Exkluzivní partner sekce

Přihlášení ERP newsPřihlaste se k odběru newsletteru ERP news, ve kterém pravidelně rozesíláme ty nejzajímavější články ze světa ERP.Partneři webu

Innogy získala mezinárodní ocenění za implementaci systému SAP S/4HANA Private Cloud

Společnost Innogy se v konkurenci desítek firem z regionu střední a východní Evropy stala vítězem soutěže SAP CEE Quality Awards. Tato soutěž oceňuje výjimečné projekty implementace IT systémů a Innogy Česká republika získala ocenění za implementaci systému SAP S/4HANA Private Cloud pro oblast ERP. Projekt zahrnoval 400 firemních uživatelů v pěti právních entitách skupiny Innogy Česká republika a propojil 15 různých stávajících systémů. Zvolený přístup „na zelené louce" umožnil firmě se 1,7 miliony zákazníků v Česku nadefinovat si efektivní řešení bez nutnosti zohledňovat existující infrastrukturu nebo technologie.

 
Testování přijetí uživateli (UAT) – Je to zbytečný luxus, nebo kritická součást implementace nového ERP systému?

ERP systémy jsou páteří moderních podniků – umožňují jim integrovat různé funkce, jako jsou finance, lidské zdroje, dodavatelský řetězec a další. Zavedení systému ERP představuje významnou investici, která může a také téměř vždy ovlivní všechny oblasti a procesy organizace. Je proto třeba přistupovat k němu opravdu pečlivě. Pro zajištění úspěšné implementace systému ERP hraje klíčovou roli tzv. UAT (User Acceptance Testing) neboli testování přijetí uživateli.

 
DPD SK přešlo na SAP S/4HANA a několik nástrojů tak nahradilo jediné cloudové řešení

Společnost DPD SK je první slovenskou firmou, která úspěšně dokončila přechod na SAP S/4HANA Cloud. Ačkoli ještě nedávno na Slovensku patřila k těm menším lokálním pobočkám, nejen díky pandemii covidu-19 zaznamenala skokový růst. To s sebou přineslo i neudržitelný nárůst počtu softwarových nástrojů a potřebu přechodu na snáze škálovatelnou architekturu, která zajistí přenos informací skrze celou firmu a umožňuje napojení na externí systémy. Migraci provedla společ­nost Consulting Company Novasoft, jež je součástí technologické a konzultační skupiny BiQ Group.

 
Poskytovatel robotických technologií pro jaderný průmysl přešel na cloudové řešení Infor

Společnost INETEC, poskytovatel technologií pro nedestruktivní testování, přešla na cloudové řešení Infor CloudSuite Industrial Enterprise využívající platformu Amazon Web Services (AWS). Cílem je zlepšení podpory aktivit INETECu po celém světě a také snížení nákladů na správu IT. Řešení bylo nasazeno ve spolupráci s formou IPL Consulting, regionálním obchodním a implementačním partnerem společnosti Infor, a spuštěno do produkčního provozu v říjnu 2023.

 
Společnost Emmi nahradila on-premise řešení cloudovým

Společnost Emmi, přední výrobce mléčných výrobků se sídlem ve švýcarském Lucernu, implementovala řešení Infor CloudSuite Food & Beverage na platformě Amazon Web Services (AWS). Společnost tak nahradila svůj původní on-premise ERP systém odvětvově-specifickou, multi-tenantní platformou na pěti svých lokalitách během pouhých 6 měsíců. Volba řešení na platformě veřejného cloudu usnadňuje společnosti Emmi využívat a sdílet osvědčené postupy globálně. Kromě toho je řešení vždy aktuální díky pravidelným updatům v reálném čase. Z pohledu funkčnosti Emmi těží zejména z nejnovějších funkcí v oblasti finančního řízení a rekonciliace.

 
Strojírny PRECIOSA úspěšně plánují a řídí výrobu s BERGHOF Adaptive

Společnost Strojírny PRECIOSA, patřící do koncernu PRECIOSA, a. s., má více než třice­ti­le­tou zku­še­nost v oblasti výroby jedno­ú­če­lo­vých strojů a sklář­ských forem. Stro­jír­na PRECIOSA je ser­vis­ním závo­dem zaji­šťu­jí­cím veš­ke­rou strojírenskou výrobu, tzn. výrobu většiny strojních zařízení, náhradních dílů a přípravků pro výrobu skleněných komponent PRECIOSA, a. s. Zároveň se již několik let pohybuje na tuzemském trhu jako výrobce jednoúčelových strojů a zařízení do celého spektra výrob, jako např. sklářského průmyslu, automotive nebo hutního průmyslu.

 
Od modernizace personalistiky k novému ERP systému

Akciová společnost Slovenské magnezitové závody (SMZ) je největším těžebním a zpracovatelským závodem magnezitu na Slovensku. K řízení všech klíčových procesů dnes využívá ERP systém KARAT, přestože původně hledala pouze nový informační systém pro personalistiku a mzdy. Po zvážení možností a výhod komplexního ERP systému se ale společnost brzy rozhodla přejít na systém KARAT se všemi agendami.

 
Výrobce rumů E&A Scheer nasadil oborové ERP řešení od Inforu

Společnost E&A Scheer, nizozemský výrobce a distributor rumových nápojů, nasadila systém Infor CloudSuite Food & Beverage, odvětvově-specifické řešení zaměřené na potravinářský a nápojářský průmysl. Cílem implementace tohoto řešení je získat efektivnější podporu distribučních procesů, správu receptur a lepší přehled o dodavatelském řetězci.

 
ONIO investuje do modernizace IT, základem bude ERP systém ABRA

Společnost ONIO, majitel největšího českého pneu e-shopu Pneumatiky.cz a úspěšného obchodu pro kutily Rucni-naradi.cz, chystá rozsáhlou modernizaci IT systémů. Klíčovou součástí projektu je převedení celého fungování firmy do robustního ERP systému od ABRA Software. Nový ERP systém by se měl stát hnacím motorem inovací.

 
Kongresové centrum Praha usiluje o maximální digitalizaci procesů a zavádí HELIOS Nephrite

Kongresové centrum Praha (KCP) má ambici patřit k desítce nejlepších kongresových center v Evropě a být jedničkou mezi kongresovými centry v České republice. Také proto se KCP rozhodlo pro maximální digitalizaci svých procesů a zavedení paperless office. Klíčovým prvkem tohoto procesu bude nasazení informačního systému HELIOS Nephrite.

 
Therma FM nahradila excelové řízení ERP systémem HELIOS Nephrite

Společnost Therma FM je původní česká výrobní spo­lečnost, podnikající od roku 1998 v oblasti elektro­technických plechů a dalšího hutního materiálu. Firma se primárně zabývá výrobou kvalitních magnetických obvodů (transformátorových jader) pro konstrukci elektrických strojů a zařízení. Nedávno se vedení společnosti rozhodlo zásadním způsobem modernizo­vat systém řízení podniku a nasadit informační systém. Volba nakonec padla na ERP systém HELIOS Nephrite, který zde implementovala společnost BERGHOF SYSTEMS a který od 1. dubna v Therma FM pokrývá všechny klíčové podnikové procesy.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 28
další články o ERP

Na co se zaměřit při výběru ERP?

 

Výmluvy, proč nový ERP "nefunguje"

 

Proč neodkládat inovaci ERP