Asseco - Presco 1
EDU Trainings

Public relations

Vhodný softwarový systém pro vaši firmu? Bitrix24

IFSTechnologický svět míří do cloudu a péče. Výjimkou nejsou ani technologie call center, které se z tradičních „on-premise“ řešení transformují do moderních cloudových kontaktních center. Proč se přesun do cloudu vyplácí?

Pomáháme firmám růst

Přihlášení ERP NewsTematické seriály

Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

SAM v kostce 2019

Partneři webu

Service pack pro IFS Aplikace 8 přichází s novými funkcemi pro plánování a nákup

Pondělí, 30 Červen 2014 11:58

tovarnaPřes třicet novinek v oblasti user experience a plánování přináší nový service pack pro IFS Aplikace 8. Jednou z hlavních inovací je tzv. vizualizér, který plánovačům v grafické podobě zprostředkovává informace o stavu výroby.

Balíček Manufacturing Enhancement Package (MEP) pro IFS 8 především zjednodušuje procesy plánování a nákupu. Hlavní inovace, které podle zástupců IFS do značné míry vycházejí z požadavků samotných uživatelů, se soustředily na oblast MRP (Material Requirements Planning, plánování materiálových požadavků) a procesy úzce související s předpisy a průmyslovými standardy, jako např. kontrola odborné způsobilosti zaměstnanců pro výrobní úkony.

„Očekávám, že o balíček inovací projeví zájem i čeští zákazníci. Jedním z důvodů je fakt, že technologická platforma IFS Foundation1 CPS2 je zpětně kompatibilní i s aplikační logikou CPS1. To umožní využít funkcionality vylepšené na základě uživatelských zkušeností bez nutnosti upgradu zákaznických úprav," uvedl Pavel Bláhovec, obchodní ředitel IFS Czech.

Některá vylepšení obsažená v MEP jsou v průmyslu nezbytná. Jde o evidenci nákupních objednávek včetně jejich přesného namapování na probíhající výrobní zakázky, a to i v případě, že ještě není zcela jasné, jak bude finální produkt vypadat. To je nutné například v odvětví obrany, kde je potřeba zahájit nákupní objednávky, přestože ještě nejsou finalizována veškerá základní data.

Manufacturing Visualizer

Součástí nově uvedeného balíčku inovací je i nové vizualizér projektů, který poskytuje podporu plánovačům a manažerům. Manufacturing Visualizer přináší aktuální informace o současném stavu výroby z pohledu zdrojů a materiálů. Informace jsou zobrazeny ve formě různých grafů s možností variabilního uživatelského nastavení. Jde o více než jen grafický nástroj pro vizualizaci, Manufacturing Visualizer funguje jako podklad pro zahájení nezbytných akcí pro podporu výrobních procesů. Manufacturing Visualizer byl instalován, testován a hodnocen dvěma zákazníky, kteří hodnotili vysokou kvalitu produktu a především skutečnost, že plně naplňuje funkční požadavky a očekávání.

 
další články o ERP

Faktory výběru ERP systému

 

Příprava a realizace ERP projektů

 

Kritická místa ERP projektů