Přihlášení ERP newsPřihlaste se k odběru newsletteru ERP news, ve kterém pravidelně rozesíláme ty nejzajímavější články ze světa ERP.Tematické seriály

Nové!

RPA - automatizace procesů

Softwaroví roboti automatizují obchodní procesy.

články >>

Nové!

IoT – internet věcí

Internet věcí a jeho uplatnění napříč obory.

články >>

Nové!

VR – virtuální realita

Praktické využití virtuální reality ve službách i podnikových aplikacích.

články >>

Nové!

Bankovní identita (BankID)

K službám eGovernmentu přímo z internetového bankovnictví.

články >>

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Partneři webu

Nadop řídí výrobní zakázky s Byznys ERP

Pátek, 17 Září 2010 13:43

jkr_byznys_nadop_1037.jpgVýrobce bytového nábytku, společnost Nadop, se rozhodl rozšířit stávající informační systém Byznys ERP, jež dosud využíval pouze pro vedení ekonomických a obchodních agend, také o modul Výroba. Projekt realizovala společnost Fugasoft, implementační partner JKR. Hlavními důvody pro zavedení modulu Výroba bylo zejména zvýšení efektivity řízení výrobních činností, zkracování výrobních lhůt, bezchybné zpracování zakázek, a zachování spolehlivosti a flexibility vůči požadavkům zákazníků. Celý projekt byl spolufinancován z dotačních prostředků Ministerstva průmyslu a obchodu a strukturálních fondů Evropské unie.

Během úvodní analýzy výrobních procesů byly upřesněny původní požadavky firmy na funkčnost a byly navrženy odpovídající programové úpravy. Velký důraz byl kladen zejména na účelnost a jednoduchost zadávání dat z výroby a na napojení na externí systémy. Programové úpravy se týkaly způsobu hlášení výkonů ve výrobě – poloautomatické hlášení na pilách, kombinované zadávání CNC programů a sledování výkonů na obráběcích centrech, a podpora při sestavování balíků k expedici. Oproti standardnímu hlášení z výroby, kdy obsluha hlásí číslo operace na zakázce, se zde hlásí unikátní zakázková čísla dílců a výrobků. V rámci napojení na externí systémy byly realizovány exporty popisu dílců do řezných plánů HPO a importy standardních i atypických výrobků ze stávající dokumentace a z CAD systému.


 
další články o ERP

Na co se zaměřit při výběru ERP?

 

Výmluvy, proč nový ERP "nefunguje"

 

Proč neodkládat inovaci ERP