příprava a realizace ERP projektů

 

Kritická místa ERP projektů