Přihlášení ERP newsPřihlaste se k odběru newsletteru ERP news, ve kterém pravidelně rozesíláme ty nejzajímavější články ze světa ERP.Partneři webu

RENOCAR podpořil svůj růst zavedením IS Dynamics NAV

Čtvrtek, 10 Prosinec 2009 19:16

renocar_msd_nav_950.jpgSpolečnost RENOCAR, autorizovaný dealer vozů značek BMW, MINI, Opel a Chevrolet, se rozhodl podpořit svůj růst zavedením nového informačního systému Microsoft Dynamics NAV. Hlavním cílem bylo sjednocení podnikových procesů za účelem jejich efektivnějšího řízení. Informační systém Microsoft Dynamics NAV byl zvolen díky velkému množství úspěšných projektů v automobilovém průmyslu a díky referencím zvoleného partnera. Za něj byla vybrána společnost Infinity, která disponuje zkušeným týmem konzultantů a programátorů a poskytuje stabilní zázemí velké nadnárodní společnosti. Zároveň dokázala nejlépe vystihnout potřeby společnosti RENOCAR a nabídla nejlepší poměr mezi kvalitou poskytovaných služeb a celkovou cenou řešení.

Základem pro splnění hlavního cíle, tedy sjednocení hlavních procesů společnosti, byla jejich kvalitní analýza. K analýze i návrhu procesů bylo využito CASE nástrojů, s jejichž pomocí byl sestaven komplexní UML model společnosti. Tento model byl konzultován s manažery zákazníka i klíčovými uživateli a na základě jejich připomínek byla sestavena konečná podoba všech procesů.

K zásadním změnám došlo také v integraci s externími programy, kde došlo zejména k propojení informačního systému s webshopem, čímž byla mnohonásobně snížena pracnost spojená s udržováním aktuálních informacích o skladu a cenách na webu.

Zásadním přínosem je sjednocení procesů ve všech zásadních oblastech – prodej, servis a logistika. Díky jednotným procesům je nyní možné řídit firmu s několikanásobně vyšší efektivitou.

Další přínosy Microsoft Dynamics NAV pro RENOCAR:

  • Zvýšení informovanosti všech uživatelů, zejména uživatelů modulu Prodej a Servis, což se pozitivně odráží ve snížení neefektivní vnitrofiremní komunikace
  • Kvalitě a rychlosti zpracování zakázek
  • Zvýšení průchodnosti servisních zakázek společností
  • Rychlejší a flexibilnější přístup k datům umožňuje provádět uživatelsky definované analýzy
  • Snížení stavu skladů díky zlepšením v procesu objednávání materiálu
  • Sjednocení vzhledu dokladů směřujících ven ze společnosti


 
další články o ERP

Na co se zaměřit při výběru ERP?

 

Výmluvy, proč nový ERP "nefunguje"

 

Proč neodkládat inovaci ERP