E LINKX
Minerva
IT Systems - předplatné

Přihlášení ERP NewsTematické seriály

Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

BERGHOF

Partneři webu

ARBES představil novou verzi ERP systému ARBES FEIS

Úterý, 07 Červen 2011 15:54

ARBES_FEIS_12_1123Společnost ARBES Technologies uvolnila novou verzi informačního systému ARBES FEIS s číselným označením 12. Novinky v informačním systému ARBES FEIS 12 se zaměřují především na usnadnění práce se systémem. Nově je začleněna evidence kalendáře, která zdokonaluje práci s nepracovními dny, umožňuje nastavení časového omezení přístupu uživatelů k systému, dokáže upozorňovat na významné události a poskytuje hodně žádanou ochranu proti překlepům v datech. Výhodou je i rozšířená podpora aktualizace kurzovních lístků, které je díky ní možné načítat z internetových zdrojů zcela bez zásahu uživatele.

Mezi další vylepšení systému ARBES FEIS ve verzi 12 patří podpora pro doručování souborů ze systému ARBES FEIS přímo do datových schránek, což lze využít při komunikaci jak s obchodními partnery (např. pro posílání elektronických faktur nebo upomínek), tak s orgány veřejné správy (zejména při podávání přiznání a hlášení správcům daní). Podpora komunikace se státní správou byla dále rozšířena v oblasti práce s XML soubory, které je nově možné ukládat automatizovaně. V případě výstupů pro Centrální systém účetních informací státu je celé sestavení výkazů možné provádět v rámci jedné operace.

Novinky se týkají i bezpečnostní politiky, kterou je nyní možné nastavovat odlišně pro různé typy uživatelů. Lze tedy nastavit například přísnější pravidla pro uživatele s širokým rozsahem oprávnění (administrátory) nebo jiná pravidla naopak vypnout pro operátory používané k provádění automatických importů.

Samozřejmostí je také zahrnutí aktuálních legislativních úprav do nové verze ERP systému. Týká se to zejména obsáhlé novely zákona o DPH účinné od 1. dubna. Funkčnost ARBES FEIS byla v této souvislosti rozšířena v oblastech uplatňování nároku na odpočet daně (posunutí možnosti uplatnění nároku na odpočet do období přijetí daňového dokladu u tuzemských zdanitelných plnění) a zdaňování zálohových plateb za intrakomunitární poskytování služeb (povinnost přiznat daň k poslednímu dni měsíce, ve kterém byla úplata poskytnuta). K dispozici je také nově zákonem předepsaná evidence plnění v režimu přenesení daňové povinnosti včetně výpisu z této evidence ve stanoveném formátu. Další novinkou systému je možnost zadávat poznámky k jednotlivým typům zdanitelných plnění, a zajistit tak jejich přítomnost na každém relevantním daňovém dokladu.


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci
 
další články o ERP

Automatizace procesů v ERP

 

Kritická místa ERP projektů

 

Digitální transformace a ERP