Přihlášení ERP newsPřihlaste se k odběru newsletteru ERP news, ve kterém pravidelně rozesíláme ty nejzajímavější články ze světa ERP.Tematické seriály

Nové!

RPA - automatizace procesů

Softwaroví roboti automatizují obchodní procesy.

články >>

Nové!

IoT – internet věcí

Internet věcí a jeho uplatnění napříč obory.

články >>

Nové!

VR – virtuální realita

Praktické využití virtuální reality ve službách i podnikových aplikacích.

články >>

Nové!

Bankovní identita (BankID)

K službám eGovernmentu přímo z internetového bankovnictví.

články >>

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Partneři webu

Globus přešel na řešení SAP Retail

Čtvrtek, 22 Duben 2021 15:33

Globus ZličínSpolečnost Globus modernizovala své IT systémy a zavedla řešení SAP Retail. Projekt je součástí globální obměny systémů Globusu. Díky zavedení systému SAP, které proběhlo ve spolupráci se společností Mibcon, má nyní Globus CZ otevřený prostor pro rozvoj a modernizaci ve všech prodejních kanálech - jak v oblasti klasického prodeje na jednotlivých hypermarketech, tak i v oblasti on-line aplikací pro zákazníky.

„Česká republika byla v pořadí třetí země obchodní skupiny Globus, kde se přecházelo na SAP Retail. Aktuální systém zbožového hospodářství byl již velmi zastaralý a výměna za nový systém byla nevyhnutelná,“ popisuje výchozí strav Michaela Reková, koordinátorka projektu za stranu Globus CZ.

Rozsáhlý Roll-out SAP se dotýkal klíčových procesů napříč celou společností – od spolupráce s dodavateli, přes logistiku, sklady, evidenci zboží, až po aplikace používané koncovými zákazníky hypermarketů.

Modernizaci pomáhala realizovat a projektově řídila společnost Mibcon, která poskytovala internímu týmu Globusu konzultantské a analytické služby, školila a testovala řešení, pomáhala s nasazením jednotlivých milníků projektu.

„Díky spolupráci s Mibconem se tato obrovská změna podařila velmi komfortně, bez dopadů na náš byznys,“ zhodnotila projekt Michaela Reková.

Dále měl Mibcon na starosti SAP Process Integration (SAP PI), tedy software, který zajišťuje komunikaci mezi klíčovými interními a externími systémy, kde implementoval přes 40 různých rozhraní.

„V další fázi projektu jsme se podíleli na Roll-out SAP Retail na 15 hypermarketů, kde jsme se kromě vedení a koordinace projektu, podpory Globus týmu, zapojili do klíčových migrací dat,“ popisuje spolupráci z pohledu Mibconu Zdeněk Ira, ředitel divize ERP.


Mohlo by vás zajímat:
 
další články o ERP

Na co se zaměřit při výběru ERP?

 

Výmluvy, proč nový ERP "nefunguje"

 

Proč neodkládat inovaci ERP