Přihlášení ERP news



Přihlaste se k odběru newsletteru ERP news, ve kterém pravidelně rozesíláme ty nejzajímavější články ze světa ERP.



Tematické seriály

Nové!

RPA - automatizace procesů

Softwaroví roboti automatizují obchodní procesy.

články >>

Nové!

IoT – internet věcí

Internet věcí a jeho uplatnění napříč obory.

články >>

Nové!

VR – virtuální realita

Praktické využití virtuální reality ve službách i podnikových aplikacích.

články >>

Nové!

Bankovní identita (BankID)

K službám eGovernmentu přímo z internetového bankovnictví.

články >>

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Partneři webu

Výhody sociálních sítí nově v ERP řešení Epicor

Čtvrtek, 04 Listopad 2010 16:42

epico_soc_site_1044Epicor oznámil novou strategii Enterprise 2.0, která má zákazníkům přinést praktické výhody sociálních technologií v prostředí podnikových aplikací. Firmám, které usilují o efektivní provoz, pomůže Epicor nastartovat růst prostřednictvím inovací nové generace ERP aplikací Epicor 9 v kombinaci s portálovým řešením Microsoft SharePoint 2010. Integrace funkcí sociálních sítí do podnikových aplikací představuje čím dál zásadnější strategii pro zvyšování organizační efektivity a produktivity a využívání znalostí prostřednictvím spolupráce. Nicméně riziko záplavy dat v organizacích, které se vrhnou do světa Enterprise 2.0 bez jasně definovaných podnikových zásad a postupů, ohrožuje efektivitu pracovníků a produktivitu podniku.

Strategie společnosti Epicor je proto zaměřena na dva hlavní aspekty:

  1. umožnit podnikům využívat při spolupráci nástroje sociálních sítí, které znalostním pracovníkům usnadní a zpříjemní práci s podnikovými aplikacemi a v důsledku přispějí k vyšší agilnosti a rychlejším reakcím podniku.
  2. umožnit firmám a uživatelům ovládat a spravovat tok přijímaných informací pro vyšší relevanci bez informačního zahlcení.

Společnost Epicor prostřednictvím nejnovějších technologií Microsoftu nabídne uživatelům svých ERP řešení další možnosti spolupráce. Vedle už poskytovaných technologií webu 2.0 jako podnikového vyhledávání, vývoje složených aplikací (mashup), wiki a označování dat chce Epicor integrací aktualizací stavu, kanálů zpráv a širších komunit SharePointu umožnit znalostním pracovníkům využívat kontextové informace – o prostředí, procesech, komunitách a ostatních pracovnících – ke zvýšení kvality pracovních interakcí.

Epicor nyní vytváří ERP řešení, v němž jsou sociální koncepty integrovány na všech úrovních. Podniková architektura Epicor ICE jako jedna z prvních spojila sociální a technické aspekty webu 2.0 s architekturou SOA a tato rozšířená strategie má firmám pomoci získat maximální užitek z provázanosti podnikových aplikací se sociálními funkcemi bez zahlcení daty. Výhodou bude rovněž rychlý přístup ke všem potřebným informacím, rychlejší reakce a řešení pracovních záležitostí.“

Právě vyvíjená aplikace Epicor Activity Streams umožní uživatelům sledovat notifikace vystavované systémem spolu s příspěvky jiných uživatelů. Jako kontext v rámci ERP systému Epicor budou uživatelé moci otevřít funkčně bohatou internetovou aplikaci (RIA), ve které budou moci kontrolovat a spravovat tok přijímaných informací, přidávat oblíbené sociální sítě, sledovat konkrétní kritéria vyhledávání, podle potřeby filtrovat a seskupovat informace v intuitivním uživatelském rozhraní. Budou moci například zakládat skupiny pro konsolidaci systémem generovaných upozornění týkajících se podnikových procesů v rámci lepšího řízení, správy rizik a plnění předpisů. Aplikace Epicor Activity Streams bude využívat federované informace stránek, obsahu, vyhledávání a komunit Microsoft SharePoint jako uživatelské profily, kanály zpráv nebo diskuzní skupiny.


LAST_UPDATED2
 
další články o ERP

Na co se zaměřit při výběru ERP?

 

Výmluvy, proč nový ERP "nefunguje"

 

Proč neodkládat inovaci ERP