E LINKX
IT Systems - předplatné

Přihlášení ERP NewsTematické seriály

Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

BERGHOF

Partneři webu

Service pack pro IFS Aplikace 8 přichází s novými funkcemi pro plánování a nákup

Pondělí, 30 Červen 2014 11:58

tovarnaPřes třicet novinek v oblasti user experience a plánování přináší nový service pack pro IFS Aplikace 8. Jednou z hlavních inovací je tzv. vizualizér, který plánovačům v grafické podobě zprostředkovává informace o stavu výroby.

Balíček Manufacturing Enhancement Package (MEP) pro IFS 8 především zjednodušuje procesy plánování a nákupu. Hlavní inovace, které podle zástupců IFS do značné míry vycházejí z požadavků samotných uživatelů, se soustředily na oblast MRP (Material Requirements Planning, plánování materiálových požadavků) a procesy úzce související s předpisy a průmyslovými standardy, jako např. kontrola odborné způsobilosti zaměstnanců pro výrobní úkony.

„Očekávám, že o balíček inovací projeví zájem i čeští zákazníci. Jedním z důvodů je fakt, že technologická platforma IFS Foundation1 CPS2 je zpětně kompatibilní i s aplikační logikou CPS1. To umožní využít funkcionality vylepšené na základě uživatelských zkušeností bez nutnosti upgradu zákaznických úprav," uvedl Pavel Bláhovec, obchodní ředitel IFS Czech.

Některá vylepšení obsažená v MEP jsou v průmyslu nezbytná. Jde o evidenci nákupních objednávek včetně jejich přesného namapování na probíhající výrobní zakázky, a to i v případě, že ještě není zcela jasné, jak bude finální produkt vypadat. To je nutné například v odvětví obrany, kde je potřeba zahájit nákupní objednávky, přestože ještě nejsou finalizována veškerá základní data.

Manufacturing Visualizer

Součástí nově uvedeného balíčku inovací je i nové vizualizér projektů, který poskytuje podporu plánovačům a manažerům. Manufacturing Visualizer přináší aktuální informace o současném stavu výroby z pohledu zdrojů a materiálů. Informace jsou zobrazeny ve formě různých grafů s možností variabilního uživatelského nastavení. Jde o více než jen grafický nástroj pro vizualizaci, Manufacturing Visualizer funguje jako podklad pro zahájení nezbytných akcí pro podporu výrobních procesů. Manufacturing Visualizer byl instalován, testován a hodnocen dvěma zákazníky, kteří hodnotili vysokou kvalitu produktu a především skutečnost, že plně naplňuje funkční požadavky a očekávání.

 
další články o ERP

Automatizace procesů v ERP

 

Kritická místa ERP projektů

 

Digitální transformace a ERP